اصابت دو موشک دیگر به اطراف فرودگاه بغداد

21/09/1398 01:02 ب.ظ

🔺دو موشک کاتیوشا دیگر به اطراف فرودگاه بین المللی بغداد اصابت کرد ⚡️پس از گذشت دو روز از حمله چهار راکت به نزدیکی پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، ارتش آمریکا اعلام کرد که دو موشک دیگر به نزدیکی این فرودگاه اصابت کرده است.

دو روز پس از آن‌ که چهار راکت کاتیوشا به پایگاهی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد اصابت کرد، روز چهارشنبه خبر از اصابت دو موشک دیگر به نزدیکی فرودگاه بغداد رسید. ارتش آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نو مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر در واکنش به سرکوب اعتراضات اخیر به طور شخصی مسئولیت این بیانیه را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مصطفی تاج‌زاده در حاشیه پنجمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران در جمع خبرنگاران گفت: «نوشتن این بیانیه یک کار جمعی است اما تقریباً از تمام کسانی که احضار کردند دو سؤال کردند اول این‌که چه کسی این بیانیه را نوشته و چه کسی امضا جمع کرده‌ است، برای همین هم بنده به صراحت عرض می‌کنم با این که نویسنده بیانیه من نیستم مسئولیت این کار را می‌پذیرم.»

او افزود: «اگر قوه قضائیه دنبال این است که ببیند چه کسی آن را نوشته به آنها می‌گویم من نوشتم و امضا جمع کردم و هر برخوردی که می‌خواهند داشته باشند با من داشته باشند.»احضار شده است در ادامه گفت: «احضار این افراد برای اولین بار است که صورت می‌گیرد و این با شعارهای اصلاحی سازگار نیست، شاهدیم که فعالان سیاسی و مدنی را به دلیل استفاده از یک حق مسلم و قانونی که اعتراض هست احضار می‌کنند.»

همچنین خبر رسیده است که مهدی محمودیان، عضو حزب اتحاد ملت و از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر روز ۱۹ آذر و پس از احضار به دادسرا.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیک تیر رسانه ی شیاد

اصابت دو موشک به اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد تلفاتی در پی نداشتتیم اطلاع‌رسانی امنیتی در عراق شامگاه چهارشنبه 11 دسامبر 2019 از اصابت دو موشک از نوع «کاتیوشا» به

اصابت خمپاره به کندز افغانستان؛ 25 نفر زخمی شدندبر اثر اصابت خمپاره شلیک شده توسط طالبان به مرکزی پلیس در شهرستان چهاردره ولایت کندز در شمال افغانستان 25 نفر مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا می‌خواهد دو پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا را تحریم کنددر لایحه بودجه دفاعی چند صد میلیارد دلاری آمریکا که روز دوشنبه، ( ۹ دسامبر، ۱۸ آذر) کنگره بر سر آن به توافق رسید، بندی در مورد وضع تحریم‌ها علیه دو طرح خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا گنجانده شده است. این بودجه هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

بورل در پاسخ به یورونیوز: سرکوب ها و بحث هسته ای دو مقوله متفاوت هستندهرچند اتحادیه اروپا پس از سه هفته دررابطه با سرکوب های گسترده، دولت ایران را به نقض حقوق بشر محکوم کرد اما رئیس سیاست خارجی اروپا هم چنان می گوید این موضوع تاثیری بر مذاکرات هسته ای نخواهدداشت. سرکوب به دلیل این بوده که مردم حکومت ملاها را نمیخواهند، 40 سال است که نمیخواهند. این حکومت غیر قانونی و نامشروع مثل همیشه با سرکوب و جنایت خودش را حفظ کرده. بحث هسته ای هم موضوع دیگریست

حادثه آتش سوزی در آذربایجان دو مصموم برجای گذاشتبر اثر آتش سوزی در یک مرکز تجاری در شهر خردالان جمهوری آذربایجان دو نفر مصموم شدند. - خبرگزاری آناتولی

دو میلیارد یورو استقراض از صندوق توسعه ملی برای امور نظامی | DW | 10.12.2019به دنبال کاهش ۵۰ درصدی بودجه دفاعی ایران در بودجه ۱۳۹۹ و انتشار برخی گزارش از فرسوده بودن زیرساخت‌های ارتش، دولت اعلام کرد دو میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای بودجه نظامی سال آینده اختصاص می‌دهد.

آذر ۲۱, ۱۳۹۸مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب (سمت چپ)

مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر در واکنش به سرکوب اعتراضات اخیر به طور شخصی مسئولیت این بیانیه را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مصطفی تاج‌زاده در حاشیه پنجمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران در جمع خبرنگاران گفت: «نوشتن این بیانیه یک کار جمعی است اما تقریباً از تمام کسانی که احضار کردند دو سؤال کردند اول این‌که چه کسی این بیانیه را نوشته و چه کسی امضا جمع کرده‌ است، برای همین هم بنده به صراحت عرض می‌کنم با این که نویسنده بیانیه من نیستم مسئولیت این کار را می‌پذیرم.»

او افزود: «اگر قوه قضائیه دنبال این است که ببیند چه کسی آن را نوشته به آنها می‌گویم من نوشتم و امضا جمع کردم و هر برخوردی که می‌خواهند داشته باشند با من داشته باشند.»احضار شده است

در ادامه گفت: «احضار این افراد برای اولین بار است که صورت می‌گیرد و این با شعارهای اصلاحی سازگار نیست، شاهدیم که فعالان سیاسی و مدنی را به دلیل استفاده از یک حق مسلم و قانونی که اعتراض هست احضار می‌کنند.»

همچنین خبر رسیده است که مهدی محمودیان، عضو حزب اتحاد ملت و از امضاکنندگان بیانیه ۷۷ نفر روز ۱۹ آذر و پس از احضار به دادسرا.

۷۷ فعال سیاسی از طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان بعد از سرکوب شدید معترضان، با انتشار بیانیه‌ای خواستار برخورد قانونی با عاملان شلیک به مردم شدند.

این بیانیه می‌گوید: «شلیک بی‌محابای تفنگی که از محل بیت‌المال برای دفاع از مردم فراهم شده به‌ سوی شهروندان عادی و غیرمسلح که برای ابراز اعتراض یا خشم خود به خیابان آمده‌اند، مطلقاً و فارغ از موضوع اعتراض غیرقابل توجیه و جنایتی است که قانون و دستگاه قضا نباید حتی لحظه‌ای در تعقیب بانیان، آمران و عاملان آن تعلل کند.»

انتشار این نامه بازتاب‌ گسترده‌ای در رسانه‌های رسمی کشور داشت و حملات تندی نیز از طرف اصول‌گرایان به امضاکنندگان آن شد.

در این بیانیه همچنین گفته می‌شود: «از مسئولان امر و تصمیم‌گیران موکداً می‌خواهیم با احترام به حقوق مردم به‌ویژه حق اعتراض مسالمت‌آمیز و آزادی بیان، از اعمال خشونت در هر سطحی پرهیز کنند و فوراً نسبت به تعقیب کیفری آمران و عاملان تیراندازی به‌سوی مردم اقدام کرده و نتیجه را به عرض ملت برسانند.»

محسن آرمین، حسن اسدی زیدآبادی، ابراهیم اصغرزاده، علی تاجرنیا، محمد تحققی، زهرا توحیدی، ویدا ربانی، عبدالله رمضان‌زاده، فیض‌الله عرب سرخی، ساجده کیانوش راد و صدیقه وسمقی از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.