اصلاح‌طلبان در زمین طراحی شده رقبا بازی نکنند/ انتخاب نامزد پنهان، اصلاح‌طلبانه نیست

26/12/1400 10:26:00 ق.ظ

فراهانچی مطرح کرد: اصلاح‌طلبان در زمین طراحی شده رقبا بازی نکنند/ انتخاب نامزد پنهان، اصلاح‌طلبانه نیست

قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت گفت: باید به دوستانی که چراغ خاموش در انتخابات حضور پیدا می‌کنند گفت ممکن است خود به زیر ماشین بدون چراغ رفته و نکته دیگر اینکه این روش دیگر اصلاحطلبانه نیست. وی افزود: مثلاً چون اصلاح‌طلبان در شورای شهر تهران حضور ندارند، نمی‌توانند از طریق قدرتی که در اختیار این شورا است، اقدامات خود را جلو ببرند.

ناگزیر این جریان از یک‌طرف بسیاری از ابزارهای قدرت خود را از دست‌داده و از طرف دیگر باید بر بررسی علل شکست و حاشیه‌های منتج از آن تمرکز کند و از این رفتارها یک انفعال استشمام می‌شود وگرنه این جریان در ابعاد مختلف در حال فعالیت و کنش است ولی جنس و گستره آن تغییراتی داشته است.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: بعد از یک دوره آسیب‌شناسی و عادت کردن به فضای جدید و بر اساس موازنه قوای شکل‌گرفته این جریان خود را بازسازی خواهد کرد و مجدداً در صحنه حضور خواهد یافت. البته دو نکته در این میان مهم است: اول اینکه جریان اصلاحات به علت دور شدن از ساختارهای قدرت رسمی توان اثرگذاری کمتری خواهد داشت و دوم اینکه به علت اشتباهات و کوتاهی‌های صورت‌گرفته بخشی از سرمایه انسانی و یا نمادین خود را از دست‌داده است.

وی همچنین ادامه داد: به نظرم یکی از مشکلات اصلی جریان اصلاح‌طلبی این بود که در زمین‌بازی طراحی شده توسط رقبا حضور پیدا می‌کند و هنوز نتوانسته زمین و قواعد بازی را در راستای جریان خودش تعریف کند. شاید خیلی‌ها بگویند که به‌جز این چاره‌ای نبود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

مدفون شدن دست‌کم ۱۵ خانه در خاک در پی ریزش دامنه کوه در پروپس از این حادثه ساکنان تلاش کردند تا با تخریب دیوارهای چندین خانه، افراد گرفتار شده را نجات دهند.

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وقوع زمین لرزه 6 ریشتری در جنوب ایرانزمین لرزه‌ای به بزرگی 6 ریشتر استان هرمزگان در جنوب ایران را لرزاند. - خبرگزاری آناتولی

امیرعبداللهیان: روسیه هیچ مانعی برای رسیدن به توافق در وین نیستامیرعبداللهیان: *روسیه هیچ مانعی برای رسیدن به توافق در وین نیست *هیچ ارتباطی میان تحولات اوکراین و مذاکرات وین وجود ندارد *روسیه نقش سازنده‌ای در مذاکرات وین ایفا کرده است ببینیم وتعریف کنیم شاهنامه ست آخرش رو ببین !

آوارگان یمنی در مارب خواستار محافظت در برابر حملات حوثی‌ها هستندآوارگان یکی از اردوگاه‌ها در استان مارت خواستار حفاظت بین‌المللی در برابر حملات حوثی‌ها شدند. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان در 24 مارس در اجلاس سران ناتو شرکت می کندرئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که در تاریخ 24 مارس در اجلاس سران ناتو در بروکسل شرکت و در این نشست بحران روسیه و اوکراین را مورد ارزیابی قرار خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی