اسرار جنگ؛ بمب‌های عراقی که پس از نماز جمعه هاشمی منفجر شدند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شهروندان ایرانی که سن آن‌ها اجازه می‌دهد، به یاد می‌آورند که در جریان حمله عراق به شهرهای ایران و مناطق مسکونی، در ابتدا بسیاری از بمب‌ها عمل نمی‌کردند اما بعد از سخنان هاشمی در نمازجمعه وضع تغییر کرد. یکی از اسرار جنگ را بخوانید: راستی_آزمایی

چهل سال از زمان حمله عراق به ایران و شروع یک جنگ تمام‌عیار می‌گذرد. طولانی‌ترین جنگ کلاسیک قرن بیستم هنوز ناشنیده‌های بسیاری دارد. شهروندان ایرانی که سن آن‌ها اجازه می‌دهد، به یاد می‌آورند که در جریان حمله عراق به شهرهای ایران و مناطق مسکونی، در ابتدا بسیاری از بمب‌ها عمل نمی‌کردند و خسارات انسانی وسیعی بر جای نمی‌گذاشتند. اما شرایط پس از سخنان «اکبر هاشمی رفسنجانی» در یکی از خطبه‌های نماز جمعه تهران، به سرعت تغییر کرد و تلفات غیرنظامیان ایرانی در مناطق مسکونی افزایش یافت.

نظامیان ایران پس از مدتی متوجه شدند بمب‌های عمل‌نکرده در مناطق شهری ایران از بمب‌افکن‌هایی رها می‌شود که از «پایگاه هوایی شعیبیه» به پرواز در می‌آیند. جواد شریفی‌راد می‌گوید به این نتیجه رسیدیم که گروهی در پایگاه شعیبیه دست به اقداماتی می‌زنند که بمب‌های ریخته‌شده در مناطق شهری ایران عمل نکنند و غیرنظامیان را به کشتن ندهد.نتیجه‌گیری نیروی هوایی ارتش ایران درباره علت عمل نکردن بمب‌ها به سرعت وارد تبلیغات رسمی جمهوری اسلامی شد.

هاشمی در یکی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه خود در تهران اشکالات موشک‌های دستکاری‌شده اسکاد-بی را توضیح داد که پس از شلیک به سمت ایران از جمله مناطق شهری، عمل نمی‌کردند و تلفات گسترده بر جای نمی‌گذاشتند. او در خاطرات اسفند ۱۳۶۶ نوشته است: «دیشب هم به تهران موشک زده‌اند و عجیب این است که بیشتر موشک‌ها در هوا و فضای تهران منفجر می‌شود و بعضی‌ها هم عمل نمی‌کند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Arrtemiis عالی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرار شگفت‌انگیز اولین پیش‌نویس کتاب نویسندگان - BBC News فارسینویسندگانی که با هربار بازنویسی احساس می‌کنند غرق در تعلل شده‌اند، بهتر است نگاهی به صفحاتی از معروف‌ترین کتاب مارسل پروست، 'در جستجوی زمان از دست رفته' بیندازند. هیچ‌چیز به اندازه این صفحات نمی‌تواند باقدرت، عبارت درخشان 'نویسندگی، دوباره و دوباره نوشتن است' را تصویر کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ده‌نمکی: سینمای دفاع مقدس احتیاجی به تخیل ندارد/ سینمای جنگ کار بخش خصوصی نیست- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimده‌نمکی: سینمای دفاع_مقدس احتیاجی به تخیل ندارد نه تنها در سینمای دفاع مقدس بلکه در سایر بخش‌های تاریخ دفاع مقدس کم‌کاری صورت گرفته است سینمای جنگ کار بخش خصوصی نیست و چون من در بخش خصوصی کار می‌کنم کار در این بخش به لحاظ هزینه‌ها و... سخت است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چهلمین سالگرد جنگ ایران و عراق؛ روایت ۶ هزار و ۵۰۰ زن شهید کجاست؟ - BBC News فارسیاین هفته چهلمین سالگرد جنگ ایران و عراق است. جنگی که در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ آغاز شد و هشت سال طول کشید. بی‌بی‌سی فارسی به همین مناسبت سلسله گزارش‌هایی دارد که اولین آن درباره نقش زنان در این جنگ است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چهل سال بعد از جنگ ایران و عراق: روایت زنانی که در خط مقدم بودند و نقش‌شان جدی گرفته نشد - BBC News فارسیاین هفته چهلمین سالگرد جنگ ایران و عراق است. جنگی که در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ آغاز شد و هشت سال طول کشید. ی‌بی‌سی فارسی به همین مناسبت سلسله گزارش‌هایی دارد که اولین آن درباره نقش زنان ایرانی در این جنگ است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سردار سلامی: قادریم تمام پایگاه‌های آمریکا را اشغال کنیم/ پیش‌بینی بدبینانه ترین سناریوی جنگ- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimفرمانده کل سپاه گفت: قادریم تمام پایگاه های آمریکا را اشغال کنیم، قدرتی که ذخیره کرده‌ایم بر اساس بد بینانه ترین سناریوی جنگ با آمریکا و همپیمانان اوست ما با منطق پیروزی آرایش قدرت داده ایم و ابزارهای یک جنگ طولانی مدت را فراهم کرده ایم.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اعلان جنگ، این بار به ته‌سیگار؛ کارزاری در ایران برای جمع کردن آلوده کننده‌ترین زباله زمین - BBC News فارسیرها شدن سالانه هزاران میلیلرد ته سیگار در طبیعت و شهرهای جهان به یک معضل بزرگ برای سلامت و محیط زیست مردم بدل شده است. عزیزان دیگر زمان قدیم نیست که تابلوی بوق نزنید را جلوی بیمارستان گذاشت . چون ماشینها باید بوق بزنند تا خطری دیگر باعث رفتن به بیمارستان نشود ،به جای تابلو بیمارستان را جوری مجهز درست کنین تا هیچ صدایی انتقال نشود. و حالا سیگار را مقصر نذارین که دل مردم را بگیرین،چون دخانیات هست . اکولایزر ماشینهارو ارزون به مردم برسونین تا همه به وقت آن را تعویض کنن و هوا را آلوده نکنن . طرف جلوی من تو اتوبان حرکت میکرد ولی پشت سرش طوری دود میزد بیرون که آدم فکر میکرد ایسموک زده . هرچیزی به همه چیز ربط دارد ، پس مارا ربطی به بی ربطی ندهید . چرا نمیگی پیکان آلایندست . انسانهای اولیه تو صخره هک کرده بودند که پیکان را با علم پیش ببرید ، و آن را به موشک خیالی ما تبدیل کنین و با آن از وجود زمین جدا سازین ، که اونوقت تازه حرف خدا و کتابش به خودش ثابت میشود و باز میگوید : احسن الخالقین .
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »