اسکار۲۰۲۰؛ کارگردان سوری با شعری عربی منقش روی لباسش توجه‌ها را جلب کرد

10/02/2020 10:21:00 ب.ظ

اسکار۲۰۲۰؛ کارگردان سوری با شعری عربی منقش روی لباسش توجه‌ها را جلب کرد

اسکار, جنگ در سوریه

اسکار ۲۰۲۰؛ کارگردان سوری با شعر ی عربی منقش روی لباسش توجه‌ها را جلب کرد

علاوه بر ناتالی پورتمن، بازیگر و فیلمساز اسرائیلی- آمریکایی که با لباس خود در مراسم اسکار اعتراضش را به تبعیض نشان داد، لباس وعد الخطیب، کارگران سوری که با مستند «برای سما» نامزد جایزه اسکار بهترین مستند شده بود نیز حاوی پیام سیاسی بود.

وعد الخطیب، شب گذشته همزمان با مراسم اسکار ۲۰۲۰ همراه با دخترش سما و همسرش روی فرش قرمز با لباس بلند ساتن صورتی که روی دامن آن شعری به زبان عربی نوشته شده بود، ظاهر شد. در این شعر آمده است: «ما جرات کردیم رویاپردازی کنیم و از [حمایت از]‌ کرامت انسانی پشیمان نخواهیم شد.»

طراح این لباس، یک زن سوری دیگر با نام «ریم المصری» است. خانم المصری به خبرنگار بخش عربی یورونیوز گفت که از واکنش‌ها نسبت به طراحی لباسی که انجام داد، شگفت‌زده شده است.این طراح لباس که در این رشته در حلب تحصیل کرده است پس از ۱۰ سال وقفه در کارش به‌دلیل جنگ در سوریه، با طراحی این لباس به دنیای مد بازگشت.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

فیلم سینمایی دیدنی و غم انگیزی است ( برای سما) پیشنهاد میکنم هر کسی باید این فیلم را یکبار ببیند به کارگردانی وعدالخطیب که در نقش داکتری به اسم حمزه است .ilove this movie for sama

صرفه جویی ۴۰۰ میلیارد تومانی با حذف دفترچه‌های سلامت/می‌توان با حذف دفترچه‌ بیمه ۲۰ماهواره ساختوزیر ارتباطات: با حذف هزینه‌های دفترچه‌ بیمه ۲۰ ماهواره می‌توان ساخت آذری جهرمی: با صرفه جویی ۴۰۰ میلیارد تومانی که حذف دفترچه‌های سلامت به دنبال خواهد داشت، می‌توانیم ۲۰ عدد ماهواره ظفر یک و دو دیگر بسازیم. که چی بشه؟ بجاش یه مرکز بزارید از اروپا کار آی تی بگیره، بین فریلنسر ها تقسیم کنه. فایده تبلیغاتی نداره؟ با حذف کلی‌ مردم که میتونید ۴۰۰ تا دیگه ماهواره دود کنید بره بخوره تو سر مردم بیچاره ،ببینید چطوری میشه بیشتر دست تو جیب مردم بکنید ، هر ماهواره بالاخره کلی‌ اختلاس توش است. این توجیه خوبی نیست شکست مقدمه پیروزی است جوانی انشاالله موفق میشوی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: با آمریکا برای مقابله با ایران توافق کردیموزیر جنگ رژیم صهیونیستی: با آمریکا برای مقابله با ایران توافق کردیم وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم با آمریکا برای مقابله مشترک با اقدامات ایران به توافق رسیده و دراین راستا آمریکا در عراق فعالیت خواهد کرد و اسرائیل نیز در سوریه فعال خواهد بود در سوریه وعراق جایی ندارید در دیوار سه متری مخفی خواهید شد وما به زودی سراغ تک تک تان خواهیم رسید اینا یکبار توافق کردند هرچی امریکا برینه همونو می‌خورن. توافق جدیدی لازم نیست که. بجای اینکار شنا یاد بگیرند بهتره. 😂

فرانسه هم تلاش جمهوری اسلامی برای پرتاب ماهواره را مرتبط با «فناوری موشکی» دانست و آن را محکوم کردفرانسه هم تلاش جمهوری اسلامی برای پرتاب ماهواره را مرتبط با «فناوری موشکی» دانست و آن را محکوم کرد آمریکا می‌گوید این اقدام جمهوری اسلامی، تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر برنامه موشکی بالستیک آن کشور می‌داند. غلط اضافه کرده اینا فقط واسه شما خوبه؟ اینقدر محکوم کنین تا بترکین فرانسه کدوم خ..ر یه!!!

موافقت امام خامنه‌ای با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبه مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب_اسلامی، موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان امام خامنه‌ای با عفو و تخفیف مجازات دو هزار و ۳۱۵ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند تبکیر! ببخشید تکبیر! خاك توسرشه شيافي زندانيا همه ازكوشنه اي توزندان موردن

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومانموافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو و تخفیف مجازات ۵۶۵ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

گزارش رسانه های داخل ایران: نخستین دادگاه روح الله زم با ۱۵ بند اتهامی برگزار شد🔺گزارش رسانه های داخل ایران: نخستین دادگاه روح الله زم با ۱۵ بند اتهامی برگزار شد ⚡️رسانه های ایران گزارش دادند که اولین جلسه دادگاه روح‌الله_زم روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه برگزار شده اما هنوز جزئیاتی از این دادگاه منتشر نشده است. مردک بیچاره شما ک میخواین کونش بزارین.. بزارین بره دیگه.. دادگاه و کوس بازی ها چیه. انشالله به امید خدا روزی دادگاه امثال شماها رو هم تو ایران عزیزمون می‌بینیم. اون که پاسخگو میشه. شماهم برا خاطر وطن فروشی باید پاسخگو بشید

«برای سما»، فیلم مستندی است که در سال ۲۰۱۹ اکران شد و روایت زندگی وعد الخطیب از زندگی خود، دختر و همسرش در سال‌های جنگ سوریه در حلب است.به گزارش ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی در مراسم آغاز بهره برداری از پایگاه برخط اطلاعات بیمه شدگان درمان کشور که با حضور وزیر بهداشت و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت برگزار شد گفت: این پایگاه در ابتدا نیاز به یک اسم مناسب دارد تا به آن خطاب شود و از یاد مردم نرود.به گزارش ایسنا، به نقل از تایمز او اسرائیل، نفتالی بنت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز شنبه مدعی شد که این رژیم با واشنگتن برای مقابله با"تلاش‌های تهران برای ساخت کریدوری که از عراق و سوریه می‌گذرد و از آن برای انتقال نیروی انسانی و تجهیزات نظامی و منابع به لبنان و دریای مدیترانه استفاده می‌شود"، متحد شده‌اند.بهمن ۲۱, ۱۳۹۸ تمهیداتی که برای مقابله با ایران در بودجه ۲۰۲۱ وزارت خارجه آمریکا آمده است در بودجه پیشنهادی وزارت خارجه ایالات متحده برای سال ۲۰۲۱ مواردی برای مقابله با تهدیدهای ایران، از جمله مقابله با تروریسم و تاثیر بدخواهانه ایران، در نظر گرفته شده است.

وعد الخطیب، شب گذشته همزمان با مراسم اسکار ۲۰۲۰ همراه با دخترش سما و همسرش روی فرش قرمز با لباس بلند ساتن صورتی که روی دامن آن شعری به زبان عربی نوشته شده بود، ظاهر شد. در این شعر آمده است: «ما جرات کردیم رویاپردازی کنیم و از [حمایت از]‌ کرامت انسانی پشیمان نخواهیم شد. وی در ادامه به خاصیت‌های این پایگاه برای مردم اشاره کرد و گفت: یکی از خواص آن است که از شر دفترچه‌های بیمه کاغذی رها می‌شوند.» طراح این لباس، یک زن سوری دیگر با نام «ریم المصری» است. بنت همچنین مدعی شد که این رژیم عملیات‌هایی را در سوریه علیه ایران انجام داده است. خانم المصری به خبرنگار بخش عربی یورونیوز گفت که از واکنش‌ها نسبت به طراحی لباسی که انجام داد، شگفت‌زده شده است. برای آن که مشخص کنیم با چه عدد بزرگی مواجه هستیم باید بگویم با ۴۰۰ میلیارد تومان که از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه به دست می‌آوریم می‌توانیم ۲۰ ماهواره ظفر یک و دو بسازیم. این طراح لباس که در این رشته در حلب تحصیل کرده است پس از ۱۰ سال وقفه در کارش به‌دلیل جنگ در سوریه، با طراحی این لباس به دنیای مد بازگشت. مبلغ ۶۷ میلیون دلار برای امنیت مرزی و کنترل صادرات در نظر گرفته شده و هدف آن جلوگیری از هرگونه انتقال و صادرات مواد مرتبط با سلاح‌های کشتار جمعی است.

وی که هم اکنون در ترکیه ساکن است در اینباره گفت: «نمی‌توانستم تصور کنم که دوباره به دنیای طراحی لباس برگردم و با چنین موقعیت بزرگی کارم را بار دیگر شروع کنم. علاوه بر آن که استفاده از اطلاعات این پایگاه منجر می‌شود تا بخشی از جعلیات از بین برود..» رابطه این هنرمند با کارگردان مستند و همسرش او را به این جهان سوق داد. پیشنهاد شعر روی لباس را وعد الخطیب به ریم ارائه داد و احمد عقیل هنرمند خطاط آن را متناسب با لباس خطاطی کرد. در صورتی که در نظام الکترونیکی اگر پزشکی به شکل درست به عنوان مثال در مکانیزم تامین اجتماعی اطلاعات را ثبت کنند تا ۶۰ درصد پول نسخه را نقدا دریافت می‌کند. دوخت این لباس در زمان کوتاهی انجام شد و حتی ترس از این موضوع وجود داشت که به مراسم اسکار نرسد اما لباس با گذر از غازیان تپه، استانبول، لندن در نهایت به ایالات متحده رسید. انتهای پیام. طراح این لباس با توجه به اینکه توانست توجه‌ها را به سمت خود جلب کند خود را برای طراح‌های بیشتر در آینده آماده می‌کند. برای آن که بخش خصوصی مجبور باشد از این پایگاه استفاده کند، باید قانونی وجود داشته باشد البته در این زمینه دو راه حل نظام انگیزشی و نظام اجبار نیز وجود دارد. فشار حداکثری دولت ترامپ بر جمهوری اسلامی از یکسال پیش دولت پرزیدنت ترامپ فشار حداکثری بر ایران را آغاز کرد.

لباس ناتالی پورتمن با گلدوزی نام کارگردانان زن آسوشیتدپرس Richard Shotwell علاوه بر الخطیب، ناتالی پورتمن نیز با لباسی که روی آن اسامی کارگردان‌های زن گلدوزی شده بود، خبرساز شد. روی لباس پورتمن نام فیلمسازانی مانند گرتا گرویگ کارگردان فیلم زنان کوچک، لولو وانگ کارگردان فیلم وداع، سلین سیاما کارگردان فیلم پرتره زنی در آتش به چشم می‌خورد. این افراد با وجود داشتن کارهای شاخص اما نامزد اسکار نشده بودند. نامزدهای اسکار بهترین کارگردانی در اسکار ۲۰۲۰ همه مرد بودند. هم‌رسانی این مطلب: . بگذارید ببینیم چه راهی اختیار می‌کنند.