اسلامی: ایران با وجود تحریم‌ها به توسعه دستاوردهای علمی و فنی خود ادامه می‌دهد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه یک‌جانبه در راستای افزایش سطح رضایت اجتماعی، ارتقا کیفیت زندگی مردم در حوزه علوم و فنون هسته‌ای فعالیت کرده و به توسعه دستاوردهای خود در این حوزه ادامه می‌دهد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در سخنانی در شصت و هفتمین نشست عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای برنامه راهبردی توسعه ملی خود مصمم است تا سال ۲۰۴۰ سهم برق هسته‌ای در سبد انرژی کشور را به ۲۰ هزار مگاوات افزایش دهد. مطالعات طرح های مربوطه برای اجرای این پروژه‌ها و ساخت این نیروگاه‌ها آغاز شده و به نحو مقتضی در جزییات این برنامه‌ها در اختیار آژانس قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه یک‌جانبه در راستای افزایش سطح رضایت اجتماعی، ارتقاء کیفیت زندگی مردم در حوزه علوم و فنون هسته‌ای و طراحی و ساخت راکتورهای تحقیقاتی و شتاب‌دهنده‌ها و سامانه‌های پرتودهی تولید و کاربرد رادیوایزوتوپ در زمینه سلامت، کشاورزی، محیط زیست و صنعت را در دستور کار قرار داده و به توسعه آنها ادامه می‌دهد.

اسلامی گفت: این دستاوردها مرهون زحمات زنان و مردان کشور من است که مجدانه برای اعتلای ایران فعالیت می‌کنند و تعدادی از این دستاوردها در نمایشگاه این کنفرانس ارائه می شود و آمادگی داریم با سایر کشورها در این زمینه‌ها همکاری داشته باشیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دشتی‌اردکانی: مساله‌محور بودن برنامه هفتم مورد توجه کمیسیون تلفیق بودیک عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: امیدواریم با همکاری و همدلی مجلس شورای اسلامی و دولت برنامه هفتم توسعه با نگاه به ارتقاء معیشت و رفاه مردم به تصویب برسد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نمایندگان موافق و مخالف لایحه برنامه هفتم توسعه چه گفتند؟نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران به بیان نظرات خود پرداختند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

آغاز جلسه علنی مجلس/ لایحه برنامه هفتم توسعه در دستور کارنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود به بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران می‌پردازند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز جلسه علنی مجلس/ لایحه برنامه هفتم توسعه در دستور کارنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود به بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران می‌پردازند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

ادامه بررسی کلیات لایحه برنامه هفتم به جلسه عصر موکول شدبا اعلام رئیس مجلس شورای اسلامی نمایندگان در جلسه عصر امروز به ادامه بررسی کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه می‌پردازند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »