اسپیس اکس چهار فضانورد را از ایستگاه فضایی به زمین بازگرداند

19/08/1400 07:04:00 ق.ظ

🔺 اسپیس اکس چهار فضانورد را از ایستگاه فضایی به زمین بازگرداند ▪ چهار فضانورد دوشنبه شب با اسپیس_اکس به زمین بازگشتند و به ماموریت ۲۰۰ روزه خود در ایستگاه فضایی بین المللی که در بهار گذشته آغاز شده بود، پایان دادند. ⬇ بیشتر بخوانید:

چهار فضانورد دوشنبه شب با اسپیس اکس به زمین بازگشتند و به ماموریت ۲۰۰ روزه خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی که بهار گذشته آغاز شده بود، پایان دادند. چاپ چهار فضانورد دوشنبه شب با اسپیس اکس به زمین بازگشتند و به ماموریت ۲۰۰ روزه خود در ایستگاه فضایی بین المللی که بهار گذشته آغاز شده بود، پایان دادند.

به گزارش آسوشیتدپرس، کپسول درگن پیش از آن که با چتر نجات در خلیج مکزیک در نزدیکی ساحل پنساکولا در ایالت فلوریدا بنشیند، در ساعات آخر شب مانند یک شهاب‌سنگ، با نوری خیره کننده از آسمان عبور کرد. پس از فرود این کپسول، قایق‌های بازیابی با نورافکن‌هایشان به سرعت به پیشواز فضانوردان رفتند.

مرکز کنترل ماموریت فضایی اسپیس اکس در جنوب کالیفرنیا، در یک پیام رادیویی به فضانوردان گفت: «از طرف اسپیس اکس، به خانه خود سیاره زمین، خوش آمدید.» هر چهار فضانورد ظرف مدت یک ساعت از کپسول بیرون آمدند و سوار قایق بازیابی شدند.

شین کیمبرو، فضانورد آمریکایی ناسا مگان مک‌ارثور، فضانورد آمریکایی ناسا بازگشت آنها به خانه که تنها هشت ساعت از ترک ایستگاه فضایی طول کشید، راه را برای فرستادن چهار فضانورد جایگزین به فضا هموار کرد. این فضانوردان عصر چهارشنبه توسط اسپیس اکس به فضا خواهند رفت. headtopics.com

تازه واردان قرار بود پیش از بازگشت فضانوردان قبلی به ایستگاه فضایی فرستاده شوند، اما به دلیل آب و هوای بد و وضعیت سلامتی نامشخص یکی از فضانوردان، ناسا برنامه را تغییر داد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

بازگشت فضانوردان ایستگاه فضایی به زمین با کپسول 'اسپیس ایکس' | DW | 09.11.2021پرواز بازگشت فضانوردان از ایستگاه فضایی بین‌المللی (آی‌اس‌اس) به دلیل وضعیت بد آب ‌و هوایی با تاخیر روبرو شد و چهار خدمه ایستگاه مجبور شدند پیش از آن که فضانوردهای جدید برسند، ایستگاه را ترک کنند.

ویدئو؛ بازگشت لاک‌پشت‌ها به دامن طبیعت به پاس مبارزه با جنگل‌زدایی در آمازون کلمبیاییاین حیوانات پس از آنکه پیمانی برای مبارزه با جنگل‌زدایی غیرقانونی در منطقه آمازون کلمبیا به امضا رسید در سواحل رودخانه «پوتومایو» واقع در جنوب این کشور رها شدند.

با کاهش محدودیت‌های سفر به آمریکا قیمت نفت خام به ۸۴ دلار رسید▪️لغو محدودیت‌های سفر به آمریکا توسط دولت ایالات متحده و نشانه‌های بیشتر بهبود اقتصادی در جهان پس از همه‌گیری کرونا، چشم‌انداز تقاضا برای نفت را تقویت کرده است. این در حالی است که به نوشته رویترز، عرضه نفت به شدت نزدیک به تقاضا است.

تشکیل دوباره دادگاه برای هشت فعال مدنی به جرم اعتراض به حجاب اجباریبياييد يك توماز يك ميليوني بر عليه حجاب اجباري جمع كنيم ببينيم قوه قضا چه غلطي ميكنه ؟ يك ميليون نفر را دادگاهي ميكنه يا به گوه خوردن مي افته ؟

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدنددر عملیات مشترک سازمان میت و نیروهای مسلح ترکیه در منطقه متینا در شمال عراق 4 عنصر گروه تروریستی پ.ک.ک از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی

چهار پرسش رئیس جمهور از اقتصاددانان/ بررسی راهکارهای رفع مشکلات مردمرئیس جمهور ضمن تشریح وضعیت اقتصادی کشور که تحویل دولت سیزدهم شد، بیان داشت: باید با تصمیمات کارشناسانه، وضع موجود اقتصادی را تغییر داد.