اسلحه، افتخار و انکار: روسیه چگونه حزب الله را در سوریه مسلح می‌کند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در ماه جولای ۲۰۱۵، «قاسم سلیمانی» علی‌رغم این‌که از طرف سازمان ملل به صورت رسمی ممنوع‌السفر بود، با «پوتین» و وزیر دفاع روسیه در مسکو دیدار کرد. اخبار_ایران حزب_الله_لبنان روسیه جنگ_سوریه گزارش هانا سامرویل را اینجا بخوانید👇

اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی ، در اوج جنگ داخلی سوریه، موجی بی‌صدا بخش‌هایی از جامعه جهانی را فرا گرفت. برخی عکس‌ها و گزارش‌ها دست به دست به محققان غربی رسیدند که نشان می‌دادند تعداد زیادی از سلاح‌های سبک ساخت روسیه، به ویژه «AKS-74U»، نه تنها در اختیار نیروهای «اسد» بلکه در دسترس جنگ‌جویان مورد حمایت حزب‌الله در منطقه قرار گرفته‌اند.

این اولین ‌بار نیست که محققان امریکایی درباره چشم‌پوشی آشکار در قبال انتقال سلاح در منطقه توسط روسیه هشدار می‌دهند. اسمیت می‌گوید تا سال ۲۰۰۶ میلادی، سلاح‌های پیش‌رفته ضدتانک ساخت روسیه مانند پرتاب‌گر نارنجک «آرپی‌جی ۲۹»، به صورت «جادویی» در اختیار «کتائب حزب‌الله»، یک گروه شبه نظامی شیعی عراقی که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد شده است، قرار می‌گرفت.

زاشیپکین ادامه داد: «هنگامی که ماهیت وقایع در سوریه آشکار شد، حزب‌الله جانب مقامات قانونی این کشور را گرفت و مبارزه با تروریست‌ها در منطقه را وظیفه خود دید.» با این حال، اکنون روسیه حاضر نیست حزب‌الله را یک نهاد تروریستی تعیین کند؛ چه کل این تشکیلات را، مانند ایالت متحده و بریتانیا و چه بخشی از آن، مانند آن‌چه که در اتحادیه اروپا رخ داد.

بورشچفسکایا می‌گوید آن‌چه کرملین از همکاری استراتژیک با ایران به دست می‌آورد، ساده است؛ هردو طرف در یک جهان‌بینی ضد امریکایی و تمایل به خروج امریکا از منطقه و هم‌چنین ضدیت با افراط‌گرایی مسلمانان سنی اشتراک نظر دارند. در ماه جولای ۲۰۱۵، «قاسم سلیمانی»، فرمانده وقت نیروهای اعزامی سپاه «قدس» علی‌رغم این‌که از طرف سازمان ملل به صورت رسمی ممنوع‌السفر بود، با «پوتین» و وزیر دفاع روسیه در مسکو دیدار کرد. زمانی که روسیه به دلیل این نقض عهد مورد شماتت قرار گرفت، واکنشی نشان نداد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه را تبریک گفتوزیر امور خارجه در پیام‌هایی جداگانه خطاب به همتای لبنانی و نیز دبیرکل حزب الله لبنان چهاردهمین سالروز پیروزی غرورآفرین مقاومت در جنگ ۳۳ روزه علیه متجاوزان صهیونیست را به دولت و ملت لبنان تبریک گفت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاریکاتور/ کنکورونا / دغدغه کنکوری‌ها از گذرگاه‌های سخت کرونا و اضطراب کنکور📸کاریکاتور|دغدغه کنکوری‌ها از گذرگاه‌های سخت کرونا و اضطراب کنکور
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تنش با ترکیه و تقویت ناوگان نظامی فرانسه در مدیترانه - BBC News فارسیبا تشدید تنش میان ترکیه و کشورهای اروپایی بر سر منابع گاز در شرق مدیترانه، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، از تقویت ناوگان نظامی کشورش در منطقه خبر داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اروپا ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا از شرکت جانسون‌اندجانسون پیش‌خرید کرداورزولا فن در لاین: «زندگی شهروندان و اقتصاد ما ایجاب می‌کند که یک واکسن مطمئن در برابر ویروس کرونا داشته باشیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمار قربانیان کرونا در کشور از ۱۹ هزار نفر گذشت/ شناسایی ۲۶۲۵ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشورآمار قربانیان کرونا در کشور از ۱۹ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۲۵ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۴ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۳۶۳۲۴ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۲۹۲۰۵۸ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۱۹۱۶۲ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هر واکسن کرونای آکسفورد ۱۲۰ دلار پیش فروش می‌شودرئیس سازمان نظام پزشکی گفت: آکسفورد هر واکسن کرونا را ۱۲۰ دلار پیش فروش می‌کند، در حالی که تاثیر آن کم تر از سه ماه خواهد بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »