اسرائیل نخستین سپر دفاع موشکی «گنبد آهنین» را به ارتش آمریکا تحویل داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت دفاع اسرائیل در حالی نخستین سامانه سپر دفاع موشکی «گنبد آهنین» را به ارتش ایالات متحده تحویل داده که هنوز تردیدهایی در مورد کارآیی آن در نوسازی سیستم دفاع موشکی آمریکا وجود دارد.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل ضمن افتخارآمیز خواندن حفاظت سامانه اسرائیلی «گنبد آهنین» از نیروهای ارتش آمریکا اعلام کرد که این سامانه به عنوان بخشی از سیستم دفاع موشکی چند لایه اسرائیل، نشان دهنده قدرت دفاعی این کشور است که تاکنون در جلوگیری از بسیاری از مرگ‌ میرها در جبهه داخلی جنوب اسرائیل اثربخش بوده است.

ارتش آمریکا در فوریه ۲۰۱۹ از قصد خود برای خرید دو سامانه گنبد آهنین پرده برداشت و پس از صدور مجور وزارت دفاع این کشور، توافق‌نامه خرید آن از اسرائیل در اوت ۲۰۱۹ به امضای مقام‌های دو طرف رسید. نخستین سامانه سپر دفاع موشکی اسرائیل ۳۰ سپتامبر گذشته تحویل ارتش آمریکا شده است.سامانه گنبد آهنی ساخت شرکت اسرائیلی رافائل است که با استفاده از موشک رهگیر تامیر قادر به دفع تهدیدهای موشکی از فاصله ۶۴ کیلومتری است.

مقام‌های رافائل اعلام کرده‌اند که این سامانه تاکنون ۳ بار در رزمایش‌های ارتش آمریکا در نیومکزیکو آزمایش شده است.با این حال هنوز مدیریت نوسازی تجهیزات دفاعی ارتش آمریکا تایید نکرده که آیا گنبد آهنین نیاز ارتش ایالات متحده به توانایی حفاظت از آتش غیرمستقیم را برآورده می‌کند یا خیر. البته بنا بر اعلام مقام‌های ارشد این مدیریت انتخاب این سامانه به دلیل توانایی آن برای اتصال به سیستم فرماندهی نبرد دفاع و موشک یکپارچه بوده است.

ارتش آمریکا امیدوار است تا دومین سامانه گنبد آهنین را تا فوریه ۲۰۲۱ تحویل بگیرد و آزمایش‌های خود را در مورد کارآیی این سامانه، تا بهار سال آینده به پایان برساند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

منظورتون اینه که به آمریکایی ها انداخت دیگه

همون که موشکای پیک نیکی حماس نمی تونه بزنه 😂 افول_آمریکا

مطمئنان ارتش ایالات متحده بسیار باهوشتر از امثال شما هستند که این سامانه را خریداری کردند

چه بدبخت شده آمریکا...

در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل مثل یک بچه فرار کرد !!😅😅😅🐌🐌🐌

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع اسرائیل خواستار اعمال فشارهای بین‌المللی برای مقابله با اقدامات بی‌ثبات کننده رژیم ایران شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزارت دفاع ترکیه: ارمنستان 30 سال است از برقراری صلح و آرامش در منطقه ممانعت می‌کندوزارت دفاع ترکیه: ارمنستان 30 سال است از برقراری صلح و آرامش در منطقه ممناعت می‌کند ممانعت صحیح است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حضور همزمان وزیر خارجه ایران و وزیر دفاع آمریکا در کویت | DW | 04.10.2020محمد جواد ظریف که به نمایندگی از طرف حسن روحانی به کویت سفر کرده با امیر جدید، نواف احمد جابر صباح دیدار کرد. همزمان، وزیر دفاع ایالات متحده نیز که به کویت سفر کرده به طور جداگانه با امیر جدید این کشور ملاقات کرد. پس ظریف رفته باج بده و ی مقداری خایه ها امیر جدید کویت و وزیر دفاع امریکا رو بماله 👏👏👏👏👏 وزیر آمریکایی تف هم کف دست زخیم نگذاشت .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موضع گیری وزیر دفاع در خصوص مناقشات آذربایجان و ارمنستانموضع گیری وزیردفاع درخصوص مناقشه قره‌باغ: جان شهروندان و امنیت خاک مقدس ایران اسلامی یک موضوع مهم و حیاتی است به هیچ وجه قابل قبول نیست که بعلت بی‌توجهی گلوله به خاک ایران اصابت کند چنانچه این بی دقتی‌ها ادامه پیدا کند قطعاً تمهیدات بیشتری اتخاذ خواهد شد MehrdadZN83 بعد از دوهفته که اتش بس کردن اقایون از خواب بیدار شدن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت دفاع ترکیه: نیروهای مسلح آذربایجان 22 منطقه مسکونی را از اشغال ارمنستان آزاد کردند◀️وزارت دفاع ملی ترکیه: بنا به گزارش منابع موثق آذربایجان، نیروهای مسلح این کشور تا کنون 22 منطقه مسکونی را از اشغال ارمنستان آزاد کرده‌اند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بایدن: نباید در مناظره به ترامپ می‌گفتم دلقکبایدن: نباید در مناظره به ترامپ می‌گفتم دلقک جو بایدن گفت: باید به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نخستین مناظره انتخاباتی می‌گفتم که کارش دلقک‌مآبانه بود تا اینکه او را یک دلقک خطاب کنم. چه خوبه که اعتراف کرده.اگر ایرانی بود میگفت چرا دوتا دیگه بهش نبستم حیف شد😐
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »