اشرف غنی اعضای شورای عالی مصالحه ملی به ریاست عبدالله را تعیین کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در حالی تشکیل شده که یک هیات ۲۱ نفره نیز مسئول مذاکره با گروه طالبان شده است.

اشرف غنی اعضای هیات مذاکره کننده را چند ماه پیش تعیین کرد. انتظار می‌رود که این هیات برای مذاکره با گروه طالبان به قطر سفر کند.

شورای عالی مصالحه ملی افغانستان قرار است نه تنها تصمیم‌گیرنده نهایی درباره توافق با طالبان باشد بلکه موضوعاتی را که هیات مذاکره کننده با این گروه مطرح خواهند کرد نیز تعیین کند.انتخاب عبدالله عبدالله به عنوان رئیس شورای عالی مصالحه ملی در راستای امضای توافق او با رئیس جمهوری افغانستان برای تقسیم قدرت صورت گرفت.

اشرف غنی در حکم خود حامد کرزی، رئیس جمهوری سابق افغانستان را نیز به عنوان عضو شورای عالی مصالحه ملی تعیین کرده است. با این حال حامد کرزی روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای عضویت در این شورا را رد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورای امنیت با تمدید یک ساله ماموریت یونیفل در لبنان موافقت کردشورای امنیت سازمان ملل ماموریت نیروهای بین‌المللی حافظ صلح این سازمان در لبنان را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شورای امنیت با تمدید یک ساله ماموریت یونیفل در لبنان موافقت کردشورای امنیت سازمان ملل ماموریت نیروهای بین‌المللی حافظ صلح این سازمان در لبنان را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقابله با کرونا به واسطه تعدد مراجع تصمیم‌گیرنده با چالش مواجه است/ مجلس دهم می‌توانست با طرحی سه فوریتی، مقرراتی متناسب با کرونا تصویب کندیک وکیل دادگستری گفت: اگرچه ستاد ملی مقابله با کرونا زیرمجموعه شورای عالی امنیت ملی است لیکن حدود اختیارات آن ناظر بر امور اجرایی مانند اعلام تعطیلی یا ایجاد محدودیت تردد است و نمی‌توان اختیارات شورای عالی امنیت ملی در اصل ۱۷۶ قانون اساسی در امر مقررات‌گذاری را قابل تفویض به ستاد ملی مقابله با کرونا دانست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

لوکاشنکو ناتو را به تلاش برای مداخله نظامی در بلاروس متهم کردالكساندر لوكاشنكو هفته گذشته هم گفته بود که تحرکاتی از سوی ناتو در نزدیکی مرزهای بلاروس در دو کشور لهستان و لیتوانی مشاهده شده است که به سرعت از سوی ناتو تکذیب شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وقوع آتش سوزی به دلیل عملیات هوایی پلیس فارس تکذیب شدپلیس: *وقوع آتش سوزی به دلیل عملیات هوایی پلیس فارس کذب است *کلیپی در فضای مجازی منتشر و در آن ادعا شده که عملیات نابود کردن بوته‌های ماری‌جوئنا توسط بالگرد پلیس، منجر به آتش‌سوزی جنگل شده *این کلیپ در برگیرنده یک شایعه و ادعاهای مطرح شده در آن کذب است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خوش‌خدمتی جدید به اشغالگران فلسطین؛ حکومت امارات قانون تحریم اسرائیل را لغو کرد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحکومت امارات در ادامه خوش خدمتی به اشغالگران قدس و فلسطین، قانون تحریم رژیم اشغالگر را لغو کرد تطبيع_خيانه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »