اشتباه ۹۰۰ میلیون دلاری سیتی بانک؛ بزرگترین خطای تاریخ بانکداری | DW | 17.02.2021

29/11/1399 05:14 ب.ظ

سیتی‌بانک به جای اینکه تنها بهره وام را به بستانکاران گروه آرایشی بهداشتی رولون واریز کند، کل وام ۹۰۰ میلیون دلاری را به حساب طلبکاران ریخته است. برخی حاضر به بازگشت پول نیستند و قاضی دادگاه می‌گوید نباید هم برگردانند.

سیتی‌بانک به جای اینکه تنها بهره وام را به بستانکاران گروه آرایشی بهداشتی رولون واریز کند، کل وام ۹۰۰ میلیون دلاری را به حساب طلبکاران ریخته است. برخی حاضر به بازگشت پول نیستند و قاضی دادگاه می‌گوید نباید هم برگردانند. این بانک در ماه اوت گذشته سهوا ۹۰۰ میلیون دلار به حساب طلبکاران گروه رولون واریز کرده بود. رولون شرکت آمریکایی با فعالیت در حوزه تولید و توزیع لوازم آرایشی و بهداشتی است.

سیتی بانک در واقع قرار بود به عنوان اداره‌کننده امور مالی و اعتباری شرکت آمریکایی رولون، فقط مبلغ بهره وام را که بالغ بر ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده را به گروه بستانکاران کنسرن رولون واریز کند. اما در عوض کل مبلغ وام را هم به حساب‌شان واریز کرده است.

وقتی بانک پی به اشتباه خود برد خواستار بازگرداندن این مبلغ چند صد میلیونی به حساب بانک شد اما تنها ۴۰۰ میلیون را پس گرفت. هنوز دریافت‌کنندگان۵۰۰ میلیون دلار از این پرداخت اشتباهی را پس نداده‌اند. دریافت‌کنندگان از بازپرداخت مبلغ به اشتباه واریز شده، سرباززدند. به همین دلیل کار به دادگاه کشید. طبق رأی دادگاه، آنها نباید حتما این مبلغ را بازگردانند و اجازه دارند این مبلغ را نگه دارند.

قاضی دادگاه توضیح داده است که بر پایه قوانین آمریکا، مبلغ به اشتباه واریز شده در اصل باید بازگردانده شود. اما قوانین ایالت نیویورک یک استثنا هم در نظرگرفته‌ است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مصر بابت بسته شدن کانال سوئز ۹۰۰ میلیون دلار خسارت می‌خواهد | DW | 14.04.2021بسته شدن کانال سوئز کار دست صاحبان کشتی اورگیون داده است؛ مصر بابت شش روز انسداد این کانال درخواست ۹۰۰ میلیون دلار خسارت کرده است. به گفته رییس این کانال تا پرداخت این مبلغ کشتی در توقیف مصر باقی می‌ماند. به این میگن میهن پرستی و کیاست خاک بر سر حاکمان ایران

نخستین توییت تاریخ به قیمت ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به یک ایرانی فروخته شدخریدار این توییت یک جوان ایرانی ساکن در مالزی است که در زمینه ارزهای مجازی فعالیت می‌کند. او می‌گوید در آینده مردم ارزش این توییت را متوجه خواهند شد، درست مانند تابلوی نقاشی مونالیزا. 🤦🏾‍♀️🤦🏾‍♀️🤦🏾‍♀️ تا آدم احمق توی این دنیا هست، هنوزم میشه پول درآورد. به چه درد ميخوره؟ من نميفهمم يعني چي اين موضوع؟ يعني ميشه ازش پول درآورد؟ ميشه قابش گرفت زد تو خونه؟ ميشه بيمه اش كرد؟ چي خريده الان يارو واقعا؟

در پی اشتباه کارخانه‌ای در مریلند آمریکا، ۱۵ میلیون دز واکسن «جانسون اند جانسون» از دست رفتدر پی اشتباه کارخانه‌ای در مریلند آمریکا، ۱۵ میلیون دز واکسن «جانسون اند جانسون» از دست رفت به گزارش «نیویورک تایمز»، مقامات فدرال اشتباه کارخانه «ایمرجنت بیوسولوشنز» در بالتیمورمریلند را «خطای انسانی» دانسته‌اند. دیگی که برا من نجوشه ، بذا سر سگ توش بجوشه ، به درک.

14 اشتباه افرادی که از خانه کار می‌کنندداشتن ساختار و برنامه‌ریزی برای افرادی که کارشان را از خانه انجام می‌دهند به بهره‌وری بیشتر آنها کمک در خانه نه از خانه بگو گژپچ

عضو سابق فاطمیون: بزرگترین اشتباه زندگی‌ام عضویت در فاطمیون استاین خزئبلات رو کدوم خری میخواد باور کنه؟!!! روزی ده تا مطلب کار میکنید به اسم و هویت و ...!!!!