اسرائیل خواستار تشکیل نیروی منطقه‌ای علیه ایران به رهبری آمریکا شد

25/03/1401 05:00 ق.ظ

بنی‌گانتز وزیر دفاع اسرائیل پیش از سفر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به منطقه، گفت اسرائیل و کشورهای عربی که در نگرانی‌های خود در مورد ایران شریک هستند،

بنی‌گانتز وزیر دفاع اسرائیل پیش از سفر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به منطقه، گفت اسرائیل و کشورهای عربی که در نگرانی‌های خود در مورد ایران شریک هستند، به گزارش خبرگزاری «رویترز»، وزیر دفاع اسرائیل، سه‌شنبه 24 خرداد، در یک سخنرانی به روابط امنیتی اسرائیل با کشورهای عربی حاشیه خلیج اشاره کرد که از سال 2020 با حمایت آمریکا روابط دیپلماتیک گسترده‌ای را با هم آغاز کردند.

او همچنین با اشاره به کشورهای مصر و اردن گفت تلاش‌هایی برای گسترش این همکاری‌ها در حال انجام است.

رویترز به نقل از بنی‌گانتز نوشت: «آنچه که نیاز است فقط همکاری نیست، بلکه ایجاد نیروی منطقه‌ای با رهبری آمریکاست که همه طرف‌های درگیر را تقویت می‌کند.» با این حال این خبرگزاری افزود که اصل سخنرانی وزیر دفاع اسرائیل به زبان عبری روشن نمی‌کند که مقصود او از «نیرو» به یک واحد نظامی مشترک یا قابلیت‌های عمومی‌تر اشاره دارد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اسرائیل خواستار تشکیل نیروی منطقه‌ای علیه ایران به رهبری آمریکا شد .

بایدن قرار است ماه آینده به منطقه سفر کرده و از کشورهایی از جمله سعودی و اسرائیل دیدار کند.گفته می‌شود برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی که تاکنون برای احیای توافق «برجام» بی‌نتیجه مانده، از جمله موضوعاتی است که رئیس‌جمهوری آمریکا با مقامات اسرائیل و سعودی، طرح و بررسی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، وزیر دفاع اسرائیل، سه‌شنبه 24 خرداد، در یک سخنرانی به روابط امنیتی اسرائیل با کشورهای عربی حاشیه خلیج اشاره کرد که از سال 2020 با حمایت آمریکا روابط دیپلماتیک گسترده‌ای را با هم آغاز کردند. او همچنین با اشاره به کشورهای مصر و اردن گفت تلاش‌هایی برای گسترش این همکاری‌ها در حال انجام است.

رویترز به نقل از بنی‌گانتز نوشت: «آنچه که نیاز است فقط همکاری نیست، بلکه ایجاد نیروی منطقه‌ای با رهبری آمریکاست که همه طرف‌های درگیر را تقویت می‌کند.»

با این حال این خبرگزاری افزود که اصل سخنرانی وزیر دفاع اسرائیل به زبان عبری روشن نمی‌کند که مقصود او از «نیرو» به یک واحد نظامی مشترک یا قابلیت‌های عمومی‌تر اشاره دارد.

گانتز گفت: «در این زمینه، ما به خاطر امنیت شهروندان اسرائیل به طور مستمر در حال کار هستیم.»