اشرف غنی: باید گفتمان‌ملی برای حل معضل افغانستان شکل گیرد

02/01/1401 11:03:00 ق.ظ

رئیس جمهور سابق افغانستان بر لزوم شکل‌گیری گفتمان ملی در این کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور سابق افغانستان بر لزوم شکل‌گیری گفتمان ملی در این کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی 22.03.

2022 کابل/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی رئیس جمهور سابق افغانستان با انتشار پیامی صوتی به مناسبت سال نو 1401خورشیدی، گفت: باید گفتمان‌ملی به منظور حل و فصل بحران کنونی این کشور شکل گیرد. وی افزود: مردم افغانستان یکدیگر را بپذیرند٬ اقتدار در این کشور نباید محدود به چند نفر باشد. اگر اشتباهات گذشته تکرار شود و به یکدیگر اعتماد نکنیم، ممکن است دوباره آتش جنگ شعله‌ور شود.

غنی تاکید کرد: برای رسیدن به صلح پایدار، توسعه اقتصادی، مشروعیت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی لازم است که طالبان و شهروندان افغان یک گفتمان ملی را آغاز کرده و به نتیجه‌ای برسند. رئیس جمهور سابق افغانستان تصریح کرد که جنگ در افغانستان اکنون پایان یافته، اما صلح پایدار هنوز برقرار نشده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

عمليات كسر الحصار: باب المندب ضمن بنك الأهداف؟ اليمن يحيى_سريع السعودية الخنادق

رونق ارزهای دیجیتال در افغانستان؛ کمک کریپتو به شهروندان برای مقابله با بحران اقتصادیشرکت «چین‌آنالیز» می‌گوید که افغانستان در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۱ میلادی درباره پذیرش ارزهای دیجیتال، در رتبه بیستم در بین ۱۵۴ کشور قرار دارد. این کشور پیش از این در رده‌های آخر قرار داشت.

بریتانیا: روسیه نتوانست کنترل آسمان اوکراین را به‌دست گیردآژانس اطلاعاتی بریتانیا، گزارش داد که روسیه در کنترل حریم هوایی اوکراین ناکام بوده به همین دلیل از موشک برای بمباران شهرها استفاده می‌کند.این مرکز اطلاعاتی

طالبان استفاده از پرچم سه رنگ ملی افغانستان را ممنوع کردطالبان با صدور فرمانی رسمی، استفاده از پرچم سه رنگ افغانستان را که سال‌های طولانی نماد ملی این کشور بود، ممنوع و پرچم امارات اسلامی را جایگزین آن کرد. کار نیک طالبان يه گوه بدتر از جمهورى اسلامى🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

عفو بین‌الملل: آزادی بیان و تجمع در افغانستان محدود شده استسازمان عفو بین‌الملل از محدود شدن فزاینده‌ای آزادی بیان و حق آزادی تجمع تحت حاکمیت طالبان در افغانستان خبر داده و این گروه را به نقض جدی قوانین بین‌المللی شکر است خوب کار شده حالی میتوانیم به فکر آرام زندگی کنیم. ما مردم افغانستان خوش هستم شما چرا در هر مسئله ما دخالت میکنید؟

روزهای خاکستریبهناز شیربانی.روزنامه‌نگار:همه‌چیز از جشنواره فیلم «کن» آغاز شد؛ جشنواره‌ای که برای نخستین‌ بار «قهرمان» اصغر فرهادی را نمایش داد و نشست خبری پرچالشی را پشت سر گذاشت. از چرایی عدم ساخت فیلمی درباره موضوعات سیاسی و اجتماعی ایران گرفته تا انتخاب امیر جدیدی برای ایفای نقش اصلی فیلم سؤالاتی مطرح شد. فرهادی در خلال برگزاری این نشست خبری، با اشاره به گفت‌وگوی خود با ورایتی درباره محدودیت در ایران توضیحاتی ارائه داد و تأکید کرد: «با احترام به مصاحبه خبرگزاری ورایتی، باید بگویم این تصور خبرنگاری بود که صحبت‌های من را شنید و ترجمه کرد.

وزیر خارجه آمریکا: حوثی‌های تحت حمایت ایران به اهداف غیرنظامی حمله می‌کنندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید حملات شبه‌نظامیان حوثی که از حمایت حکومت ایران برخوردار هستند، «غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و باید متوقف شوند». در باره عملیات اسراییلی ها چرا چیزی به گفتن ندارید ؟ غیر نظامی ها یا نفت مادر جنده مگه غیرنظامیان یمنی آدم نیستن گرفتی ما رو؟