اسپیس‌ایکس؛ یک قدم نزدیک‌تر به فضاگردی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس‌ایکس و شرکت خودرو و انرژی تسلا، از تازه‌ترین تحولات فضا‌پیمای شرکت 'اسپیس‌ایکس' پرده‌برداری کرد..

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس‌ایکس و شرکت خودرو و انرژی تسلا، از تازه‌ترین تحولات فضا‌پیمای شرکت"اسپیس‌ایکس" پرده‌برداری کرد."استارشیپ" با طول ۵۰ متر در نهایت بر روی"سوپر هوی" سوار خواهد شد. ارتفاع آن دو، روی هم ۱۱۸ متر می‌شود.سطح استارشیپ باید از موادی ساخته شده باشد که در برابر حرارت مقاوم باشند. (طراحی)

این کارآفرین آمریکایی گفت نمونه‌های اولیه"استارشیپ" ظرف یک ماه تا دو ماه آینده پرواز آزمایشی خواهد داشت.حق نشر عکسایلان ماسک:‌ مشکلات که ما بر روی کره زمین داریم نباید ما را از نگاه به آسمان بازدارد. هر دو بخش این سیستم هم موشک"استارشیپ" و بوستر"سوپر هوی" قرار است طوری طراحی شوند که قابلیت استفاده دوباره را داشته باشند. هر دو بخش قرار است در پایان این عملیات به طور عمودی فرود پیشران داشته باشند. ‌

در بعضی از بخش‌های بدنه استارشیپ که هنگام بازگشت به جو زمین با حرارت به شدت بالا روبرو خواهد شد، از موزاییک‌های شیشه‌ای مقاوم در برابر حرارت ستفاده می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جریمه ۲۰ میلیونی به خاطر شرکت در جلسه یوگا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احضار ۴۰ کارگر شرکت هفت‌تپه به نهادهای امنیتیکانال تلگرام سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه ایران، خبر از احضار ۴۰ کارگر این شرکت به 'پلیس اطلاعات و امنیت شوش' داده و نوشته است که این کارگران 'به صورت تلفنی' احضار شده‌ و امروز باید به نهاد امنیتی مراجعه کنند. از دلیل احضار کارگران به نهادهای امنیتی و یا اتهام آنان اطلاعاتی در دست نیست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حدود دو میلیون نفر از مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردندبیش از ۹ میلیون نفر برای رای‌دهی در انتخابات_افغانستان ثبت‌نام کرده بودند، اما آمارها نشان می‌دهد که فقط حدود یک پنجم واجدان شرایط در انتخابات ریاست جمهوری کشورشان شرکت کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کشف فساد مالی در شرکت گاز لرستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش شرکت کنترل کیفیت هوا به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهراناصرار شرکت کنترل کیفیت هوا بر وجود گوگرد در بنزین شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده از سوخت بنزین پنج پمپ بنزین در تهران، غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها فراتر از حد مجاز و میانگین آن طی بهار و تابستان به‌ترتیب ۱۹۰ و ۱۶۶ ppm بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مروری بر گوشی‌های جدید شرکت اپل؛ مقایسه سه مدل آیفون ۱۱شرکت اپل اوایل ماه سپتامبر از گوشی های جدید خود رونمایی کرد. عرضه این آیفون ها با واکنش های متفاوتی از سوی خریداران و کارشناسان مواجه شده است. مرور داریم بر برخی از ویژگی های این گوشی های جدید: آی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »