اسپیس اکس چهار فضانورد را از ایستگاه فضایی به زمین بازگرداند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 اسپیس اکس چهار فضانورد را از ایستگاه فضایی به زمین بازگرداند ▪ چهار فضانورد دوشنبه شب با اسپیس_اکس به زمین بازگشتند و به ماموریت ۲۰۰ روزه خود در ایستگاه فضایی بین المللی که در بهار گذشته آغاز شده بود، پایان دادند. ⬇ بیشتر بخوانید:

چهار فضانورد دوشنبه شب با اسپیس اکس به زمین بازگشتند و به ماموریت ۲۰۰ روزه خود در ایستگاه فضایی بین المللی که بهار گذشته آغاز شده بود، پایان دادند.

به گزارش آسوشیتدپرس، کپسول درگن پیش از آن که با چتر نجات در خلیج مکزیک در نزدیکی ساحل پنساکولا در ایالت فلوریدا بنشیند، در ساعات آخر شب مانند یک شهاب‌سنگ، با نوری خیره کننده از آسمان عبور کرد. پس از فرود این کپسول، قایق‌های بازیابی با نورافکن‌هایشان به سرعت به پیشواز فضانوردان رفتند. مرکز کنترل ماموریت فضایی اسپیس اکس در جنوب کالیفرنیا، در یک پیام رادیویی به فضانوردان گفت: «از طرف اسپیس اکس، به خانه خود سیاره زمین، خوش آمدید.» هر چهار فضانورد ظرف مدت یک ساعت از کپسول بیرون آمدند و سوار قایق بازیابی شدند.بازگشت آنها به خانه که تنها هشت ساعت از ترک ایستگاه فضایی طول کشید، راه را برای فرستادن چهار فضانورد جایگزین به فضا هموار کرد. این فضانوردان عصر چهارشنبه توسط اسپیس اکس به فضا خواهند رفت.

تازه واردان قرار بود پیش از بازگشت فضانوردان قبلی به ایستگاه فضایی فرستاده شوند، اما به دلیل آب و هوای بد و وضعیت سلامتی نامشخص یکی از فضانوردان، ناسا برنامه را تغییر داد. به این ترتیب مسئولیت استقبال از فضانوردان جایگزین اکنون به یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس که در ایستگاه فضایی باقی مانده‌اند، سپرده شده است.

فضانوردان جایگزین قرار است عصر چهارشنبه از مرکز فضایی کندی ناسا توسط اسپیس اکس به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشت فضانوردان ایستگاه فضایی به زمین با کپسول 'اسپیس ایکس' | DW | 09.11.2021پرواز بازگشت فضانوردان از ایستگاه فضایی بین‌المللی (آی‌اس‌اس) به دلیل وضعیت بد آب ‌و هوایی با تاخیر روبرو شد و چهار خدمه ایستگاه مجبور شدند پیش از آن که فضانوردهای جدید برسند، ایستگاه را ترک کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو؛ بازگشت لاک‌پشت‌ها به دامن طبیعت به پاس مبارزه با جنگل‌زدایی در آمازون کلمبیاییاین حیوانات پس از آنکه پیمانی برای مبارزه با جنگل‌زدایی غیرقانونی در منطقه آمازون کلمبیا به امضا رسید در سواحل رودخانه «پوتومایو» واقع در جنوب این کشور رها شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

با کاهش محدودیت‌های سفر به آمریکا قیمت نفت خام به ۸۴ دلار رسید▪️لغو محدودیت‌های سفر به آمریکا توسط دولت ایالات متحده و نشانه‌های بیشتر بهبود اقتصادی در جهان پس از همه‌گیری کرونا، چشم‌انداز تقاضا برای نفت را تقویت کرده است. این در حالی است که به نوشته رویترز، عرضه نفت به شدت نزدیک به تقاضا است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تشکیل دوباره دادگاه برای هشت فعال مدنی به جرم اعتراض به حجاب اجباریبياييد يك توماز يك ميليوني بر عليه حجاب اجباري جمع كنيم ببينيم قوه قضا چه غلطي ميكنه ؟ يك ميليون نفر را دادگاهي ميكنه يا به گوه خوردن مي افته ؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدنددر عملیات مشترک سازمان میت و نیروهای مسلح ترکیه در منطقه متینا در شمال عراق 4 عنصر گروه تروریستی پ.ک.ک از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چهار پرسش رئیس جمهور از اقتصاددانان/ بررسی راهکارهای رفع مشکلات مردمرئیس جمهور ضمن تشریح وضعیت اقتصادی کشور که تحویل دولت سیزدهم شد، بیان داشت: باید با تصمیمات کارشناسانه، وضع موجود اقتصادی را تغییر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »