اصلاح‌طلبان باید بر یک نامزد ائتلاف کنند/ در حال بررسی منشور انتخاباتی حزب اعتمادملی هستیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گرامی مقدم در گفت‌وگو با ایلنا: اصلاح‌طلبان باید بر یک نامزد ائتلاف کنند/ در حال بررسی منشور انتخاباتی حزب اعتمادملی هستیم

اسماعیل گرامی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین فعالیت‌های حزب اعتماد ملی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰،‌ اظهار کرد: در دفتر سیاسی برای انتخاب یک نامزد اصلح چندین جلسه برگزار کردیم. از میان پیشنهاداتی که در دفتر سیاسی مطرح شده است فعلا آنچه که مصوب شده این است که حزب باید یک نامزد حزبی داشته باشد.

سخنگوی حزب اعتماد ملی افزود: در حال حاضر در حال بررسی منشور انتخاباتی حزب هستیم و این منشور محتوای میثاق‌نامه‌ای دارد. با توجه به کارکرد احزاب و مسئولیت پذیری که شخص رئیس جمهور باید در برابر حامیان خود داشته باشد این میثاق نامه تنظیم شده و در شنبه هفته آینده نیز در خصوص میثاق نامه و منشور انتخاباتی بحث خواهد شد.

وی بیان کرد: پس از اینکه در دفتر سیاسی مصوبات به تصویب رسید، ما شورای مرکزی را برگزار می‌کنیم و این مصوبه را در شورای مرکزی به رأی خواهیم گذاشت چراکه اساساً سیاستگذاری‌ها در حزب اعتماد ملی در اختیار شورای مرکزی است و این شورای مرکزی است که نامزد اصلح حزب را تعیین می‌کند. گرامی مقدم در خصوص گزینه‌های نهایی نامزدها نیز گفت: هنوز وارد مصادیق نشده‌ایم ضمن اینکه تعدادی از اعضای حزب به نامزدی در انتخابات تمایل دارند اما دفتر سیاسی فعلاً در خصوص مصادیق وارد بحث نشده است.

وی ادامه داد: سیاست ما در انتخابات ریاست جمهوری با سایر احزاب و نامزد نهایی اصلاح طلبان اجماع یک نامزد است و خط قرمز ما این است که در اجماع مشارکت حداکثری داشته باشیم؛ به هیچ وجه به دنبال تکروی نیستیم و معتقدیم که اصلاح طلبان باید بر یک نامزد ائتلاف کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اصلاح طلبا هنوز امیدم دارن؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها