اشکنازی: اسرائيل برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای «هر اقدامی لازم باشد» انجام می‌دهد

17/04/2021 03:01:00 ب.ظ

♦️ اشکنازی: #إسرائيل برای جلوگیری از دستیابی #ایران به سلاح #هسته‌ای «هر اقدامی لازم باشد» انجام می‌دهد

إسرائيل, ایران

♦️ اشکنازی: إسرائيل برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای «هر اقدامی لازم باشد» انجام می‌دهد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه اسرائيل می‌گوید کشورش «هر اقدامی که لازم باشد» انجام می‌دهد تا ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد.به گزارش رویترز، گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائيل، روز جمعه ۲۷ فروردین گفت: «ما ... قطعاً برای جلوگیری از دستیابی این رژیم به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، هر آن چه لازم باشد انجام خواهیم داد.»

او که پس از یک نشست در قبرس با همتایان یونانی و قبرسی خود و نماینده ارشدی از دولت امارات سخن می گفت، اضافه کرد که این نشست درباره امکانات ایجاد رفاه و ثبات در منطقه بود.وزیر خارجه اسرائيل افزود که در نشست قبرس همچنین «درباره چالش‌هایی که ایران و دیگر گروه های افراطی متوجه ثبات خاورمیانه و صلح منطقه می‌کنند» صحبت شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

اسرائيل: برای جلوگیری از اتمی شدن ایران هر کاری انجام می‌دهیم | DW | 16.04.2021گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائيل می‌گوید، این کشور هر آن چه که لازم است را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند، ایران به سلاح_ هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند. تو به همراه اربابانت بیجا کردی اگه بمب اتم بده خودت چرا داری؟ اربابت چرا داره؟

اسرائیل: جهان باید از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کندگابی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل روز يكشنبه 20 آوريل در نشستی با همتای بریتانیایی خود، مایکل گوو در بعد شما اون گوهی که میخواستی بخوری را خوردی؟ تنهایی نخور آمریکا و عربستان هم گشنه اند

بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهدیک مقام بلندپایه آمریکایی به روز پنج‌شنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی چرا به پاکستان اجازه داد ؟

مقام آمریکایی: بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد دادیک مقام بلندپایه آمریکایی شامگاه پنجشنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست خخخخخ شکر زیادی خورده تو باور نکن ما ایرانی ها اگر بخواهیم بسازیم شما و گنده تون آمریکا سگی کی باشید که بخواهید نذارید؟ بحث اینجاست که اسلام دست ما رو بسته جیگر بایدن که هیچ ، حتی اگر همه هم بخوان نمیتونند جلوش رو بگیرند ، اگر بد هست باید برای همه بد باشه ، نه فقط برای ایران ،من کاری به نظام یا دولت ندارم ، اما این حق ایران هست که بهترین و پيشرفته ترین سلاح هارو داشته باشه ، دنیا شده جنگل قوی نباشی ، می‌خورند.

واشینگتن: هدف ما منع دستیابی دائمی ایران به سلاح هسته‌‌ای استند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: «هدف ما دستیابی به توافقی است که مانع دستیابی دائمی ایران به سلاح هسته‌ای شود.»پرایس در یک نشست خبری شامگاه فقط میدونم دنیا در اسارت کامل آمریکا به سر میبره و این مشکل بزرگی که باید حل بشه ... چون این جاه طلبی ها دنیا رو در وضعیت قرمز قرار داده..

گبی اشکنازی - آرشیو وزیر خارجه اسرائيل می‌گوید کشورش «هر اقدامی که لازم باشد» انجام می‌دهد تا ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد.گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائيل وزیر خارجه اسرائيل همزمان با مذاکرات فشرده بر سر برجام بر عزم جزم کشور خود مبنی بر جلوگیری از تسلیح اتمی ایران تأکید کرد.تل‌آویو، ضمن تاکید بر لزوم جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی های هسته‌ای، گفت که«جهان باید از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند».دست پیدا کند.

