اسرائیل دولت ایران را به پشتیبانی موشکی از حزب‌الله لبنان متهم کرد | DW | 30.08.2019

08/06/1398 12:10:00 ب.ظ

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که جمهوری اسلامی به حزب‌الله در زمینه ساخت موشک‌های هدایت‌شونده یاری می‌رساند. اسرائیل تجهیز حزب‌الله به موشک‌های با ظرفیت هدایت دقیق را خطری جدی برای امنیت خود اعلام کرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که جمهوری اسلامی به حزب‌الله در زمینه ساخت موشک‌های هدایت‌شونده یاری می‌رساند. اسرائیل تجهیز حزب‌الله به موشک‌های با ظرفیت هدایت دقیق را خطری جدی برای امنیت خود اعلام کرده است. جاناتان کونریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل روز پنجشنبه هفتم شهریور (۲۹ اوت) با انتشار بیانیه‌ای ایران را متهم به پشتیبانی از برنامه موشکی حزب‌الله لبنان کرد.

خبرگزاری فرانسه (AFP) با انتشار گزارشی از اورشلیم (بیت‌المقدس) از همکاری ایران با حزب‌الله لبنان در عرصه ساخت موشک‌های با ظرفیت هدایت دقیق خبر داده است.

جاناتان کونریکوس گفته است که حزب‌الله لبنان در حال حاضر بیش از ۱۳۰ هزار موشک در اختیار دارد و همین موضوع تهدیدی جدی برای امنیت اسرائیل به شمار می‌آید. بنا بر اظهارات سخنگوی ارتش اسرائیل، تجهیز حزب‌الله به موشک‌های هدایتشونده بر دامنه این خطر می‌افزاید. خطری که بر اساس اظهارات کونریکوس می‌تواند خسارات و تلفات سنگینی در پی داشته باشد.

تغییر تاکتیک ایران خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود به نقل از ارتش اسرائیل نوشته است که جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۱۶ به این سو، تاکتیک خود را در زمینه تقویت توان موشکی حزب‌الله تغییر داده است. بر اساس این گزارش در فاصله زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ایران تلاش داشته است از طریق خاک سوریه، موشک‌های ساخت خود را در اختیار حزب‌الله قرار دهد. اما اسرائیل با کشف این برنامه، آن را خنثی کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

آمریکا یک بانک لبنانی را به اتهام همکاری با حزب‌الله تحریم کرد | DW | 30.08.2019وزارت خزانه‌داری آمریکا 'بانک اعتباری جمال' و شرکت‌های تابعه آن را به اتهام همکاری با حزب‌الله لبنان تحریم کرد. افزون بر آن چهار نفر نیز به اتهام فراهم کردن تسهیلات مالی برای حماس نیز از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.

آمریکا چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس تحریم کردآمریکا بانک لبنانی را به اتهام ارتباط با حزب‌الله و چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس و حزب‌الله تحریم کرد

آمریکا یک نهاد مالی مستقر در لبنان را به دلیل ارائه خدمات مالی به حزب‌الله تحریم کردوزارت خزانه داری ایالات متحده روز پنجشنبه ۷ شهریور در بیانیه‌ای اعلام کرد یک نهاد مالی مستقر در لبنان را به دلیل تسهیل فعالیت‌های مالی حزب‌الله لبنان، گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران، تحت تحریم ق

اسرائیل: ایران به ساخت کارخانه‌های موشک نقطه‌زن در لبنان سرعت داده استحزب‌الله تلاش برای تولید چنین موشک‌هایی را انکار و تهدید کرده است که پاسخ حمله اسرائیل را می‌دهد.

مونسان: حق بهره‌برداری از برخی بناهای مرمت شده را به بخش خصوصی سپرده ایممونسان: حق بهره‌برداری از برخی بناهای مرمت شده را به بخش خصوصی سپرده ایم ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش گردشگری انجام شده سال گذشته ۲۸۱ میلیون دلار صنایع دستی از گمرک صادر شده و ۴۰۰ میلیون دلار محصول هم به صورت چمدانی به خارج رفته است

مولوتوف–ریبنتروپ؛ پیمانی که نیمی از اروپا را 'به فلاکت انداخت'کشور‌های بالتیک (استونی، لتونی و لیتوانی)، لهستان و رومانی ۸۰ سال پس از امضای قرارداد مولوتوف - ریبنتروپ در سال ۱۹۳۹، از دولت‌های اروپایی خواسته‌اند تا در برابر رژیم‌های تمامیت‌خواه بایستند.