اسلام آباد نمی‌خواهد پایگاه هوایی در اختیار آمریکا بگذارد | DW | 19.06.2021

29/03/1400 08:31 ب.ظ

ارتش آمریكا می‌خواهد پس از خروج از افغانستان پایگاهی در پاکستان داشته باشد تا بتواند در صورت لزوم در جنگ در افغانستان مداخله کند. ظاهرا پاکستان با این خواست موافق نیست.

ارتش آمریكا می‌خواهد پس از خروج از افغانستان پایگاهی در پاکستان داشته باشد تا بتواند در صورت لزوم در جنگ در افغانستان مداخله کند. ظاهرا پاکستان با این خواست موافق نیست. روزنامه پاکستانی"سپیده دم" از تملک یک قطعه زمین توسط ارتش پاکستان خبر داده است.

در همین رابطه این سناریو مورد بحث قرار گرفته که ایالات متحده آمریکا احتمالا می‌خواهد پس از خروج از افغانستان در پاکستان پایگاه داشته باشد تا بتواند در صورت لزوم از هوا در جنگ داخلی افغانستان به سرعت مداخله کند.

دولت پاکستان نسبت به این گمانه‌زنی واکنش نشان داد. شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان در مصاحبه با کانال خبری پاکستان"Geo News" گفت که پاکستان از قرار دادن پایگاه‌های نظامی خود در اختیار نیروهای غربی در پی خروج آمریکا از أفغانستان خودداری می‌کند.

او تاکید کرد که همه جریانات سیاسی پاکستان با این موضع همراهی دارند و افزود: «ممکن است آمریکا به دنبال پایگاه نظامی در این کشور باشد اما این مشکل آنهاست و ما باید منافع خود را مدنظر داشته باشیم.» ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعاتی و مخفی آمریکا"سیا" در اوایل ماه ژوئن برای گفتگوهایی به اسلام آباد سفر کرد. بر أساس گزارش رسانه‌ها این سفری ناموفق بود و دولت پاکستان ظاهرا بر پاسخ"نه" خود تاکید دارد. headtopics.com

امادر باطن صدفیصد میخواهد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

تشدید نبردها در افغانستان؛ از دست به دست شدن ولسوالی‌ها تا غارت خانه‌ها به دست طالباننبرد در دیگر نقاط افغانستان نیز به شدت ادامه دارد و بر اساس آخرین گزارش‌ها ولسوالی کلیدی گرشک در ولایت هلمند روز جمعه میان نیروهای دولتی و طالبان دست به دست شد. جنگ افغانستان از پردرآمد ترین پروژه های جنگی غربی هاست. آمریکا رفت ، به فاک رفتند بدبخت ها.

تصاویر هوایی از محل خروج یک قطار باری از مسیر خط آهن در مکزیکبنا به گزارش رسانه‌های محلی این قطار باری حامل هیچ گونه «ماده خطرناکی» نبود. امیدوارم آسیب جانی ازشون دور باشه مکزیکیها بواسطه شمنان مکزیک میشناسم و بسیار تحت تاثیر نوع زندگی کمین کنندگان و شکارچیان و رویابینان (ساحران)هستم .

سکوت رسانه‌های رسمی افغانستان در باره فاجعه‌آفرینی کرونا | DW | 18.06.2021نوع جهش‌یافته دلتای کرونا باعث افزایش گسترده موارد ابتلا به بیماری کرونا در افغانستان شده است. اما آمارهای رسمی این واقعیت را منعکس نمی‌کند و رسانه‌های بین‌المللی به ندرت از وضعیت کنونی کرونا در این کشور گزارش می‌دهند. مقصر اصلی رسانه های مثل شما هستن که به خاطر کوبیدن و بی اعتبار کردن سیستم درمان ایران، شروع کردید به پروپاگاندا در مورد افغانستان . هر روز یه عکس قبرستان از ایران و همزمان عکس یه نفر رو گذاشتید که در افغانستان در حال ضدعفونی کردن خیابان است. مردم افغانستان فکر کردن کرونا رفته.

ادامه درگیری‌ها در افغانستان؛ سقوط سه ولسوالی و کشته‌شدن 258 طالب‎وزارت دفاع ملی افغانستان، روز جمعه 18 ژوئن (28 جوزا) از کشته‌‌شدن 258 عضو گروه طالبان، طی 24 ساعت در 13 ولایت (استان) خبر داد.بر اساس خبرنامه‌ وزارت دفاع

کرونا در افغانستان طی یک روز 87 قربانی گرفتشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت 1677 مورد جدید ابتلا طی شبانه‌روز گذشته به 100 هزار و 521 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

وزرای خارجه ایران و افغانستان در آنتالیا دیدار کردندوزیر امور خارجه ایران که به آنتالیا سفر کرده با همتای افغان خود دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

مقدمات ساخت یک پایگاه هوایی جدید در استان بلوچستان در جنوب غربی پاکستان، گمانه زنی‌ها را در مورد احتمال حضور نظامی آمریکا در این کشور برانگیخته است.

روزنامه پاکستانی"سپیده دم" از تملک یک قطعه زمین توسط ارتش پاکستان خبر داده است. در همین رابطه این سناریو مورد بحث قرار گرفته که ایالات متحده آمریکا احتمالا می‌خواهد پس از خروج از افغانستان در پاکستان پایگاه داشته باشد تا بتواند در صورت لزوم از هوا در جنگ داخلی افغانستان به سرعت مداخله کند.

دولت پاکستان نسبت به این گمانه‌زنی واکنش نشان داد. شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان در مصاحبه با کانال خبری پاکستان"Geo News" گفت که پاکستان از قرار دادن پایگاه‌های نظامی خود در اختیار نیروهای غربی در پی خروج آمریکا از أفغانستان خودداری می‌کند.

او تاکید کرد که همه جریانات سیاسی پاکستان با این موضع همراهی دارند و افزود: «ممکن است آمریکا به دنبال پایگاه نظامی در این کشور باشد اما این مشکل آنهاست و ما باید منافع خود را مدنظر داشته باشیم.»

ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعاتی و مخفی آمریکا"سیا" در اوایل ماه ژوئن برای گفتگوهایی به اسلام آباد سفر کرد. بر أساس گزارش رسانه‌ها این سفری ناموفق بود و دولت پاکستان ظاهرا بر پاسخ"نه" خود تاکید دارد.

در همین زمینه: