اسرائیل: در حال ایجاد ائتلاف دفاع هوایی منطقه‌ای هستیم

30/03/1401 02:58 ب.ظ

وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه ۳۰ خرداد گفت که اسرائیل در حال ایجاد یک ائتلاف دفاع هوایی منطقه‌ای تحت حمایت ایالات متحده است.

وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه ۳۰ خرداد گفت که اسرائیل در حال ایجاد یک ائتلاف دفاع هوایی منطقه‌ای تحت حمایت ایالات متحده است. اسرائیل در سال‌های اخیر با نزدیک شدن به کشورهای عربی همسو با ایالات متحده که نگرانی‌های مشترکی در ارتباط با جمهوری اسلامی دارند، به آنها پیشنهاد همکاری دفاعی داده است. این کشورهای عربی از اظهارنظر علنی در این مورد خودداری کرده‌اند.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، روز دوشنبه با رونمایی از آنچه که «ائتلاف دفاع هوایی خاورمیانه» نامید، در نشستی با قانون‌گذاران اسرائیلی گفت که چنین همکاری‌هایی در حال انجام است. به نوشته رویترز او گفت که «ظرف یک سال گذشته، من همراه با شرکای خود در پنتاگون و در دولت ایالات متحده، برنامه گسترده‌ای را رهبری می‌کردم که همکاری بین اسرائیل و کشورهای منطقه را تقویت می‌کند.»

به گفته او، این برنامه در حال حاضر عملیاتی است و رهگیری موفقیت‌آمیز تلاش‌های ایران برای حمله به اسرائیل و دیگر کشورها را امکان‌پذیر کرده است. وال‌استریت جورنال: آمریکا «شمار زیادی» موشک «پاتریوت» به عربستان تحویل داده است headtopics.com

در متن سخنان بنی گانتز به نام کشورهای همکاری‌کننده با این طرح اشاره نشده و جزئیات بیشتری در مورد حملات خنثی‌شده ارائه نشده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

اظهارات سخنگوی وزارت دفاع روسیه درباره انهدام زیرساخت‌های اوکراینسخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مخزن سوخت و تاسیسات فناوری پالایشگاه در کرمنچوگ و لیسیچانسک که برای تجهیزات نظامی اوکراین در دونباس استفاده می‌شود را منهدم کردند. - خبرگزاری آناتولی

دستور وزیر دفاع برای پیگیری ساخت هواپیمای مسافربری- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimدستور وزیردفاع برای پیگیری ساخت هواپیما درپی بازدید رئیسی از شرکت هواپیماسازی ایران (هِسا) در اصفهان و دستور ایشان مبنی بر طراحی و ساخت هواپیمای مسافربری، وزیردفاع طی نامه‌ای به مدیرعامل سازمان صنایع هوایی دستور پیگیری اوامر ایشان را صادر کرد کسخل الان انتونپف از کجا می‌خوای بیاری رنگ کنی بفروشی؟. راستی بودجه چقدره؟ پول چند صد تا هواپیما قراره حروم بشه؟ 😁 آفرین خایه مال 😁 به‌به سفره رانت پهن شد. مثل تولید ۵۰ میلیون واکسن. اینم پول میریزن توش آخرش یه مستعانی چیزی در میاد. هرکی هم به حیف و میل شدن پولا اعتراض کنه: شلیک!

بنی‌گانتز می‌گوید اسرائیل به هرگونه حمله ایران به شهروندانش پاسخ «قاطع» خواهد دادبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل روز شنبه ۲۸ خرداد هشدار داد که اسرائیل در به هرگونه حمله احتمالی به شهروندان این کشو در ترکیه «قاطعانه» پاسخ خواهد داد. برای_ایران ما_حامی_شاهزاده_رضاپهلوی_هستیم ایران_متحد نه_به_جمهوری‌_اسلامی no_to_islamicrepublic تهدید، توهین، دروغ و تهمت گفتار زورپرستان است، میبینیم که مسولان استبداد ولایت مطلقه فقیه و حکومت جنایتکار اسراییل همجنسند و زورپرستند. اما باید به وزیر دفاع حکومت جنایتکار اسراییل گفت، فعلا این شما هستید که ایرانیان را حتی در وطنشان ترور کرده و میکنید و این حکومت جنایتکار شما..

اسرائیل به هرگونه حمله ایران به شهروندانش پاسخ قاطع خواهد دادروز شنبه ۲۸ خرداد، «بنی گانتز»، وزیر دفاع اسرائیل هشدار داد که اسرائیل به هرگونه حمله احتمالی به شهروندان این کشو در ترکیه پاسخ قاطعانه خواهد داد. موساد و سازمان اطلاعات ترکیه روز جمعه توانسته‌اند یک حمله‌ را خنثی کنند. اسرائیل ترکیه جمهوری_اسلامی

حملات هوایی اسرائیل به مرکز وابسته به حماس در غزهجنگنده‌های اسرائیل بامداد شنبه 28 خرداد مرکز «صلاح الدین» وابسته به «حماس» در غزه را هدف چندین حمله هوایی قرار دادند.خبرنگار «العربیه» گزارش داد نیروهای دیگر بهانه نبود

بنی‌گانتز: اسرائیل به هرگونه حمله ایران علیه شهروندانش پاسخ «قاطع» می‌دهدبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل در اظهاراتی متعهد شد، تل‌آویو به هرگونه اقدام علیه شهروندان این کشور در ترکیه، پاسخی «قاطعانه» خواهد داد.به گزارش روزنامه

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنی گانتز افزود که این مجموعه دفاعی پیش از این هم حملات ایران را خنثی کرده است و ممکن است با سفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به اسرائیل طی ماه آینده، تقویت شود.

اسرائیل در سال‌های اخیر با نزدیک شدن به کشورهای عربی همسو با ایالات متحده که نگرانی‌های مشترکی در ارتباط با جمهوری اسلامی دارند، به آنها پیشنهاد همکاری دفاعی داده است. این کشورهای عربی از اظهارنظر علنی در این مورد خودداری کرده‌اند.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، روز دوشنبه با رونمایی از آنچه که «ائتلاف دفاع هوایی خاورمیانه» نامید، در نشستی با قانون‌گذاران اسرائیلی گفت که چنین همکاری‌هایی در حال انجام است.

به نوشته رویترز او گفت که «ظرف یک سال گذشته، من همراه با شرکای خود در پنتاگون و در دولت ایالات متحده، برنامه گسترده‌ای را رهبری می‌کردم که همکاری بین اسرائیل و کشورهای منطقه را تقویت می‌کند.»

به گفته او، این برنامه در حال حاضر عملیاتی است و رهگیری موفقیت‌آمیز تلاش‌های ایران برای حمله به اسرائیل و دیگر کشورها را امکان‌پذیر کرده است.

وال‌استریت جورنال: آمریکا «شمار زیادی» موشک «پاتریوت» به عربستان تحویل داده است

در متن سخنان بنی گانتز به نام کشورهای همکاری‌کننده با این طرح اشاره نشده و جزئیات بیشتری در مورد حملات خنثی‌شده ارائه نشده است.

با افزایش تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای تهران در سال‌های اخیر، اسرائیل، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بخش‌هایی از عراق هدف حملات پهپادی یا موشکی قرار گرفته‌اند که به گفته این کشورها از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران انجام شده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، ماه آینده سفر سه روزه‌ای به خاورمیانهو مهم‌ترین محور این سفر، دیدار با مقامات عربستان سعودی و پس از آن اسرائیل عنوان شده است.

وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه افزود که امیدوار است جو بایدن در این سفر «گام دیگری به جلو» در زمینه همکاری منطقه‌ای بردارد.انتخاب سردبیر