اسرار شگفت‌انگیز اولین پیش‌نویس کتاب نویسندگان - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اسرار شگفت‌انگیز اولین پیش‌نویس کتاب نویسندگان

نسخه‌های دست‌نویس آثار ادبی از بسیاری جهات هیجان‌انگیز است. هیجان سرک کشیدن به زوایای خیلی شخصی نویسنده و لذت بردن از دانستن این که پیش از شما، دستان نویسنده‌ای افسانه‌ای همین دست‌نوشته‌هایی را رقم زده‌اند که او را به سبک و تالیف و هدف نهایی او رساند‌ه‌اند.

تغییرات کوچک منجر به تفاوت‌های عظیم می‌شوند . وقتی داستان‌نویسان داستان خود را می‌نویسند، گاهی به این نتیجه می‌رسند که باید در طرح داستان تجدید نظر کلی اعمال کنند. وقتی ویرجینیا وولف خانم دلووی را می‌نوشت، قرار بود شخصیت اصلی داستان در انتها خود را بکشد. اما در نهایت، این سپتیموس اسمیت کهنه سرباز جنگ جهانی اول است که خودکشی می‌کند. در دفترچه‌ای که وولف رمانش را پیش‌نویس کرده بود، می‌توان دید که او چگونه سرنوشت اسمیت را ساخته و پرداخته است.

وقتی فرانکنشتاین اولین بار در سال ۱۸۱۸ با مقدمه پرسی بیش شلی شاعر، همسر مری شلی، منتشر شد، بسیاری از خوانندگان تصور کردند که نویسنده اوست. مری شلی در مقدمه نسخه سال ۱۸۳۱، نوشت مردم بارها از او سوال کرده‌اند چگونه یک دختر جوان می‌توانسته چنین ایده شنیعی را در ذهن خود بپروراند؟ جوهر وهم‌انگیز فرانکشتاین محصول شبی توفانی و روزهایی بی آفتاب کنار دریاچه ژنو بود، دیداری که منجر به تصوری جذاب شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

BBC NEWS فارسی on Instagram: “گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام #نوید_افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله #پویا_بختیاری تجمع…”گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام نوید افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله پویا بختیاری تجمع کردند. ویدیوهای دریافتی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی:
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۳۰ میلیون نفر گذشت - BBC News فارسیبراساس آمار دانشگاه جان‌هاپکینز، شمار افراد شناسایی شده مبتلا به کووید ۱۹ در جهان از ۳۰ میلیون نفر عبور کرده و تاکنون بیش از ۹۴۰ هزار نفر نیز پس از ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. آمریکا، هند و برزیل کشورهایی هستند که به لحاظ آماری بالاترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان را دارند، این در حالیست که مجددا موج تازه‌ای از شیوع کرونا در اروپا آغاز شده است. بیشتر کشورهای نیم کره شمالی زمین همزمان با فرا رسیدن فصل زمستان خود را برای موج دوم شیوع کووید ۱۹ آماده می‌کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رزمایش نظامی چین همزمان با دیدار مقامات آمریکایی از تایوان - BBC News فارسیهمزمان با بازدید تعدادی از مقامات عالیرتبه آمریکا از تایوان، چین گفته است که اقدام به برگزاری یک رزمایش نظامی در نزدیکی تنگه تایوان خواهد کرد تا 'از حاکمیت ملی خود محافظت' کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اظهارنظر مجری بی‌حجاب مصر در باره زنان با حجاب جنجالی شد - BBC News فارسیبسیاری از مصری‌ها برای حمایت از رضوی شربینی، مجری معروف تلویزیون مصر، که به خاطر اظهار نظر درباره روسری و حجاب مورد بازجویی قرار گرفته است به شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رهبر مخالفان دولت بلاروس: ایستادگی برای حقوق بشر دخالت در امور داخلی نیست - BBC News فارسیسوتلانا تیخانوفسکایا، از چهره‌های مخالف دولت بلاروس در سخنانی در سازمان ملل بر ضرورت فوری توجه جامعه جهانی به سرکوب معترضان در این کشور توسط نیروهای امنیتی تاکید کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بومیان کلمبیا مجسمه فرمانده اسپانیایی دوران استعمار را تخریب کردند - BBC News فارسیمعترضان بومی در شهر پوپایان درجنوب غربی کلمبیا مجسمه 'سباستین د بلاکازار' که یک کشورگشای اسپانیایی در دوران استعمار و پایه‌گذار این شهر بود را تخریب کردند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »