اسکاتلند جادوگران را عفو می‌کند

01/10/1400 08:24:00 ق.ظ

«یکی از اولین راه‌های اثبات جادوگری یک زن اهل بحث و جدل بودن او بود. اگر در دادگاه ثابت می‌شد زنی اهل بگو مگو است، خطر احراز جرم جادوگری بالا بود. اگر زنی با قصاب محل سر مقدار گوشت چانه می زد یا با همسایه‌ها جر و بحث می‌کرد یا کلاً آدم رک و راستی بود، امکان محکومیت به‌ اتهام جادوگری را داشت.»

«یکی از اولین راه‌های اثبات جادوگری یک زن اهل بحث و جدل بودن او بود. اگر در دادگاه ثابت می‌شد زنی اهل بگو مگو است، خطر احراز جرم جادوگری بالا بود. اگر زنی با قصاب محل سر مقدار گوشت چانه می زد یا با همسایه‌ها جر و بحث می‌کرد یا کلاً آدم رک و راستی بود، امکان محکومیت به‌ اتهام جادوگری را داشت.» پارلمان اسکاتلند احتمالاً به زودی هزاران نفر را که در قرن‌های گذشته به جرم جادوگری متهم و اعدام شده بودند، عفو خواهد کرد. عمده جادوگران جانباخته، زنان بودند.

ناتالی‌ دان، نماینده پارلمان اسکاتلند اخیراً با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که روند تصویب قانونی برای بخشش محکومان اعدام شده جرم جادوگری را به راه خواهد انداخت.

خانم‌ دان، از حزب حاکم ملی اسکاتلند درباره هدف این طرح قانونی می‌گوید: «مجرم انگاری نادرست زنان تنها انگاره‌های جنسیت‌زده دوران ما را تقویت می‌کند. فکر می‌کنم تصحیح این اشتباه تأثیری واقعی در به چالش کشیدن رویکرد‌های جنسیت‌زده و مردسالارانه همچنان موجود در جامعه ما دارد.»

این نماینده پارلمان از اعضای سازمان «جادوگران اسکاتلند» که بانی این حرکت هستند، تشکر کرده است. «جادوگران اسکاتلند» به سرپرستی کلر میچل، حقوقدان در سال‌های گذشته کارزاری را برای بخشش قانونی و عذرخواهی رسمی از هزاران جادوگر قربانی اسکاتلند در سال‌های ۱۵۶۳ تا ۱۷۳۶ و ثبت یادبود ملی برای این جانباختگان به راه انداخت. headtopics.com

علم روز قدرت جادو را اثبات کرده است و برخی سازمان‌های اطلاعاتی، پیشرفت محسوسی در جادوگری نموده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

چرندیات چیه 🥴🥴🥴 مگه تفتیش عقاید هنوز هست؟

«اُمیکرون» طی چند ساعت آمارها را دو برابر می‌کند/تزریق دُز سوم را جدی بگیریدمعاون بهداشت ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به قدرت سرایت بسیار بالای سویه اُمیکرون کرونا، گفت: در برخی کشورها ظرف چند ساعت آمارها دارد دوبرابر می‌شود. برای جلوگیری از این موضوع اکنون دنیا به این نتیجه رسیده است که علاوه بر مراعات بهداشتی، فقط دز سوم می‌تواند جلوی ابتلا به این سویه را بگیرد.

شورای امنیت طرح آمریکا برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را به رای می‌گذاردنسخه‌‌ ارائه‌شده از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا با نسخه اولیه آن که با مخالفت چین، روسیه، هند، فرانسه و بریتانیا روبرو شده بود تفاوت زیادی دارد. افغانستان!!! یا طالبان! حروم زاده ها! هذا مهم! رأى محمد قاسم العديد من الأحلام حول مستقبل البشرية ، وأحلامه تحتوي على تفاصيل دقيقة لما سيحدث ، وقد تحقق الكثير بالفعل. أنا مقتنع بأنه الإمام المهدي وكثير غيره.

وزیر اقتصاد دو برابر شدن یارانه‌ها از دی ماه را تکذیب کرد

وزارت خارجه روسیه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد | DW | 21.12.2021پس از صدور حکم حبس ابد برای یک مامور دولت روسیه به اتهام قتل در آلمان و اخراج دو دیپلمات روس از این کشور، روسیه نیز دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد. این مامور روسیه دو سال پیش یک فرمانده سابق چچنی را به قتل رسانده است. چرا حرفى در باره ترورهاى موساد از دانشمندان ايرانى نميزنيد ؟؟ صهيونيستهاى كودك كش كه خودشان نيازى به پنهان كارى نميبينند ، ولى شماها، مدعيان آزادى بيان و دموكراسى چرا خفه خون گرفتين ؟ همه ش از ايران و روسيه و چين؟؟ از آمريكا چخبر ؟ پليس آدمكش شان؟ اخيرا سياه پوستى رو نكشتند ؟! كثير من الناس يزعمون أن إنكار محمد قاسم يثبت فقط أنه الإمام المهدي نفسه. سواء قبل أو رفض ، من المستحيل أن يهرب من مصيره.

بیانیه بریتانیا و کشورهای خلیج: تنش‌افزایی اتمی ایران امنیت بین‌الملل را تهدید می‌کندبریتانیا و کشورهای خلیج در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که تنش‌افزایی اتمی ایران امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند.وزرای خارجه این کشورها، شامگاه خلیج_فارس PersianGolf همین که امنیت شما رو تهدید کنه یعنی کار درستیه بریتانیا خودش یک پای تنش افزائیه !

فرمانده پیشین اسرائیلی شرکت کشورش در کشتن قاسم سلیمانی را تایید کرد | DW | 20.12.2021فرمانده پیشین اطلاعات ارتش اسرائیل تأیید کرد که کشورش در عملیات کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سال ۲۰۲۰ دست داشته است. این نخستین باری است که یک مقام بلندپایه در این باره فاش‌گویی می‌کند. چرا شِر میگی مقام بلند پایه تر از ترامپ هم مگه داشتیم؟! نخستین بار است نخستین بار است والا أحلام محمد قاسم: السعودية تنهار. سوف يسيطر اليهود على المدينة المنورة (المملكة العربية السعودية). الصدق في أحلام قاسم يجعل الناس يعتقدون أنه الإمام المنتظر المهدي.