اسرائیل به چند پست دیده‌بانی حزب‌الله در خاک لبنان حمله کرد | DW | 26.08.2020

05/06/1399 03:37 ب.ظ

ارتش اسرائیل از حملات خود به چند پست دیدبانی گروه حزب‌الله در مناطق مرزی این کشور با لبنان خبر داد. اسرائیل می‌گوید این حملات در واکنش به شلیک نیروهای حزب الله به سربازان اسرائیلی بوده است.

ارتش اسرائیل از حملات خود به چند پست دیدبانی گروه حزب‌الله در مناطق مرزی این کشور با لبنان خبر داد. اسرائیل می‌گوید این حملات در واکنش به شلیک نیروهای حزب الله به سربازان اسرائیلی بوده است. یک فرستنده تلویزیونی متعلق به حزب‌الله خبر داده است که این حملات در دو سوی منطقه مرزی میان اسرائیل و لبنان رخ داده است.

در پی این حملات ساکنان شهر منارا و اطراف آن واقع در شمال اسرائیل برای مدتی اجازه خروج از خانه‌ را نداشتند و خیابان‌های این منطقه مسدود شد. ارتش اسرائیل گفته است که این حملات واکنشی به تیراندازی نیروهای حزب‌الله به سربازان اسرائیلی بوده است. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای گفته‌اند بهتر است حزب‌الله دست به"تحریک" اسرائیل نزند زیرا این کشور به شکل قاطع پاسخ خواهد داد.

نتانیاهو گفت: «من به حزب‌الله توصیه می‌کنم که قدرت اسرائیل را آزمایش نکند.» وی تأکید کرد: «ما قاطعانه به هرگونه حمله علیه ما واکنش خواهیم داد.» نتانیاهو اضافه کرد: «دولت اسرائیل تحولات اخیر در مرز این کشور با لبنان را"بسیار جدی" می‌گیرد.»

ادامه مطلب:
dw_persian »

اسرائیل به مواضع حزب الله در لبنان حمله کردارتش اسرائیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این حمله «به تلافی شلیک گلوله به سمت نیروهایش از طرف لبنان» انجام شده است.

همزمان با ورود پمپئو به سودان؛ خارطوم: فعلا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیمسودان در جریان سفر وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است که مساله عادی سازی روابط با اسرائیل فعلا در دستور کار دولت انتقالی قرار ندارد و این دولت نمی‌تواند تا پیش از انتخابات سال ۲۰۲۲ و نهایی شدن روند انتقال قدرت به غیرنظامیان، اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

درصد مرگ و میر در میان مبتلایان به کرونا در ایران چه قدر است؟از نظر وزارت بهداشت ایران هم اکنون استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در «وضعیت قرمز» قرار دارند.

تظاهرات در ویسکانسن آمریکا در پی شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح - BBC News فارسیپس از آن که شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا ایالت ویسکانسن به اعتراضات شبانه در برابر مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید، مقام‌ها در این ناحیه مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرده اند اما معترضان فریاد می‌زنند که 'عقب نخواهند نشست'. مردی که پلیس از پشت به او چند بار شلیک کرده در بیمارستان بستری و حالش وخیم است.

اعتراضات گسترده در ویسکانسن آمریکا به دنبال تیراندازی پلیس به یک سیاه‌پوست | DW | 25.08.2020به دنبال شلیک پلیس به یک سیاه‌پوست غیرمسلح در ایالت ویسکانسن آمریکا اعتراضاتی گسترده توأم ما ناآرامی بر پا شد. مردم خشمگین چند خودرو را به آتش کشیدند. در شهر کنوشا منع رفت و آمد اعلام شده است.

اردوغان در واکنش به تهدید یونان: در عملیات مدیترانه عقب‌نشینی نمی‌کنیماختلاف میان یونان و ترکیه در شرق دریای مدیترانه، سیاست خارجی هم‌پیمانان آنها در ناتو را تحت تأثیر قرار داده است.