اسرائیل به جامعه جهانی درباره دستیابی ایران به بمب اتم هشدار داد

30/08/1400 09:42 ب.ظ

اسرائیل به جامعه جهانی درباره دستیابی ایران به بمب اتم هشدار داد العربيه_فارسى

آیال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل هشدار داد در صورت دستیابی ایران به بمب اتم، جهان با تهدیدهای بی‌سابقه‌ای روبرو خواهد شد.او یک‌شنبه 21 نوامبر طی همایشی او یک‌شنبه 21 نوامبر طی همایشی که مرکز بین‌المللی مطالعات استراتژیک در بحرین ترتیب داده بود، با اشاره به این که اسرائیل همواره از فعالیت‌های تخریبی و ویرانگر جمهوری اسلامی در منطقه سخن گفته است، افزود: «دستیابی ایران به بمب اتم به تشدید...

او یک‌شنبه 21 نوامبر طی همایشی که مرکز بین‌المللی مطالعات استراتژیک در بحرین ترتیب داده بود، با اشاره به این که اسرائیل همواره از فعالیت‌های تخریبی و ویرانگر جمهوری اسلامی در منطقه سخن گفته است، افزود: «دستیابی ایران به بمب اتم به تشدید رفتارهای خصمانه این کشور منجر خواهد شد.»وی تاکید کرد که جامعه جهانی باید با قاطعیت مقابل بلندپروازی‌های رژیم ایران بایستد و مانع دستیابی ایران به بمب اتم شود، در غیر این صورت منطقه و جهان با تهدیدهای بی‌سابقه‌ای مواجه خواهند شد.

مشاور امنیت ملی اسرائیل همچنین دستیابی ایران به بمب اتم را مقدمه‌ای برای مسابقه تسلیحات اتمی در منطقه و فروپاشی پیمان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای دانست. او‌ با یادآوری این که تهران پیشتر به‌دلیل برخورد مناسب جهانی از تلاش برای توسعه برنامه اتمی خود کوتاه آمده بود، خواستار وحدت و هماهنگی جامعه جهانی در ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی شد.

وی تصریح کرد که ایران برای تحقق اهداف جاه‌طلبانه اتمی خود به رفتارهای دوگانه برای کسب امتیازات بیشتر از جامعه جهانی ادامه خواهد داد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

گوه خوردی من که میگم ایران همین الان هم داره بکب اتم وگرنه انقدر کری نمیخوند

رابرت مالی: ایران به نقطه بی‌بازگشت به احیای توافق هسته‌ای نزدیک شده استرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هشدار داد که تهران در حال نزدیک شدن به نقطه بی‌بازگشتی در مسیر احیای توافق هسته‌ای است، او این امر را ناشی

چرایی تاخیر ایران در بازگشت به میز مذاکرات؛ آیا می‌توان به احیای برجام امیدوار بود؟سعید جعفری، خبرنگار یورونیوز در این گزارش به موضوع چرایی تعلل ایران در بازگشت به مذاکرات وین پرداخته و در ادامه بررسی می‌کند که با توجه به حجم زیاد اختلافات طرفین می‌توان به احیای دوباره توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ امیدوار بود؟ نه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی برجام باید در غالب یک معاهده همونطور که یکی از سناتورهای امریکایی گفت تنظیم شود تا دیگر ریس جمهوری خواه امریکایی یا غیر قدرت پاره کردن یک معاهده بین المللی را نداشته باشد. و تحریمهایی که بواسطه تولید انرژی هسته ای برای ایران وضع شده باید رفع شود. نه و نباید بود

حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمانرسانه‌های آلمانی شنبه، 20 نوامبر، از حمله افراد ناشناس به ساختمان سرکنسولگری ایران در شهر هامبورگ خبر دادند.به نقل از دویچه‌وله، ظاهرا افرادی با پرتاب

هشدار لوید آستین به ایران: تمام گزینه‌ها برای حفظ امنیت آمریکا قابل بررسی استمتولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.\r\n از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد. عخی، خیلی ترسیدیماازگزبنه هاتون😆😆😆😇😇😇 گزینه ها را دیدیم شبانه با پوشک از افغانستان فرار کردین

حمله افراد ناشناس به کنسولگری ایران در هامبورگمقامات آلمان از حمله افراد ناشناس به ساختمان کنسولگری ایران در شهر هامبورگ خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

خطیب‌زاده خواستار «برخورد جدی» با عاملان حمله به سرکنسولگری ایران در هامبورگ شدبه‌دنبال «حمله» به ساختمان سرکنسولگری ایران در شهر هامبورگ، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، از دولت آلمان خواست تا با عاملان این حادثه «برخورد

آخرین به روزرسانی:Shareآیال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل هشدار داد در صورت دستیابی ایران به بمب اتم، جهان با تهدیدهای بی‌سابقه‌ای روبرو خواهد شد.

او یک‌شنبه 21 نوامبر طی همایشی که مرکز بین‌المللی مطالعات استراتژیک در بحرین ترتیب داده بود، با اشاره به این که اسرائیل همواره از فعالیت‌های تخریبی و ویرانگر جمهوری اسلامی در منطقه سخن گفته است، افزود: «دستیابی ایران به بمب اتم به تشدید رفتارهای خصمانه این کشور منجر خواهد شد.»وی تاکید کرد که جامعه جهانی باید با قاطعیت مقابل بلندپروازی‌های رژیم ایران بایستد و مانع دستیابی ایران به بمب اتم شود، در غیر این صورت منطقه و جهان با تهدیدهای بی‌سابقه‌ای مواجه خواهند شد.

مشاور امنیت ملی اسرائیل همچنین دستیابی ایران به بمب اتم را مقدمه‌ای برای مسابقه تسلیحات اتمی در منطقه و فروپاشی پیمان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای دانست.

او‌ با یادآوری این که تهران پیشتر به‌دلیل برخورد مناسب جهانی از تلاش برای توسعه برنامه اتمی خود کوتاه آمده بود، خواستار وحدت و هماهنگی جامعه جهانی در ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی شد.

وی تصریح کرد که ایران برای تحقق اهداف جاه‌طلبانه اتمی خود به رفتارهای دوگانه برای کسب امتیازات بیشتر از جامعه جهانی ادامه خواهد داد.این سخنان هولاتا در کمیته موسوم به «شبه‌نظامیان، موشک‌ها و اشاعه تسلیحات اتمی» از کمیته‌های فرعی در همایش گفت‌وگوی منامه ارائه شد.

او در این همایش گفت که اسرائیل و‌ آمریکا در برخی اهداف با هم اختلاف نظر داشته اما در مورد عدم دستیابی ایران به بمب اتم و جلوگیری از نفوذ ویرانگر منطقه‌ای تهران با هم کاملا اتفاق نظر دارند.

پیش از این رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد که تهران در آستانه از سرگیری مذاکرات اتمی وین با افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود در حال نزدیک‌شدن به نقطه بی‌بازگشت است.

در همان حال گزارش فصلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم به ادامه هدفمند کاهش سطح تعهدات اتمی ایران به‌ویژه افزایش درصد غنی‌سازی و افزایش حجم مواد غنی‌شده اشاره کرده بود.

قرار است مذاکرات اتمی وین برای احیای مجدد برجام که از زمان روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی در ژوئن گذشته متوقف شده است، در 29 نوامبر جاری میان ایران و قدرت‌های جهانی از سر گرفته شود.