اسرائیل: ایران همزمان با مذاکرات وین رفتار خصمانه خود را افزایش داده است

17/11/1400 07:16 ب.ظ

اسرائیل: ایران همزمان با مذاکرات وین رفتار خصمانه خود را افزایش داده است العربيه_فارسى

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل در اظهاراتی گفت، همزمان با مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، تهران فعالیت‌های خصمانه خود در منطقه را افزایش داده بنت، یک‌شنبه 6 فوریه در جلسه کابینه دولت اسرائیل گفت: «ایران منبع تهدیدها علیه دولت اسرائیل است.» Advertisement او در ادامه افزود که دولت او «مسئولیت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را برعهده می‌گیرد.

» دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در بیانیه‌ای و به نقل از نفتالی بنت اعلام کرد: «از نزدیک روند مذاکرات وین را دنبال می‌کنیم. رویکرد ما در قبال این توافق نیز روشن و مشخص است. این توافق با شروط فعلی خود، به تلاش‌ها برای مواجهه با برنامه هسته‌ای ایران آسیب می‌زند.»

مذاکرات اتمی وین بنت در این زمینه هشدار داد: «هر کسی که تصور کند این توافق منجر به تقویت ثبات می‌شود، اشتباه کرده است. این توافق بهترین کاری که می‌کند، روند غنی‌سازی اورانیوم را موقتا به عقب می‌اندازد اما در ازای آن، همگی ما در منطقه هزینه گزاف و غیرمتناسبی می‌پردازیم.»

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه تاکید کرد: «همانگونه که همگی شاهد بودیم، ایران در هفته‌های گذشته و همزمان با مذاکرات وین، رفتارهای خصمانه و تروریستی خود را بارها تشدید کرده است. مذاکره با ایران این‌گونه است.» headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دولت بایدن برخی معافیت‌های تحریمی ایران را بازگردانددولت بایدن برخی معافیت‌های تحریمی ایران را بازگرداند وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور برای تسهیل مذاکرات وین، تصمیم گرفته است برخی از معافیت‌ها تحریمی ایران را که دولت ترامپ لغو کرده بود، بازگرداند. این معافیت ها شامل بیت رهبری وسران سپاه هست دلخوش به این مقدار نباشید که اصلا به مردم مربوط نمیشه وضع مردم همینه و بدتر هم خواهد شد توضیح وزارت خارجه آمریکا درباره برخی معافیت‌های تحریمی ایران: تا زمانی که تهران به تعهدات خود ذیل برجام بازنگردد،رفع تحریم‌ها را ارائه نکرده و نخواهیم کرد به شرکای خود اجازه می‌دهیم به خطرهای فزاینده مرتبط با عدم اشاعه و ایمنی هسته‌ای در ایران رسیدگی کنند

آمار رسمی کرونا در ایران؛ افزایش شهرهای قرمز، رد محدودیت سراسری از سوی رئیس جمهورهمزمان با افزایش شمار شهرستان‌های قرمز کرونایی در ایران به ۱۲۰ مورد، رئیس جمهور ضمن رد «محدودیت‌های سراسری»، تصمیم‌گیری درباره نحوه اعمال محدودیت را بر عهده مسئولان استانی گذاشت.

وزیر خارجه ایران: در مذاکرات وین «توافقاتی» حاصل شده استحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران ضمن اشاره به این‌که در مذاکرات وین «توافقاتی حاصل شده است»، گفت، لغو برخی تحریم‌ها می‌تواند ترجمان «حسن‌نیت» آمریکا ترجمه: آقا (خامنه‌ای) به گوه خوردن افتاده و به کمتر از توافق برجام اول راضی شده برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست -آیا آقای بایدن با بدست آوردن اطلاعات محل حضور رهبر داعش در ادلب سوریه كه آخوندهای ایران به او داده اند ، مجددا میخواهد با آخوندها معامله کند ؟...مثل زدن ابوبکر_بغدادی که بعدازآن ،‌آقای ترامب متاسفانه پرونده اتمی ایران راناتمام رها كرد. برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست - آخوندهای ایران هنوز حساب نقض های برجام را پس نداده اند. این نقض ها مثل تولید فلز_اورانیوم هنوز ادامه دارد . -آخوندهای ایران مانع کاربازرسان میشوند. - نقض فاحش قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد حول عدم گسترش موشکهای_بالستیک چه میشود؟

استقبال روسیه از بازگشت معافیت‌های هسته‌ای غیرنظامی آمریکا برای ایراننماینده روسیه در مذاکرات برجام با استقبال از بازگشت معافیت‌های آمریکا در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای غیرنظامی ایران، اعلام کرد این اقدام نشان‌دهنده ورود مذاکرات به مرحله «پایانی» است.

اردوغان از آمادگی ترکیه برای برای صادرات گاز اسرائیل به اروپا خبر دادرئیس‌جمهوری ترکیه در آستانه سفر همتای اسرائیلی‌ خود به آنکارا گفت که ترکیه آماده همکاری با اسرائیل برای انتقال گاز این کشور به اروپا است. اسلام پلاستیکی به همین میگفتیم که کسی باور نداشت فقط شعار به خورد مردم دادند AntiDarkFighter Many Sahih Hadith can be confirmed against Muhammad Qasim's entitlement as the Imam Mahdi. He himself doesn't claim this title, but people across the world are calling him merely on his divine dreams. Why are these dreams so important? خلاصه توضیحات سید محمد حسینی لیدر ری استارت در مورد سعید امامی ری_استارت_تنها_راه_نجات مداح_زرتشتی آتئیست_زرتشتی

رایزنی تلفنی بورل و امیرعبداللهیان درباره مذاکرات وینوزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین: تنها در صورتی به یک توافق خوب می رسیم که تامین کننده منافع اقتصادی ایران به صورت پایدار و قابل اتکاء باشد. باز یک تکه استخوان بدون گوشت جلو تان خواهند انداخت. این یک اصل پذیرفته شده است. سلام پیگیری بفرمایید چرا با شرایط کرونایی کشور و اینکه اکثر شهرها شرایط قرمز دارند، اصرار اداره کل ثبت آثار جهت برگزاری جلسات با استانهای مختلف که باید چند نفر از هر استان با اتوبوس و هواپیما خود رو به تهران برسونند تا در یک فضای بسته جلسه بگذارند چی هست؟؟؟؟

است.

بنت، یک‌شنبه 6 فوریه در جلسه کابینه دولت اسرائیل گفت: «ایران منبع تهدیدها علیه دولت اسرائیل است.»

Advertisement

او در ادامه افزود که دولت او «مسئولیت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را برعهده می‌گیرد.»

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در بیانیه‌ای و به نقل از نفتالی بنت اعلام کرد: «از نزدیک روند مذاکرات وین را دنبال می‌کنیم. رویکرد ما در قبال این توافق نیز روشن و مشخص است. این توافق با شروط فعلی خود، به تلاش‌ها برای مواجهه با برنامه هسته‌ای ایران آسیب می‌زند.»

مذاکرات اتمی وین

بنت در این زمینه هشدار داد: «هر کسی که تصور کند این توافق منجر به تقویت ثبات می‌شود، اشتباه کرده است. این توافق بهترین کاری که می‌کند، روند غنی‌سازی اورانیوم را موقتا به عقب می‌اندازد اما در ازای آن، همگی ما در منطقه هزینه گزاف و غیرمتناسبی می‌پردازیم.»

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه تاکید کرد: «همانگونه که همگی شاهد بودیم، ایران در هفته‌های گذشته و همزمان با مذاکرات وین، رفتارهای خصمانه و تروریستی خود را بارها تشدید کرده است. مذاکره با ایران این‌گونه است.»

بنت در بخش دیگری از گفته‌های خود تصریح کرد: «توافق حاصل شود یا نشود، اسرائیل حق آزادی عمل برابر ایران را برای خود محفوظ می‌داند.»

نخست‌وزیر اسرائیل با اشاره به وضعیت اقتصادی ایران نیز گفت: «به تمام شرکت‌های بین‌المللی می‌گویم و این را هر سرمایه‌گذار عاقلی نیز می‌داند، سرمایه‌گذاری در ساختار و اقتصاد ایران در زمان فعلی، چه در قالب طولانی‌مدت و یا میان‌مدت، یک سرمایه‌گذاری غیرهوشمندانه خواهد بود.»