اسرائيل: واکسن فایزر ۹۹درصد جلوی بیماری شدید و مرگ را می‌گیرد | DW | 21.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت اسرائيل، واکسن فایزر ـ بیون‌تک بعد از تزریق دوز دوم تا حدود ۹۹درصد جلوی موارد شدید بیماری کووید۱۹ و مرگ ناشی از این بیماری را می‌گیرد.

مطابق داده‌هایی که تا ۱۳ فوریه در اختیار وزارت بهداشت اسرائيل قرار گرفته، واکسن مشترک دو شرکت آمریکایی و آلمانی فایزر ـ بیون‌تک می‌تواند تا ۸/ ۹۵درصد جلوی بیماری بر اثر ابتلا به کرونا، تا ۹۸درصد جلوی ظهور نشانگان بیماری، مانند تب و مشکلات تنفسی و حدود ۹۹درصد جلوی موارد بستری، پیشرفت شدید بیماری کووید ۱۹ و مرگ را بگیرد.

وزارت بهداشت اسرائيل موارد بیماری و مرگ را میان دو گروه واکسینه‌شده و غیر واکسینه‌شده مقایسه کرده است. ارزیابی اثربخشی این واکسن ۱۴ روز بعد از دریافت دوز دوم انجام شده است. اسرائيل با جمعیت ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری خود از نظر سرعت واکسیناسیون در سطح جهان پیشگام محسوب می‌شود. تزریق واکسن فایزر در این کشور از ۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آغاز شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بگیرد. بسیار هم عالی.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابتلای یک هزار نفر به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته / رشد سریع بیماری در استان/ درخواست سهمیه بیشتر واکسن کرونا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ارائه تنها ۲۰ دوز واکسن کرونا به بیمارستان شهید لواسانی/ مورد بی مهری قرار گرفتیم/ پیش بینی شیوع بالای بیماری در ایام عید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حسگر ساخت پنتاگون بیماری کووید-۱۹ را قبل از بروز علائم تشخیص می‌دهددانشمندان در آزمایشگاه وزارت دفاع آمریکا ابزاری با قابلیت تعبیه در زیر پوست طراحی کرده‌اند که قادر است بیماری کووید-۱۹ را حتی بدون بروز علائم تشخیص دهد. مثل کرونایاب مستعان110 نباشه برادران گمنام پنتاگونی دستگاه کرونا یاب مستعان ساختن 😅 آیا ایمان نمی آورید ؟! 😜🤣 ولی‌ آیا از ۱۰۰ متری تشخیص میده؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار یک متخصص اسپانیایی: بیماری کووید۱۹ خطر خون‌لختگی را افزایش می‌دهدانجمن بین‌المللی ترومبوز (خون‌لختگی) و هموستاز (خون‌ایستی) از اواخر همین ماه توصیه کرده که بیماران مبتلا به کوویدِ بستری در بیمارستان‌ها با داروهای هپارین‌ ضد انعقاد خون تحت درمان قرار گیرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشف ۱۳ جهش ژنتیکی مربوط به آلزایمر؛ تلاش برای یافتن راه‌های جدید درمان این بیماریکشف ۱۳ جهش ژنتیکی مربوط به آلزایمر؛ تلاش برای یافتن راه‌های جدید درمان این بیماری دکتر تنزی معتقد است که ۱۳ جهش ژنتیکی تازه شناسایی شده، می تواند حیاتی باشد، زیرا اولین ارتباط ژنتیکی بین آلزایمر و از بین رفتن سیناپس‌ها و انعطاف پذیری عصبی را فراهم می کند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »