اسلامی: تولیدبرق نیروگاه اتمی از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است

18/07/1400 12:04 ب.ظ

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی کشور با بیان اینکه ساخت نیروگاه شماره ۲ و ۳ اتمی بوشهر به دلیل کمبود سرمایه به تاخیر افتاده، گفت: تولید برق نیروگاه شماره یک بوشهر از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است. ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه ملت، «محمد اسلامی» درباره سهم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور، گفت: اکنون در حال تهیه یک سند راهبردی هستیم تا میزان و سهم برق هسته‌ای را در سبد برق کشور تعریف کنیم و طبق مطالعات اولیه ما تا ۸ هزار مگاوات می‌توانیم هدفگذاری داشته باشیم.

رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: افزایش تولید برق هسته‌ای در جبران کمبود برق کشور موثر خواهد بود هرچند برق هسته‌ای دیر بازده بوده و احداث نیروگاه‌های هسته‌ای زمان‌بر است. اسلامی درباره آخرین وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر، افزود: نیروگاه شماره یک در حال تولید است و تولید برق آن از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است و نیروگاه شماره ۲ و ۳ نیز با وجود آنکه در دست ساخت هستند اما از زمان‌بندی هدف‌گذاری شده عقب‌ مانده‌اند لذا امیدواریم بتوانیم با حل مشکلات مالی آن تاخیراتش را جبران کنیم.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

۵۰ میلیارد کیلووات ؟!!!!!! یا کیلو وات نمیدونه چیه یا ۵۰ نمیدونه چنده یا میلیارد و نمیدونه چیه

پدر بمب اتمی پاکستان پس از ابتلا به ویروس کرونا درگذشتعبدالقدیر خان که پس از تبدیل پاکستان به اولین قدرت هسته‌ای جهان اسلام به قهرمان ملی بدل شده بود به دلیل وارد شدن اتهام قاچاق اسرار هسته‌ای به کشورهایی از جمله کره شمالی و ایران بدنام شد. ریدم به روحش بسی سبب خوشحالیست تف حرام شد دوزخی ابدی جایش باد

ظرفیت تولید برق در نیروگاه بوشهر به سه برابر افزایش خواهد یافترئیس جمهور پس از بازدید از بخشهای مختلف نیروگاه اتمی بوشهر و فازهای در حال توسعه آن در جمع خبرنگاران گفت: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران، بهره برداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است و از آن کوتاه نخواهیم آمد.

سرطان پستان؛ یافته‌های علمی جدید راه را برای دورۀ درمان‌ کوتاهتر هموار کردیافته‌های علمی جدید به پزشکان کمک کرده است تا درمان رادیوتراپی را برای برخی از مبتلایان به سرطان پستان از دهها جلسه تنها به ۵ جلسه کاهش دهند.

«بازی با آتش»؛ آیا لهستان ساز جدایی از اتحادیه اروپا را کوک کرده است؟نخست وزیر لهستان ضمن استقبال از حکم دادگاه قانون اساسی این کشور می‌گوید که با هر کشور عضو باید با احترام رفتار شود و اتحادیه اروپا نبایست تنها به نهادی برای «گردهم‌آوردن برابر‌ها و خیلی برابر‌ها» تبدیل شود. کاش جدا شه، واقع لیاقت بودن در اتحادیه اروپا رو نداره

ایران بیش از ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده ۲۰ درصدی تولید کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی ابتدای سال جاری میلادی آغاز فرایند غنی‌سازی بیست درصدی اورانیوم را در سایت زیر زمینی فردو مورد تایید قرار داده بود. ایران باید هر سریعتر به این روند پیشرفت خودش در انرژی هسته‌ای ادامه بده چون هیچ آبی از اروپایی‌ها برای ایران گرم نمیشه اروپایی‌ها فقط در حال وقت‌کشی هستند چون دوست ندارن اقتصادایران پیشرفت کنه در حال حاضر ما داریم می‌بینیم اکثر دولت‌های اروپایی دولت‌های نژادپرست هستند این فاجعه بار خواهد بود

رئیس جمهوری تایوان: تسلیم فشارهای چین نمی‌شویمپکن بارها تهدید کرده است که در صورت رسمیت یافتن اعلام استقلال این جزیره، برای پس گرفتن آن از زور و نیروی نظامی استفاده خواهد کرد. آره دو بار .... 😂😂😂 جهان از تاوان حمایت خواهد کرد با عرض پوزش قبل از پایین كشيدن پرچم بريتانيا در هونگ کونگ آنها هم همچي گوه خوریهايي ميكردن تا اينكه متوجه جدي شدن كه ممکنه ارتش چین هر لحظه وارد هونگ کونگ بشه بریتانیا سریع کنار آمد و بدون آبرو ریزي جشن پایین کشیدن پرچم بریتانیا در حضور پرینس charles و چینیها انجام گرفت

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه ملت، «محمد اسلامی» درباره سهم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور، گفت: اکنون در حال تهیه یک سند راهبردی هستیم تا میزان و سهم برق هسته‌ای را در سبد برق کشور تعریف کنیم و طبق مطالعات اولیه ما تا ۸ هزار مگاوات می‌توانیم هدفگذاری داشته باشیم.

رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: افزایش تولید برق هسته‌ای در جبران کمبود برق کشور موثر خواهد بود هرچند برق هسته‌ای دیر بازده بوده و احداث نیروگاه‌های هسته‌ای زمان‌بر است.

اسلامی درباره آخرین وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر، افزود: نیروگاه شماره یک در حال تولید است و تولید برق آن از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است و نیروگاه شماره ۲ و ۳ نیز با وجود آنکه در دست ساخت هستند اما از زمان‌بندی هدف‌گذاری شده عقب‌ مانده‌اند لذا امیدواریم بتوانیم با حل مشکلات مالی آن تاخیراتش را جبران کنیم.

وی گفت: در تمام دنیا حرکت به سمت تولید برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و هسته‌ای و فاصله از انرژی‌های آبی و فسیلی توامان در حال انجام است.