اشتباه کارخانه داروسازی عامل 'پرمویی' کودکان در اسپانیا

07/06/1398 04:55:00 ب.ظ

چند کودک اسپانیایی به دلیل داروی اشتباه به سندروم گرگینه مبتلا شدند. این کودکان در اثر تجویز داروی اشتباه دچار پرمویی شدید و رویش غیرطبیعی مو شدند

به دنبال یک اشتباه دارویی در یک شرکت داروسازی، ۱۷ مورد رویش موی غیرطبیعی در میان کودکان در اسپانیا گزارش شده است. ظاهرا داروی درمان ریزش مو با داروی معده اشتباه شده است. Science Photo Library گفته شده که عوارض پرمویی به تدریج از بین خواهد رفت و موهای اضافه خواهد ریخت در افسانه های اروپایی گرگینه موجودی شبیه آدم است اما در زیر نور ماه به گرگ تبدیل می‌شود، آدمی که صورت و بدنش پوشیده از مو است، به همین دلیل به بیماری...

Science Photo Library گفته شده که عوارض پرمویی به تدریج از بین خواهد رفت و موهای اضافه خواهد ریخت در افسانه های اروپایی گرگینه موجودی شبیه آدم است اما در زیر نور ماه به گرگ تبدیل می‌شود، آدمی که صورت و بدنش پوشیده از مو است، به همین دلیل به بیماری پرمویی شدید،"سندروم گرگینه یا گرگنما" هم گفته می‌شود.

به گفته مسئولان بهداشتی عوارض پرمویی در این کودکان پس از آن ظاهر شده که به این کودکان داروهایی برای مشکلات گوارشی و معده تجویز شد، اما این داروها حاوی موادی بودند که برای درمان ریزش مو استفاده می‌شده است.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید بر اساس گزارشی که در سایت این موسسه منتشر شده است این دارو به وسیله یک کارخانه داروسازی در مالاگای اسپانیا تولید شده است. وزارت بهداشت اسپانیا روز چهارشنبه ۲۸ اوت، اعلام کرد که مقداری از داروی درمان ریزش مو در اثر"خطای داخلی" شرکت تولید کننده، برچسب اشتباهی خورده بوده و به جای داروی معده به بازار عرضه شده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل

شنای کودکان کوبایی در استخر سیاراین استخر متحرک به وسیله یک تراکتور در مناطق روستایی جا به جا می شد.

از جاسوسی تا ترویج بی‌خدایی در دولت اعتدال/ چگونه مبلغان «داروینیسم» کودکان ایران را مغزشویی می‌کنند…این پروژه‌های تغییر ذهن، به واسطه خصلت «خزنده» و «چراغ خاموش» خود، چندان در اولویت دستگاه‌های نظارتی نیستند، و نظام سلطه از همین‌جا، ضربه‌های جدی خود را وارد کرده است و خواهد کرد.

جزییاتی از بزرگترین قربانگاه کودکان در پرو مشخص شدهدف از قربانی کردن این کودکان در تمدن چیموها پیشکش کردن آن‌ها به خدایان برای کاهش عصبانیت آن‌ها بود.

'بزرگترین گور کودکان قربانی' در پرو پیدا شدباستان شناسان در پرو آنچه را گمان می رود محل بزرگترین مراسم قربانی کردن کودکان در تاریخ باشد را حفاری کرده اند. بقایای ۲۲۷ کودک پنج تا چهارده ساله در نزدیکی شهر ساحلی هوانچاکو در شمال لیما، پایتخت پرو، پیدا شد.

زنبورهای عسل در معرض نابودی؛ اروپا ناتوان در اتخاذ اقدامات اساسیپس از ۶ سال تاخیر، اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه در یکی از کمیته‌های فنی ‌اش متنی را تصویب کرد که قواعد بروزرسانی شده «ارزیابی تاثیر حشره‌کش‌ها بر زنبورهای عسل» است. با این حال متن تصویب شده فاقد بخش های کلیدی پیشنهادات سازمان امنیت غذایی اروپاست.