اسلامی: هدف‌گذاری گسترده‌ای برای آینده صنعت هسته‌ای خواهیم داشت

03/01/1401 10:48:00 ب.ظ

رییس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: با رونمایی از سند جامع توسعه راهبردی صنعت هسته‌ای در 'روز ملی فناوری هسته‌ای'، هدف‌گذاری گسترده‌ای برای آینده خواهیم داشت و از ظرفیت‌های صنعت هسته‌ای در بهترین حالت بهره‌برداری خواهد شد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: با رونمایی از سند جامع توسعه راهبردی صنعت هسته‌ای در 'روز ملی فناوری هسته‌ای'، هدف‌گذاری گسترده‌ای برای آینده خواهیم داشت و از ظرفیت‌های صنعت هسته‌ای در بهترین حالت بهره‌برداری خواهد شد. وی ادامه داد: قدرت اقتصادی در کنار قدرت نظامی یک مولفه مهم است و کشور را به سمت یک دیپلماسی کارآمد...

وی ادامه داد: قدرت اقتصادی در کنار قدرت نظامی یک مولفه مهم است و کشور را به سمت یک دیپلماسی کارآمد هدایت می‌کند و در این فضا، کشور می‌تواند حرف خود را به طور موثر در دنیا به پیش ببرد و از مزاحمت‌های رنگارنگی که در دنیای زور امروز وجود دارد، ممانعت کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به نام"تولید دانش‌بنیان، اشتغالزایی" گفت: هدف از این نام‌گذاری ایجاد تحول در زندگی مردم است، به نوعی از پرتو توجه به توسعه اقتصادی، درآمد سرانه افزایش پیدا کند و سطح رفاه مردم بیشتر شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تحقق شعار سال در سازمان انرژی اتمی و توجه به نقش جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت هسته‌ای، خاطرنشان کرد: فناوری هسته‌ای یکی از فناوری‌های محوری و پایه است که سهم بزرگی در گسترش فناوری‌های نو و پیشرفت صنایع نوین دارد، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای در سال جدید به نحوی برگزار شود که به صورت نقطه عطفی در رویکرد آینده محسوب شود و تاثیرات همه‌جانبه فناوری هسته‌ای در سایر رشته‌ها و صنایع را بتوانیم معرفی کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا: توافق بر سر احیای برجام نه قریب‌الوقوع است و نه حتمیسخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید واشینگتن آماده اتخاذ «تصمیمات سخت» برای بازگشت برنامه هسته‌ای ایران به محدودیت‌های وضع شده در برجام است. کاخ سفید بنظر میرسد که سر در گم باشد ،البته حق دارد ما که آخوند را می شناسیم چهل سال است که سر در گم هستیم .

مرحوم ری‌شهری در سنگرهای مختلف، خدمات ارزنده‌ای به انقلاب اسلامی داشتدر پی رحلت آیت‌الله ری‌شهری، رئیس جمهور در پیامی ضمن تسلیت این ضایعه تلخ تأکید کرد: خدمات ارزنده مرحوم آیت‌الله ری‌شهری به انقلاب اسلامی در سنگرهای مختلف خدمت، توشه بزرگی برای ایشان خواهد بود. بخصوص در طناب کشی 67 که حامی معنویت بود و در فساد درگاه شهر ری! یکی از خدمات اش همراهی با تو بود که هزاران انسان بیگناه را اعدام کردید. آره! میشاشید، میگوزید، خوب میرید، ولی نه میدید، نه میشنید، ونه میاندیشید. فقط نوشخوار میکرد، خدا هم که با پس گردنی بردش. الان این چه خدمتی کرده. ها! اصن حواسم نبود، عقل و شعور شماها بر پایه نداشتن هستش.

رئیسی درگذشت ری‌شهری را تسلیت گفترئیس جمهور در پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله ری‌شهری گفت: خدمات ارزنده مرحوم آیت‌الله ری‌شهری به انقلاب اسلامی در سنگرهای مختلف خدمت، توشه بزرگی برای ایشان خواهد بود. رفیق قاتلش به درک واصل شد.‌ دیوس ری_شهری در جهاتی مختلف جنایات بیشماری را به سرانجام رساندند. ناهار نخورده رفت؟

روز جهانی آب: مرئی کردن آب زیرزمینی نامرئیبا توجه به روند تخریبی موجود، زمان بسیار زیادی برای جبران کسری‌ها نمانده، و ادامه سیاست خودکفایی مورد نظر رهبر جمهوری اسلامی، به ناپدید شدن منابع بیشتری خواهد انجامید.

صدر اعظم آلمان: پوتین هم اوکراین را ویران کرد هم آینده روسیه رادر حالی که نزدیک به یک ماه از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از توقف یا پیشرفت کند نیروهای روسی در جبهه‌های جنگ است. پوشش زنده آخرین تحولات نظامی، سیاسی و تلاش‌های دیپلماتیک برای توقف جنگ را در این صفحه دنبال کنید. اوکراین: روسیه کارگاه مدیریت زباله‌های هسته‌ای چرنوبیل را نابود کرده است در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید: برای اروپا سوریه ویران شده ای بنام اوکراین در اروپا لازم بود تا از خواب بیدار شوند و بدانند هر متوهمی که رویای شوروی شدن روسیه می بیند می تواند باز اقتصاد و انرژی و مواد غذایی .گندم و جو جهان را به خطر بیندازد پوتین هر جا جمله کرده به زمین سوخته تبدیل بیخردان و جاهلان و فاشیستها و ابلهانند فقط زبان جنک حالیشان است با زبان جنک با روسیه حرف میزنند.

وعده تازه وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در ایران «۱۰۰ برابر» می‌شودعیسی زارع‌پور در حاشیه نخستین جلسه هیئت دولت در سال ۱۴۰۱ گفت: «در افق ۱۴۰۳ هدف‌گذاری کرده‌ایم سرعت اینترنت را به یک گیگابایت در ثانیه برسانیم که ۱۰۰ برابر سرعت فعلی است». اینترانت البته، نه اینترنت! لاف بزن گوز بزرگ نشانه ریدن است 👍 بسیار شرمسارم بابت ادبیاتم، ولی چیزی جز حقیقت نیست