اشرف غنی در واشنگتن؛ با پیشروی‌های طالبان چه سرنوشتی در انتظار افغانستان است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

اشرف غنی در واشنگتن؛ با پیشروی‌های طالبان چه سرنوشتی در انتظار افغانستان است؟ این گزارش را بخوانید 🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان روز پنجشنبه ۲۴ ژوئن (سه تیر) دیدار خود از واشنگتن را در زمانی آغاز می‌کند که طالبان در سراسر کشور پیشروی‌های چشمگیری داشته است.

کاخ سفید می‌گوید در دیدار با مقام‌های افغان درباره ادامه همکاری‌های آمریکا و افغانستان و نیز خروج نیروهای این کشور از افغانستان بحث و گفت‌وگو می‌کنند. اندرو واتکینز، از گروه بحران بین‌المللی می‌گوید: «طالبان در حال تقویت تسلط خود در اطراف شهرهای بزرگ است. آن‌ها لزوما در آینده نزدیک سعی نمی‌کنند که این شهرها را به تصرف خود دربیاورد.» وی اینگونه پیش‌بینی کرد که در شرایط فعلی سقوط کابل قریب الوقوع نخواهد بود.اوضاع سیاسی چگونه است؟

غنی به طالبان فشار می‌آورد تا نقشی را در نوعی از دولت موقت وحدت تا زمان برگزاری انتخابات بپذیرند. اما به نظر می‌رسد که شورشیان طالبان به خاطر دستاوردهای خود در میدان نبرد جسور شده‌اند و علاقه چندان به مذاکرات بیشتر ندارند و قصد دارند کنترل کامل را خود به دست بیاورند و افغانستان را به امارتی تحت سلطه بزرگان دین و طبق اصول اسلامی برگردانند.

دلایل معقولی وجود دارند که طبق آن گمان می‌رود ممکن است این‌ها [طالبان] حتی در طی سال‌ها جنگ با نیروهای خارجی غیرمسلمان تندروتر شده باشندسید ناصر موسوی، تحلیلگر سیاسی مستقر در کابل به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «دلایل معقولی وجود دارند که طبق آن گمان می‌رود ممکن است این‌ها [طالبان] حتی در طی سال‌ها جنگ با نیروهای خارجی غیرمسلمان تندروتر شده باشند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

وقتی آمریکا با طالبان موافقت و ..‌ کردند که آنها از پایگاه های آمریکایی در افغانستان حفاظت نماید، رئیس جمهور باید میدانست که دیگر به آمریکا نمیشه اعتماد کرد.

آمریکا هرگز قابل اعتماد نبوده و نیست

امریکا چهل سال به افغانستان خیانت کرد بیست سال افغانستانرا اشغال نظامی کرد با دهها جنایت .درین سفر بر محور کدام یک ازین خاطرات خوب امریکا با افغانستان صحبت خواهد گردید ؟؟؟

البته تیم غنی در جنایات امریکا در افغانستان سهیم است .ودر جنگ با طالبا ن هماهنگ.شاید این سفر برا ی طرحهای جدید برای افغانستان باشد.

در حال که وضعیت کشور خوب نیست وهر روز مناطقی به دست طالبان سقوط میکند .وجنگ به دروازه های شهر ها رسیده است .غنی وعبدالله باید بفکر تدبیر نجات کشور باشد اما انها سفر بامریکا را انتخاب نموده است

امریکا در افغانستان یک کشور متجاوز است که دودهه در افغانستان بغیر از خرابی وجنگ چیزی بجا نگذاشت .تروریستان را تقویت کرد . طالبان را بوجود اورد .

امریکا دشمن مردم افغانستان است واینرا همه مردم افغانستان میدانند .که طالبان با همکاری پاکستان وامریکا در افغانستان میجنگد رفتن غنی وعبداللله به کشور دشمن سوال بر انگیز است ؟؟؟؟؟؟؟

درچنین شرایط جنگی افغانستان .غنی وعبدالله مسئولیت اداره کشور وجنگ را بعهده داردو باید درافغانستان باشد . اما نمیدانم چه خواب دیده تا با این وضعیت با مریکا رفته است . شاید تعبیر خوابش را از بایدن میگیرد؟؟؟

این سفر فایده ای برای مردم افغانستان نخواهد داشت .چون امریکا بعنوان دوست برای افغانستان عمل نکرده است

امریکا و ناتو مادامی که اشرف غنی و حامد کرزای بدردشون میخورد ازشون حمایت میکرد و ثروت افغانستان رو به یغما بردن الان که ورق برگشته به طالب ها چراغ سبز دادن و این وسط مردم بیگناه افغانستان صدمه میبینن امریکا و اروپای مریض برای زیاده خواهی های خود حاضرن. ......

کی بودجه طالبان رو تامین میکنه ؟ اینهمه پول باید ازجایی بیاد

رییس‌جمهوری که حکومتش با امریکا معتبر است

با این سرعتی که طالبان داره شاید تا ایشون واشنگتن باشه مثل ماجرای احمدشاه و رضاخان طالبان براش پیام بفرسته که دیگه برنگرده به کشورش!!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل متحد درباره پیشروی‌های طالبان در افغانستان هشدار داد«طالبان از ۳۷۰ ولسوالی افغانستان، بیش از ۵۰ تا را تصرف کرده‌ و بیشتر مراکز ولسوالی‌ها را به محاصره در آورده‌اند.» عکس یادگاری زهر ملا واشل شد ! درودها دوستان فردا پنج شنبه 24.6.2021 صلح بر ازدواج 13.11.1442 انتقال بر عدالت 3.4.1400 گایا بر سلطان بایدن با خالی کردن پشت دولت افغانستان در رویارویی با طالبان اشتباه بزرگی مرتکب شد. گفتار نیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چرا که محبت گنج واقعیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در آمریکا: میزان مرگ و میر در خانه‌های سالمندان در همه‌گیری کرونا ۳۲ درصد افزایش داشتدر آمریکا: میزان مرگ و میر در خانه‌های سالمندان در همه‌گیری کرونا ۳۲ درصد افزایش داشت کارشناسان می‌گویند که این میزان مرگ و میر به مراتب بیشتر از حد معمول و بسیار غیرمنتظره بود بعد یک عده می گویند که باید واکسن آمریکایی🇺🇸(فایزر) بزنیم تا آمار مرگ و میر کرونا به صفر یا زیر صفر برسد!!😂 فایزر شیاف هم داره تو از شیافش استفاده کن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شهرستان خاش در بدخشان افغانستان به تصرف طالبان درآمدشهرستان خاش در ولایت بدخشان واقع در شمال شرقی افغانستان به دست طالبان افتاد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تهران: طرف‌دار ادامه‌ جنگ و بحران در افغانستان نیستیمنماینده ویژه ایران در امور افغانستان گفت که تهران از «راه حل فراگیر سیاسی» در افغانستان حمایت کرده و «طرف‌دار» ادامه‌ جنگ و بحران در افغانستان نیست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کنترل دروازه افغانستان به جهان؛ آیا ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل قمار می‌کند؟به نظر می‌رسد طالبان با ماندن نیروهای ترکیه در افغانستان موافق نباشد به طوریکه سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در دوحه گفته بود «ترکیه در ۲۰ سال گذشته بخشی از نیروهای ناتو بود بنابراین آن‌ها نیز باید بر اساس توافق‌نامه‌ای که ما در تاریخ ۲۹ فوریه سال ۲۰۲۰ با آمریکا امضا کردیم از افغانستان خارج شوند.» هیچ کس خواهان ماندن ترکیه در افغانستان نیست همه گی خواستار گرفتن امنیت فرودگاه کابل بدست ترکیه است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عمران خان: طالبان نمی‌تواند در تمام افغانستان پیروز شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »