اشتاین‌مایر: حکومت نتوانست به وعده خود عمل کند | DW | 19.12.2021

29/09/1400 09:49 ق.ظ

رئیس‌جمهوری آلمان به مناسبت پنجمین سالگرد سوءقصد تروریستی به بازارچه کریسمس برلین و گرامی‌داشت ۱۳ قربانی آن، به خطاهای حکومت در زمینه حفاظت از شهروندان و تأمین امنیت و آزادی اعتراف کرد.

رئیس‌جمهوری آلمان به مناسبت پنجمین سالگرد سوءقصد تروریستی به بازارچه کریسمس برلین و گرامی‌داشت ۱۳ قربانی آن، به خطاهای حکومت در زمینه حفاظت از شهروندان و تأمین امنیت و آزادی اعتراف کرد. رئیس‌جمهوری آلمان در این سالگرد گفت: «حکومت نتوانست به تعهداتش برای حفاظت از شهروندان و تأمین امنیت و آزادی جامه عمل بپوشاند.

»آقای اشتاین‌مایر در سخنان خود به مناسبت بزرگ‌داشت قربانیان این رویداد تروریستی تأکید کرد که حکومت"موظف است خطاها و نارسایی‌ها و مسائلی که باعث شدند نتوان مانع این سوءقصد شد را برطرف کند".

رئیس‌جمهوری آلمان تصریح کرد که این سوءقصد بازماندگان قربانیان را به درد و سوگی جانکاه فروکشید و خطاب به آن‌ها گفت: « ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶ شکافی میان پیش از این رویداد و پس آن در شما ایجاد کرد.» اشتاین‌مایر افزود که این شکاف"جامعه را نیز به دو بخش پیش و پس" از این رویداد تقسیم کرده است.

رئیس‌جمهوری آلمان تصریح کرد که این سوءقصد"شیوه زندگی ما در صلح، آزادی و دموکراسی" را آماج خود قرار داده بود؛ و نباید اجازه داد که این دستاوردها را از ما بگیرند.اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در توییتر یاد ۱۳ قربانی این سوءقصد تروریستی را گرامی داشت و گفت که خود را در درد و رنج بازماندگان این قربانیان سهیم می‌داند. headtopics.com

SHIBA shibaswap shibainu leash shibabone shibacoin Oshiverse Shibarium SHIBARMY

ادامه مطلب:
dw_persian »

پناهجوی یک ساله به تنهایی با عبور از دریای مدیترانه به ایتالیا رسیدگزارش رسانه‌های ایتالیا از این پناهجوی یک ساله آخرین مورد از رشته روایت‌هایی است که از سرنوشت کودکان پناهجو منتشر می‌شود. امدادگران ایتالیایی اخیرا نوجوانی ۱۴ ساله را نجات دادند که مادرش را در جریان عبور از دریای مدیترانه از دست داده بود.

حمله خبرگزاری سپاه به مهدوی‌کیا به خاطر حضور در کنار مربی اسراییلی

تاکید چاووش‌اوغلو به اهمیت کمک‌های بشردوستانه به افغانستانتاکید چاووش‌اوغلو به اهمیت کمک‌های بشردوستانه به افغانستان وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که بحران انسانی در افغانستان افزایش یافته و کمک‌های بشردوستانه به این کشور باید بدون وقفه انجام شود.

اختصاصی؛ دفتر خامنه‌ای به امامان جمعه اهل سنت هشدار داده به عزل مولوی گرگیج اعتراض نکنندبر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، در پی عزل غیرقانونی مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه‌ اهل سنت آزادشهر در استان گلستان، دفتر علی خامنه‌ای در تماس با برخی از امامان جمعه‌ اهل سنت به آنها هشدار داده است که به این اقدام اعتراض نکنند. عزل غیر قانونی یعنی تایید برگذاری نماز جمعه که تشکیلش و مدیریتش و منصوبش با رهبر عزیز و مقتدر ایران هست رسانه_بی_اعتبار اخه دستور رو نور مفیدی داده!نورمفیدی اولا فامیل خامنه ای و وصل به نظامه و تنها امام جمعه تو ایرانه که از سال ۵۷ عوض نشده پس معلومه چیکارست! منو تــو و ایران اینترناشنال و BBC صدای مــردم یــا قرص مسکن وسوپاپ اطمینان حکومت اسلام کثافت خونخوار ؟ چراایران اینترناشنال ومنو تواز شکم ایت الله BBC زاییده شدن؟ نقشBBCدربراندازی شاه یادتون رفته؟؟ ارتبات اوضاع خراب حکومت ملایان کوسکش با ته کشیدن سریال های گران منوتو؟ بپاخیزید

قالیباف: اگر اقتصاد ما به گِل نشسته به دلیل دولتی‌سازی است نه تحریمرئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ساختار اداری و مدیریت دولتی در کشور گفت: باید توجه کنیم که اگر امروز اقتصاد ما به گل نشسته و دچار بحران شده، پیش از تحریم، دچار مشکل دولتی سازی شده ایم. مشکل کشور ما انواع رانت،ضعف مدیریتی و ناآمدی هزار فامیل،اختلاس های ریز ‌درشت ،ناسازگاری با کشورها خصوص همسایه ها و تحریم می باشد

کرزی خطاب به نخست‌وزیر پاکستان: به نمایندگی از افغانستان صحبت نکنیدحامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان در واکنش به اظهارات اخیرا عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در مورد منع آموزش دختران در افغانستان از او خواست، به نمایندگی ما که ۴ ماه است همی گپ را میگفتیم گفته گفته دهن ما کلوش گشت خوب شد حالا برادران پشتون ما هم درک کردن که ما واقعاً طور غیر رسمی زیر اسارت پاکستان رفته‌ایم !!

پنج سال پس از سوءقصد تروریستی و اسلام‌گرایانه در بازارچه کریسمس میدان برایتشاید در برلین، فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهوری آلمان به خطاهای حکومت در قبال تعهداتش در قبال شهروندان این کشور اعتراف کرد.

رئیس‌جمهوری آلمان در این سالگرد گفت: «حکومت نتوانست به تعهداتش برای حفاظت از شهروندان و تأمین امنیت و آزادی جامه عمل بپوشاند.»آقای اشتاین‌مایر در سخنان خود به مناسبت بزرگ‌داشت قربانیان این رویداد تروریستی تأکید کرد که حکومت"موظف است خطاها و نارسایی‌ها و مسائلی که باعث شدند نتوان مانع این سوءقصد شد را برطرف کند".

رئیس‌جمهوری آلمان تصریح کرد که این سوءقصد بازماندگان قربانیان را به درد و سوگی جانکاه فروکشید و خطاب به آن‌ها گفت: « ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶ شکافی میان پیش از این رویداد و پس آن در شما ایجاد کرد.»

اشتاین‌مایر افزود که این شکاف"جامعه را نیز به دو بخش پیش و پس" از این رویداد تقسیم کرده است.

رئیس‌جمهوری آلمان تصریح کرد که این سوءقصد"شیوه زندگی ما در صلح، آزادی و دموکراسی" را آماج خود قرار داده بود؛ و نباید اجازه داد که این دستاوردها را از ما بگیرند.اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در توییتر یاد ۱۳ قربانی این سوءقصد تروریستی را گرامی داشت و گفت که خود را در درد و رنج بازماندگان این قربانیان سهیم می‌داند.

صدراعظم آلمان در توییتر نوشت: «حکومت باید توانمندی دفاع از خود را داشته باشد و از شهروندان خود حفاظت کند.»

