اشاره پرزیدنت ترامپ به از میان برداشتن قاسم سلیمانی در سخنرانی روز استقلال آمریکا: هیچ دشمنی قادر به رویارویی با قدرت نظامی آمریکا نیست

05/07/2020 02:53:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

قاسم_سلیمانی, استقلال

🔺اشاره پرزیدنت ترامپ به از میان برداشتن قاسم_سلیمانی در سخنرانی روز استقلال آمریکا : هیچ دشمنی قادر به رویارویی با قدرت نظامی آمریکا نیست ⚡️رئیس جمهوری آمریکا به از میان برداشتن البغدادی و سلیمانی دو تروریست بزرگ دنیا توسط نیروهای نظامی آمریکا اشاره کرد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده به مناسبت چهار ژوئیه، روز استقلال آمریکا سخنرانی کرد و در این سخنرانی به از میان برداشته شدن ابوبکر البغدادی و قاسم سلیمانی دو تروریست بزرگ دنیا توسط نیروهای نظامی آمریکا اشاره کرد.پرزیدنت ترامپ شامگاه روز شنبه چهارم ژوئیه به وقت واشنگتن در مراسم بزرگداشت روز استقلال آمریکا حضور یافت و دویست و چهل و چهارمین سالروز انتشار «اعلامیه استقلال» را گرامی داشت.

رئیس جمهوری ایالات متحده در بخشی از سخنرانی خود به بیان افتخارات و موفقیت‌های نیروی نظامی آمریکا در طول تاریخ پرداخت و گفت:هیچ دشمنی در جهان یارای برابری قدرت نظامی آمریکا را ندارد. در سه سال گذشته در تجهیز و افزایش قدرت این قدرت نظامی کوشیدیم و همین سال گذشته البغدادی و قاسم سلیمانی دو تروریست بزرگ را برای همیشه از میان بردیم.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه: انفجار تاسیسات نطنز احتمالا ناشی از خرابکاری استنیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که انفجار روز پنج‌شنبه در تاسیسات نطنز ممکن است در نتیجه خرابکاری رخ داده باشد.

ترامپ در انتقاد از تخریب نمادهای نژادپرستی: هدف دشمنان نابودی تاریخ آمریکا استدونالد ترامپ شرکت کنندگان در تظاهرات و اعتراض‌های ضد نژادپرستی را «اوباشانی» خواند که با برهم زدن نظم عمومی و آشوب، درصدد نابودی ارزش‌ها و اصول بنیادین آمریکا هستند.

واکنش وزارت خارجه آمریکا به آتش‌سوزی در یکی از سوله‌های تأسیسات نطنزوزارت خارجه آمریکا به آتش‌سوزی در یکی از سوله‌های تأسیسات نطنز واکنش نشان داد.

مبتلا شدن به کرونا ننگ و عار نیست/از فردا ماسک‌زدن اجباری استروحانی: *مبتلا شدن به کرونا ننگ و عار نیست *مخفی کردن بیماری نوعی تجاوز به حقوق دیگران است *طرف نباید به آزمایشگاه بگوید که اگر تست من مثبت شد خواهش می‌کنم به کسی اطلاع نده و خودم می‌گویم *کسی نباید ابتلا به این بیماری را پنهان کند

ترامپ از تلاش برای از بین بردن تاریخ آمریکا انتقاد کرددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی به مناسبت روز استقلال این کشور از آنچه کارزار بی‌رحمانه برای از بین بردن تاریخ آمریکا و بدنام کردن قهرمانان آن خواند به شدت انتقاد کرد.

آتش‌سوزی مشکوک تاسیسات هسته‌ای نطنز| سارا برنارد: به نظر می‌رسد خسارت زیادی به بار آمده است🔺آتش‌سوزی مشکوک تاسیسات هسته‌ای نطنز| سارا برنارد: به نظر می‌رسد خسارت زیادی به بار آمده است پژوهشگر مؤسسه علوم و امنیت بین‌‌الملل می‌گوید بر اساس تصاویری که سازمان انرژی اتمی ایران منتشر کرده خسارت زیادی به مرکز مونتاژ سانتریفیوژ وارد آمده است.

پرزیدنت ترامپ و بانوی اول در مراسم سالروز استقلال آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده به مناسبت چهار ژوئیه، روز استقلال آمریکا سخنرانی کرد و در این سخنرانی به از میان برداشته شدن ابوبکر البغدادی و قاسم سلیمانی دو تروریست بزرگ دنیا توسط نیروهای نظامی آمریکا اشاره کرد.نیویورک تایمز به نقل از یک مقام اطلاعاتی خاورمیانه‌ای، که نخواست نامش فاش شود، گزارش داد یک ابزار انفجاری که در تاسیسات هسته‌ای نطنز کار گذاشته شده بود عامل انفجار روز پنج‌شنبه در این تاسیسات است.Aa دونالد ترامپ‌، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا طی سخنانی در مراسم ویژه جشن استقلال کشورش، کارزار مبارزه با نماد‌های نژادپرستی را «کمپینی بی‌رحمانه» از سوی دشمنان سیاسی خود برای پاک کردن تاریخ و مخدوش کردن چهره قهرمانان ملی آمریکا قلمداد کرد.به گزارش ایلنا، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به آتش‌سوزی در یکی از سوله‌های تأسیسات نطنز اعلام کرد که «گزارش‌های آتش‌سوزی در یک سایت هسته‌ای ایران را دنبال می‌کنیم».

پرزیدنت ترامپ شامگاه روز شنبه چهارم ژوئیه به وقت واشنگتن در مراسم بزرگداشت روز استقلال آمریکا حضور یافت و دویست و چهل و چهارمین سالروز انتشار «اعلامیه استقلال» را گرامی داشت. رئیس جمهوری ایالات متحده در بخشی از سخنرانی خود به بیان افتخارات و موفقیت‌های نیروی نظامی آمریکا در طول تاریخ پرداخت و گفت: هیچ دشمنی در جهان یارای برابری قدرت نظامی آمریکا را ندارد. در همین حال، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از این انفجار ابراز اطلاع کرده و آن را یک «حادثه» خوانده است. در سه سال گذشته در تجهیز و افزایش قدرت این قدرت نظامی کوشیدیم و همین سال گذشته البغدادی و قاسم سلیمانی دو تروریست بزرگ را برای همیشه از میان بردیم. دونالد ترامپ در حالی با طراحی هوشمندانۀ قبلی تلاش داشت تا عکس وی در کنار چهره سنگی روسای جمهوری سابق ایالات متحده قرار گیرد و به رسانه‌ها راه پیدا کند که دو تن از این چهره‌ها یعنی جرج واشینگتن و توماس جفرسون به عنوان افراد برده‌دار در تاریخ این کشور شناخته می‌شوند. پرزیدنت ترامپ همچنین به موضوع کرونا اشاره کرد و با توجه به رشد اقتصادی کم‌نظیر آمریکا پیش از پاندمی کووید ۱۹ گفت: ما در مسیر بازگشت عظمت به آمریکا بودیم که با ویروس کرونا مواجه شدیم.» نیویورک تایمز به نقل از دیوید آلبرایت، رییس موسسه علم و امنیت بین‌الملل، نوشت: «برخی عوامل نشان می‌دهند که این فاجعه به احتمال زیاد در نتیجه یک اقدام خرابکارانه رخ داده باشد. اما خیلی سریع راه مبارزه با آن را هم فرا گرفتیم و اکنون از هر کشور دیگری در تعداد و کیفیت آزمایش کرونا پیشتر هستیم.

او تاکید کرد: ویروس کرونا از چین آمد و فریبکاری این کشور جهان را دچار مشکل کرد. آلبرایت با اشاره به اهمیت بسیار بالای این تاسیسات در پیشرفت هسته‌ای ایران، گفت همین موقعیت احتمال یک حمله عامدانه را بیشتر می‌کند. آقای ترامپ با اشاره به تجمعات و اعتراض‌های گسترده ملهم از جنبش مبارزه با نژادپرستی و خشونت‌ بر ضد اقلیت‌ها، نا‌آرامی‌های صورت گرفته در شهرهای کشورش را «بی نظمی خشونت‌آمیز» توصیف کرد و آن را نتیجه سال‌ها تلقین و القائات نادرست از سوی جریان‌‌های افراطی چپ‌گرا و نیز رویکرد جانبدارانه نهاد‌های آموزشی، رسانه‌ها، روزنامه‌نگاران و سایر نهاد‌های فرهنگی دانست. چین باید پاسخگو قرار بگیرد. اشاره به بحث‌ها و اعتراضات اخیر به تبعیض نژادی نیز یکی دیگر از بخش‌های سخنرانی پرزیدنت ترامپ بود و با تقبیح آنانی که قصد چندپاره کردن جامعه آمریکا را دارند گفت: ما اجازه نمی‌دهیم نفرت تفرقه و بی‌اعتمادی را در بین ما پراکنده کنند.» آلبرایت در عین حال تاکید کرد تا زمانیکه ایده خرابکاری ثابت نشده باید به آن به دیده تردید نگاه کرد. ما همه آمریکایی هستیم از هر گروه و طبقه و نژادی. ما یک خانواده هستیم. بهروز کمالوندی خبر داد که روز پنج‌شنبه در «یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز» حادثه رخ داده است.

او همچنین به شرح جزئیات بیشتری از فرمان اجرایی خود برای احداث « باغ ملی قهرمانان آمریکایی » پرداخت. پرزیدنت ترامپ در این سخنرانی بارها از گذشته پرافتخار آمریکا و مردان و زنانی که در رسیدن این کشور به جایگاه اول جهان کوشیده‌اند یاد کرد و گفت: ما آمریکایی‌ها وارث میراثی شکوهمند هستیم.» کمالوندی گفت: «از نظر احتمال ایجاد آلودگی نیز با توجه به غیر فعال بودن مجموعه ذکر شده جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. ما روحیه شکوهمند و تزلزل ناپذیری را که باعث تشکیل این کشور شد را به ارث برده‌ایم. پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: در تاریخ هیچ کشوری به اندازه آمریکا در جهت نیکی ، پیشرفت و صلح حرکت نکرده است. وب‌سایت سازمان انرژی اتمی ایران تصویری را از این سوله منتشر کرده است. کشور ما از این هم بهتر و بهتر خواهد شد.

این سخنرانی را از . تصاویر گرفته شده از ماهواره‌های متعلق به ناسا نیز نشان‌دهنده‌ آتش‌سوزی در بخشی از تاسیسات نطنز است که با رنگ قرمز پوشیده شده است.