به گزارش رویترز، گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائيل، روز جمعه ۲۷ فروردین گفت: «ما .. نشست وزرای خارجه اسرائيل، یونان و قبرس و مشاور دیپلماتیک از امارات متحده عربی در پافوس روز شنبه نیز ادامه دارد..» پیشتر بیش از دو هزار مقام ارشد امنیتی بازنشسته اسرائيلی، در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، درباره روند مذاکرات و بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران و خطر مستقیم برنامه هسته‌ای ایران علیه اسرائیل هشدار دادند. قطعاً برای جلوگیری از دستیابی این رژیم به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، هر آن چه لازم باشد انجام خواهیم داد. اشکنازی تصریح کرد که در این نشست در مورد چالش‌هایی که"ایران و حزب‌الله [لبنان] و سایر گروه‌های تندرو برای ثبات خاورمیانه و صلح منطقه ایجاد کرده‌اند" نیز بحث و تبادل نظر شده است.» او که پس از یک نشست در قبرس با همتایان یونانی و قبرسی خود و نماینده ارشدی از دولت امارات سخن می گفت، اضافه کرد که این نشست درباره امکانات ایجاد رفاه و ثبات در منطقه بود. او با تاکید ضروری است با ایران توافقی درباره یک جدول زمانی، گام‌های هسته‌ای و تحریم‌ها صورت گیرد، گفت: «باید دید آیا در هفته‌های آینده می‌توان بازگشت مشترکی به برجام داشت و آیا تفاهماتی درباره تعهد متقابل صورت می‌گیرد؟ جواب بلی، ممکن است.

وزیر خارجه اسرائيل افزود که در نشست قبرس همچنین «درباره چالش‌هایی که ایران و دیگر گروه های افراطی متوجه ثبات خاورمیانه و صلح منطقه می‌کنند» صحبت شد. اسرائيل تا به‌حال مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته ولی در برخی از رسانه‌های اسرائيلی و آمریکایی، این کشور مسول این رویداد شناخته شده است. در متن این نامه آمده «رژیم ایران آشکارا و به طور علنی برای نابودی کشور ما تلاش می‌کند» و «ممانعت از توانایی ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای و مقابله با فعالیت‌های پلید رژیم ایران امری اساسی برای جلوگیری از وقوع فاجعه است». اسرائيل مخالفت خود را با بازگشت ایالات متحده به برجام اعلام کرده و گفته است که خود را مکلف به چنین توافقی با ایران نمی داند. اما مقامات دولت آمریکا بارها گفته اند که دیپلماسی را بهترین مسیر برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای می دانند.  جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر جنگ پنهان درحالی که کارگاه‌های پرچم سازی در جمهوری اسلامی ایران در حال تولید پرچم‌های اسرائیل برای آتش زدن و لگدمال کردن در تظاهرات‌ها هستند، کشورهای عربی بیش از پیش به روابط خصمانه خود با اسرائیل بر سر مناقشه فلسطین پایان می‌دهند. خبرهای بیشتر انفجار نطنز و شکست‌های پی در پی اطلاعاتی؛ کارنامه سپاه پاسداران زیر ذره‌بین می‌رود خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه ۲۴ فروردین، در گزارشی تحلیلی نوشت که عملیات خرابکارانه اخیر در تاسیسات هسته‌ای نطنز، تازه‌ترین شکست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. این نیرو به دلیل قدرتی که در ایران دارد، به ندرت به صورت علنی سرزنش می‌شود. علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای ایران از آن به عنوان"تروریسم هسته‌ای" یاد کرد.» براساس این گزارش‌ها اختلاف اصلی در گفتگوهای وین مربوط به سانتریفیوژهای پیشرفته‌ای است که غنی‌سازی اورانیوم با سرعت بیشتر را ممکن می‌کنند.

اما اکنون که برخی از فرماندهان سپاه پاسداران شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران را مد نظر دارند، مسئله نفوذ سپاه در عرصه‌های مختلف و شکست‌های این نهاد، ممکن است مورد موشکافی قرار بگیرد. . در آن هنگام نیز رسانه‌های غربی مسئولیت آن حمله را برعهده اسرائیل دانسته بودند.