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرشامگاه دوشنبه (۱۹ دسامبر) یک کامیون با سرعت وارد بازار کریسمس در مرکز برلین شد و فاجعه آفرید. دراین حادثه ۱۲ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. پلیس این حادثه را اقدامی تروریستی خواند.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویردر برلین بازارهای کریسمس متعددی وجود دارند، اما این بازار کریسمس در میدان"برایتشاید" در کنار کلیسای معروف برلین (کلیسای یادبود قیصر ویلهلم) در منطقه شارلوتنبورگ و در قلب پایتخت آلمان قرار دارد.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرطبق اعلام پلیس ۱۲ نفر جان خود را در جریان این حادثه از دست داده‌اند. شمار زخمی‌شدگان نیز ۵۰ نفر گزارش شد. امدادگرایان به‌سرعت چادرهای اضطراری برای کمک‌های اولیه بر پا کردند. به گفته‌ی شهردار برلین، مجروحان به کلینیک دانشگاه این شهر اعزام شدند.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرنیروهای پلیس پس از وقوع این حادثه تمام خیابان‌های اطراف بازار کریسمس را بستند و از ساکنان منطقه پیرامون این بازار خواستند که در خانه‌های خود بمانند. پلیس همچنین رسانه‌ها را فراخوانده که از انتشار فیلم‌هایی که قربانیان این حادثه را نشان می‌دهند، خودداری کنند.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرکامیونی که در بازار کریسمس برلین فاجعه‌ آفرید، پلاکی لهستانی داشته است. به گفته مسئول شرکت باربری لهستانی که صاحب این کامیون است، تماس تلفنی با راننده از ساعت ۱۶ قطع شده بود. پلیس جسد راننده که با شلیگ گلوله به سرش کشته شده بود را در کامیون پیدا کرد.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرگرچه مهاجم موفق شد از صحنه بگریزد، اما تحقیقات پلیس نشان داد که انیس عامری یک اسلامگرای تونسی ۲۴ ساله عامل این جنایت بوده است. او در بهار سال ۲۰۱۱ میلادی، تونس را ترک کرده و به جزیره لامپدوسا که بخشی از سرزمین ایتالیاست وارد می‌شود. عامری در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۱ به همراه سه نفر دیگر پس از آتش زدن یک مدرسه در ایتالیا بازداشت و به چهار سال زندان محکوم شده بود.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرانیس عامری از تابستان سال ۲۰۱۵ با هویت‌های جعلی در آلمان تردد داشت. او در آوریل سال ۲۰۱۶ در ایالت نوردراین-وستفالن تقاضای پناهندگی داده و نامش در یک اقامتگاه پناهجویی در شهر امه ریش ثبت شده‌ بود. چند هفته بعد درخواست پناهندگی او رد شده و فاش می‌شود که او خود را یک تبعه مصری جا زده بود.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرعامری با شش نام مختلف فعالیت می‌کرده و با شبکه اسلام‌گرایان افراطی"ابو ولاء" با نام اصلی احمد عبدالعزیز در ارتباط بوده‌است. احمد عبدالعزیز که به عنوان"مرد داعش در آلمان" شناخته می‌شد، در نوامبر ۲۰۱۶ بازداشت شد. داعش مسئولیت این حمله برلین را به عهده گرفت. دولت آلمان اعلام کرده که برای هر اطلاعاتی که به بازداشت انیس عامری منجر شود، ۱۰۰ هزار یورو جایزه می‌دهد.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویردر ۲۳ دسامبر انیس عامری هنگام ورود به میلان ایتالیا توسط پلیس کشته شد. به گزارش پلیس ساعت سه صبح خودروی عامری متوقف و از او درخواست کارت شناسایی شد. اما او در پاسخ اسلحه‌ای را از کوله پشتی بیرون آورده و شروع به تیراندازی به دو مامور پلیس می‌کند که یکی از ماموران، او را هدف گلوله قرار داد. مامور دیگر در این درگیری زخمی شد.

پنج سال پس از حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین به روایت تصویرآنگلا مرکل، صدراعظم و یوآخیم گاوک، رئیس‌جمهوری وقت آلمان در آن زمان حادثه‌ برلین را تکان‌دهنده خواندند و از شبی تأثربرانگیز برای برلین و کشور آلمان سخن گفتند. کمیسیون تحقیق مجلس آلمان در مارس سال ۲۰۱۸ این حمله تروریستی را نتیجه سهل‌انگاری و عدم همکاری نیروهای امنیتی در بخش‌ها و ایالت‌های مختلف با یکدیگر اعلام کرد.