اصلاح قانون انتخابات در مجلس، دستاوری دستاوردی جز هیاهوی سیاسی نداشته است/ چرا شرط سنی فقط برای رئیس‌جمهور است و برای سایر مسئولان نباشد؟

08/10/1399 10:36 ق.ظ

آیتی در گفت‌وگو با ایلنا: اصلاح قانون انتخابات در مجلس، دستاوری دستاوردی جز هیاهوی سیاسی نداشته است/ چرا شرط سنی فقط برای رئیس‌جمهور است و برای سایر مسئولان نباشد؟

یک فعال سیاسی گفت: اصلاح قانون انتخابات هیچ ویژگی تازه‌ای نداشته و تنها بند جدیدی که در آن تصویب شده مساله شرط سنی است. وی با اشاره به واکنش‌ها پیرامون مجاز شدن نظامیان به کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: اینکه معترض هستند که اکنون نظامیان مجاز به ثبت‌نام و حضور در انتخابات شده‌اند هم اشتباه است، مگر پیش از این ما چنین مساله‌ای نداشتیم؟ مگر آقایان...

وی با اشاره به واکنش‌ها پیرامون مجاز شدن نظامیان به کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: اینکه معترض هستند که اکنون نظامیان مجاز به ثبت‌نام و حضور در انتخابات شده‌اند هم اشتباه است، مگر پیش از این ما چنین مساله‌ای نداشتیم؟ مگر آقایان شمخانی، رضایی و قالیباف یا چهره‌های دیگر وارد انتخابات نشدند؟ در نتیجه این هم اشتباه است که بگوییم در گذشته نظامیان در انتخابات نبودند و اکنون وارد خواهند شد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

وعده تازه لوکاشنکو به مخالفان: برگزاری همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی شاید در سال ۲۰۲۲مخالفان رئیس جمهوری بلاروس اعلام کردند که اظهارات آقای لوکاشنکو در خصوص کناره‌گیری از قدرت و برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی تلاش تازه او برای آرام کردن مردم معترض و خریدن وقت بیشتر برای باقی ماندن در قدرت است.

آزار جنسی کودکان از سوی محارم در فرانسه؛ دولت به دنبال اصلاح قانون استبسیاری از عاملان اذیت و آزار جنسی کودکان در خانواده‌ها اغلب در دفاع از خود ادعا می‌کنند که کودک با «رضایت» خودش با آنها رابطه جنسی برقرار کرده بود. دولت فرانسه با اصلاح قوانین موجود در نظر دارد تا امکان طرح چنین ادعایی را از عاملان اذیت و آزار جنسی کودکان بگیرد. چه دنیای کثیفی شبیه زندگی حیوانات خوب بگید سند ۲۰۳۰ رو اجرا کنند

لوکاشنکو قانون انتقال اضطراری قدرت در بلاروس را اصلاح می‌کندالكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهور بلاروس، روز شنبه ۴ اردیبهشت (۲۴ آوریل) گفت فرمانی را به امضا رسانده است که به موجب آن در صورت عدم توانایی در انجام وظایف محوله قدرت به شورای امنیت منتقل خواهد شد.

مجید انصاری: اصلاح قانون انتخابات آن را تشریفاتی می‌کندعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفت که تصویب طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس باعث تشریفاتی شدن انتخابات این کشور خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

عابدینی به یورونیوز: برای حذف لابی‌گری در انتخابات فدراسیون فوتبال باید اساسنامه را اصلاح کردامیر عابدینی، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال پیش‌بینی کرده بود که شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال می‌شود. وی درباره حضور علی کریمی در انتخابات امروز به یورونیوز گفت که می‌خواسته این حرف را به او برساند که باید ابتدا از کمیته‌ها شروع کند.

اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری هنوز تایید نشده استسخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست‌جمهوری هنوز در شورای نگهبان تایید نشده است.