اشاره مایک پمپئو به ادامه فشار بر ایران برای توقف حمایت از تروریسم در پیام به مناسبت تاسیس وزارت خارجه آمریکا

07/05/1399 04:31 ق.ظ

♦️ اشاره مایک پمپئو به ادامه فشار بر ایران برای توقف حمایت از تروریسم در پیام به مناسبت تاسیس وزارت خارجه آمریکا

مایک پمپئو در پیامی به مناسبت ۲۳۱ سالگی تاسیس وزارت خارجه ایالات متحده، فشار بر جمهوری اسلامی برای توقف فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران را یکی از اقدامات وزارت خارجه آمریکا در یک سال گذشته عنوان کرد.آقای پمپئو دوشنبه شب ۶ مرداد گفت که در یکسال گذشته وزارت خارجه آمریکا فشار بر رژیم ایران را برای پایان دادن حمایت آن رژیم از تروریسم و دیگر اقدامات بی ثبات کننده‌اش، ادامه داده است.

آقای پمپئو دوشنبه شب ۶ مرداد گفت که در یکسال گذشته وزارت خارجه آمریکا فشار بر رژیم ایران را برای پایان دادن حمایت آن رژیم از تروریسم و دیگر اقدامات بی ثبات کننده‌اش، ادامه داده است. وزیر خارجه آمریکا ترغیب طرفین درگیر در افغانستان به صلح و آشکارکردن چهره واقعی حزب کمونیست چین به شرکا و متحدان آمریکا را از دیگر اقدامات مهم وزارت خارجه آمریکا از یک سال پیش تا کنون خواند.

تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در اکتبر به سر می‌رسد. ایالات متحده آمریکا خواستار تمدید این تحریم است. وزارت خارجه آمریکا که رژیم جمهوری اسلامی را بزرگترین حامی تروریسم و بر هم زننده ثبات در منطقه می داند، در ماه‌های اخیر تلاش گسترده ای را برای جلوگیری از برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران آغاز کرده است.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، که به خاورمیانه سفر کرده است می‌گوید که هیچکس از عدم تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی دفاع نمی‌کندکه در واقع در سرتاسر جهان هیچ‌کس نمی‌خواهد رژیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ایران ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را به تنگه هرمز برده استتصویرهای ماهواره‌ای که به دست بی‌بی‌سی رسیده نشان می‌دهد ایران در روزهای اخیر ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی را که قبلا ساخته بود، بازسازی کرده و دیروز آن را به آب‌های تنگه هرمز برده است. این ماکت اسفند ۱۳۹۳ در یک مانور نیروی دریایی سپاه هدف حمله قرار گرفت. سپاه در آن زمان اعلام کرده بود که این ماکت را با ۴ موشک ساحل به دریا و ۴۰۰ راکت منهدم کرده است.

ابتلای ۵۴ نفر از داوطلبان دکتری به کرونا/ مهلت خوداظهاری تمام نشده استسخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ابتلای ۵۴ نفر از داوطلبان دکتری به کرونا ویروس خبر داد.

هیچ اخلالی دربازار را بر نمی‌تابیم/ از راهزنی هوایی آمریکا به راحتی نمی‌گذریمرئیس قوه قضاییه، تهدید هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌های آمریکایی را مصداق بارز راهزنی هوایی دانست و دادستان کل کشور را مأمور تنظیم شکایت از عاملان این تعرض هوایی کرد.

تظاهرات علیه نژادپرستی از پورتلند به شهرهای دیگر آمریکا کشیده شدتظاهرات شنبه شب در پورتلند مانند شب‌های قبل در نزدیکی دادگاه فدرال در این شهر ایالت اورگون برگزار شد.

روحانی: بیش از ۲۳ درخواست ملاقات از سوی آمریکا دریافت کردمرئیس جمهوری با اشاره به طرح درخواست های متعدد از سوی ایالات متحده آمریکا و متحدانش برای ملاقات با مقامات ایرانی خاطر نشان کرد: طی ۲ سال و ۳ ماه گذشته که آمریکا از برجام خارج شده است، اگر بگویم ۲۳ مرتبه درخواست ملاقات با مقامات آمریکایی دریافت کردم، کم گفته ام.

ایران: به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام آمریکا در مورد هواپیما مسافربری را می‌دهیمایران: به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام آمریکا در مورد هواپیما مسافربری را می‌دهیم

مایک پمپئو در پیامی به مناسبت ۲۳۱ سالگی تاسیس وزارت خارجه ایالات متحده، فشار بر جمهوری اسلامی برای توقف فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران را یکی از اقدامات وزارت خارجه آمریکا در یک سال گذشته عنوان کرد.

آقای پمپئو دوشنبه شب ۶ مرداد گفت که در یکسال گذشته وزارت خارجه آمریکا فشار بر رژیم ایران را برای پایان دادن حمایت آن رژیم از تروریسم و دیگر اقدامات بی ثبات کننده‌اش، ادامه داده است.

وزیر خارجه آمریکا ترغیب طرفین درگیر در افغانستان به صلح و آشکارکردن چهره واقعی حزب کمونیست چین به شرکا و متحدان آمریکا را از دیگر اقدامات مهم وزارت خارجه آمریکا از یک سال پیش تا کنون خواند.

تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در اکتبر به سر می‌رسد. ایالات متحده آمریکا خواستار تمدید این تحریم است.

وزارت خارجه آمریکا که رژیم جمهوری اسلامی را بزرگترین حامی تروریسم و بر هم زننده ثبات در منطقه می داند، در ماه‌های اخیر تلاش گسترده ای را برای جلوگیری از برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران آغاز کرده است.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، که به خاورمیانه سفر کرده است می‌گوید که هیچکس از عدم تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی دفاع نمی‌کندکه در واقع در سرتاسر جهان هیچ‌کس نمی‌خواهد رژیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

او با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هم آتش افروز است و هم دوست دارد نقش آتش نشان را بازی کند، گفت که هیچ‌کس نمی‌خواهد ایران همواره در جنگ با همسایگانش باشد.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود که اگر شورای امنیت نتواند تا قبل از ۱۸ اکتبر تحریم تسلیحاتی را تمدید کند،‌ ایران قادر خواهد بود آزادانه به خرید و فروش این جنگ‌افزارها بپردازد و در آن صورت، درگیری‌ها در مکان‌هایی مانند سوریه و یمن قطعا تشدید خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا در سال ۱۷۸۹ میلادی با هدف مشاوره به رئیس جمهوری، انجام ماموریت‌های دیپلماتیک و پیشبرد مذاکرات با دیگر کشورها بعد از تصویب کنگره و با امضای نخستین رئیس جمهوری آمریکا یعنی جرج واشنگتن تاسیس شد و توماس جفرسون نخستین وزیر خارجه ایالات متحده شد.برایان هوک: پایان یافتن تحریم تسلیحاتی ایران خشونت منطقه‌ای را «تشدید» خواهد کرد

فرستاده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران روز یکشنبه ۵ مرداد خواستار حمایت هم‌پیمانان آمریکا در خلیج فارس برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه رژیم تهران شد و تاکید کرد که ناکامی در به انجام رساندن این مهم درگیری‌های منطقه‌ای را «تشدید» خواهد کرد.