اسرائیل با پدافند لیزری پهپادهای مهاجم را سرنگون می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«توانایی این سامانه برای رهگیری و نابودی تهدیدات هوایی شگفت‌آور است. اسرائیل یکی از نخشتین کشورهایی است که به چنین قابلیتی دست یافته است.»

ارتش اسرائیل روز دوشنبه ۲۱ ژوئن اعلام کرد سامانه لیزری قدرتمندی که می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشین را ساقط کند، با موفقیت آزمایش کرده و امیدوار است که در سال‌های آینده بتواند این فناوری را در مقیاس وسیع‌تری به کار گیرد.

اسرائیل هم اکنون دارای یک سپر دفاع موشکی بزرگ و پیشرفته به نام «گنبد آهنین» است که به گفته ارتش، در طی جنگ ۱۱ روزه در ماه گذشته کار رهگیری هزاران موشک شلیک شده از غزه را با موفقیتی به میزان ۹۰ درصد انجام داده است. فناوری لیزری که اسرائیل قصد استفاده از آن را دارد قرار است مکمل سامانه دفاعی کنونی باشد.

وی به خبرنگاران گفت: «توانایی این سامانه برای رهگیری و نابودی تهدیدات هوایی شگفت‌آور است. اسرائیل یکی از نخستین کشورهایی است که به چنین قابلیتی دست یافته است.» سامانه لیزری در جریان این آزمایش، پهپادی را از فاصله حدود یک کیلومتری سرنگون کرد. اسرائیل امیدوار است در سال‌های آینده بتواند با استقرار یک سامانه زمینی با برد ۸ تا ۱۰ کیلومتر موشک‌ها، گلوله‌های خمپاره و پهپادهای مهاجم را رهگیری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ماشالاه اسرائیل .‌کونشونو پاره کنید

سلاح لیزری هیچ کارایی بر ضد هواگردها نداره. کافیه هوا ابری باشه یا این که هواگرد خودش رو داخل ابرها مخفی کنه. یا این که تمام نقاط حساس با یک لایه فلز براق پوشانده بشه ،مثل آینه. این سیستم برای سرزمین‌ها کوچک و کم عرض هیچ مزیتی ایجاد نمیکنه.

این پُزوفیسارو برای کی میدی؟وقتی سرنگون شدی بیا عربده بکش

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل: انتخاب رئیسی در ایران زنگ خطری برای جهان استنفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، روز یکشنبه 20 ژوئن، انتخاب ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس جمهوری جدید ایران را زنگ خطری برای کشورهای بزرگ دانست.به گزارش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه اسرائیل: رئيسى يك تندروى مدافع جاه‌طلبی‌های هسته‌ای رژیم تهران استیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، در نخستین اظهارنظر درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری منتخب ایران را تندروئی خواند که از نظر نجسی به اسم اسرایل که با رای اوردن ایت الله ریسی ترس و وحشت به جان بیمقدارشان افتاده بله درست است ایت الله ریسی کابوس هر شب آنان خواهد بود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عراقچی: تقریبا تمامی اسناد توافق آماده است/ برای 'تصمیم‌گیری' به پایتخت‌ها برمی‌گردیمرئیس تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین با بیان اینکه امروز آخرین روز از ششمین دور مذاکرات وین است، اظهار کرد: بعد از نشست امروز کمیسیون مشترک برجام چند روزی مذاکرات را متوقف می کنیم تا هیات‌های مذاکره کننده به پایتخت‌هایشان مراجعه کنند، نه فقط برای مشورت‌های بیشتر، بلکه برای تصمیم گیری. من مرده شما زنده اگه یه تعهد واسه دولت بعدی ایجاد نکردن که دولتو چن ماه درگیر اون توافق نگه دارن بابا جون مادرتون الاغچیو برش گردونین مردم که به مقاومت رای دادن نه به مذاکره عراقچی هی میره می آد میگه دیگه درست شد !!! ولی درست نمی شه .!!! چرا دروغ میگی ؟ همه چی توافق شده فقط دنبال داوطلب میگردیم امضا کنه !
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نشست پایانی دور ششم مذاکرات؛ چالش‌ها همچنان باقی استبا وجود برگزاری پنج دور مذاکرات فشرده و به‌رغم اظهار خوشبینی مذاکره کنندگان، وین، پایتخت اتریش یک‌شنبه 30 خرداد شاهد روز آخر از دور ششم مذاکرات اتمی میان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مددی: رفتار مجیدی ناپایدار و بی ثبات است/ او باید توهم توطئه را کنار بگذاردمدیرعامل باشگاه استقلال: *رفتار مجیدی ناپایدار و بی ثبات است *او باید توهم توطئه را کنار بگذارد *آمدن گابریل پین به ایران در تضاد با قوانین داخلی است *دنبال ظاهرسازی و فریب هواداران نیستیم *قرارداد پیشنهادی میلیچ، ترکمانچای است تو هم باید جمهوری مافیایی اسلامی را کنار بگذاری بی شرف...! مدیرانی که برای فوتبال دنبال آیات قرآنی می‌گردند، کفتاری بیش نیستند....
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چرا انتخاب رئیسی عراقی‌ها و لبنانی‌ها را نگران کرده است؟از ابراهیم رئیسی به‌عنوان یکی از چهره‌هایی یاد می‌شود که با نفوذ بیشترش کشور در منطقه به شدت موافق است. روی کار آمدن رئیسی به عنوان رئیس‌‍جمهوری و تمایل در تقویم کشور ایران ،روز ۲۸ خرداد را باید روز گل نرگس ،گلی که نماد تولدی دوباره ،آغازی نو و عشق است نام گذاری کرد. هر سال باید در چنین روزی مردم ایران به نشان همبستگی و نرفتن به پای صندوق رای و گفتن نه به جمهوری اسلامی گل به هم هدیه بدهند ( نه به جمهوری اسلامی )
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »