اصرار ترامپ در مخالفت با رأی دادن پستی؛ انتقاد اوباما | DW | 15.08.2020

25/05/1399 06:30:00 ب.ظ

اوباما از دونالد ترامپ در اصرار او بر مخالفت با رأی دادن پستی در انتخابات ریاست جمهوری آینده انتقاد کرد. حزب دموکرات رئیس جمهور را متهم می‌کند که با کارشکنی در انتخابات قصد دارد به هر شکلی دوره زمامداری خود را تمدید کند.

اوباما از دونالد ترامپ در اصرار او بر مخالفت با رأی دادن پستی در انتخابات ریاست جمهوری آینده انتقاد کرد. حزب دموکرات رئیس جمهور را متهم می‌کند که با کارشکنی در انتخابات قصد دارد به هر شکلی دوره زمامداری خود را تمدید کند. با این که ترامپ خود سالهاست که از راه پست رأی داده، اکنون سرسختانه با این شیوه مخالفت می‌کند. به گمان او دموکرات‌ها با اصرار بر رأی دادن پستی،"بزرگترین تقلب در تاریخ آمریکا" را تدارک می‌بینند.

این درحالیست که کارشناسان به هیچوجه ریسک تقلب را در این شیوه بالا نمی‌بینند و عقیده دارند که از این راه شهروندان بیشتری به دادن رأی راغب می‌شوند.

در آخرین انتخابات سراسری در ایالت‌ها در سال ۲۰۱۸ حدود یک چهارم شهروندان به شیوه پستی رأی دادند. امسال به دلیل گسترش ویروس کرونا در آمریکا، عده بیشتری مایلند که به شیوه پستی در انتخابات شرکت کنند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

حمله اوباما باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، در پیامی توییتری ترامپ را متهم کرد که برای پیشبرد هدف خود، آگاهانه پست آمریکا را تضعیف می‌کند. اوباما با لحنی خشم‌آلود نوشت که رئیس جمهوری در"پیکار با آرای آزاد شهروندان بیش از مبارزه با ویروس کرونا" جدیت نشان می‌دهد. headtopics.com

اوباما از شهروندان ایالات متحده خواست که هرچه زودتر در انتخابات شرکت کنند و رأی بدهند. "نیت واقعی" ترامپ حزب دموکرات قصد دارد بودجه‌ای برابر ۲۵ میلیون دلار در اختیار پست قرار گیرد تا این ارگان بتواند آرای پستی را به موقع به نهادهای مربوطه تحویل دهد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

پرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسمپرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم رئیس جمهوری آمریکا پیشتر هم گفته بود: «ایران خیلی دوست دارد ببیند من رئیس جمهوری نمی‌شوم. من اعلام می‌کنم که اگر و وقتی برنده شویم، ما خیلی سریع با ایران معامله خواهیم کرد.»

ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم!ترامپ مدعی شد: *اگر در انتخابات پیروز شوم ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم! *آن‌ها به شدت خواهان رسیدن به توافق هستند اما ترجیح می‌دهند به جای ما با جو بایدن خواب‌آلو مذاکره کنند

بیانیه نماینده آمریکا در سازمان ملل در پی شکست در شورای امنیتادعای نماینده آمریکا در سازمان ملل در پی شکست در شورای امنیت: *شکست امروز شورای امنیت نه کمکی به صلح و نه کمکی به امنیت خواهد کرد *آمریکا حق دارد از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران استفاده کند

با دستور جدید ترامپ فشار بر تیک تاک افزایش می‌یابد | DW | 15.08.2020رئیس جمهوری آمریکا با صدور دستوری جدید فشار خود بر شرکت چینی بایت دنس، صاحب پلتفرم تیک تاک را تشدید کرده است. ترامپ به این شرکت ۹۰ روز فرصت داده، داده‌های تمامی کاربران تیک‌تاک در آمریکا را حذف کند.

ترامپ جلوی گسترش امکان رای‌دادن پستی در آمریکا را گرفت - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکای، گفته که با اختصاص بودجه بیشتری به اداره پست آمریکا مخالفت می‌کند. به گفته او این امر موجب محبوبیت بیشتر رای‌دادن پستی می‌شود که در نهایت به سود رقبای دموکرات او تمام می‌شود.

ترامپ یک بار دیگر در آمریکایی بودن یک سیاه‌پوست ایجاد شبهه کرد - BBC News فارسیدونالد ترامپ با تکرار یک ایده حقوقی نادرست، مدعی شد که ممکن است «کامالا هریس» آمریکایی نبوده و شرایط ریاست جمهوری این کشور را ندارد. منتقدان می‌گویند این حرف از سر نژادپرستی است.