اسرائیل و مراکش پس از عادی سازی روابط پیمان دفاعی امضا کردند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اسرائیل و مراکش امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر در راستای برقراری روابط کامل دیپلماتیک توافقنامه‌ بی‌سابقه‌ای را امضا کردند که اساس همکاری‌های نظامی و امنیتی دو کشور در سال‌های آینده خواهد بود.

اسرائیل و مراکش روز چهارشنبه ۳ آذر در راستای برقراری روابط کامل دیپلماتیک توافقنامه‌ بی‌سابقه‌ای را امضا کردند که اساس همکاری‌های نظامی و امنیتی دو کشور در سال‌های آینده خواهد بود.

آقای گانتس در بیانیه‌ای توافق میان تل‌آویو و رباط را «بسیار مهم» ارزیابی کرد که «اساس تحکیم همکاری‌های نظامی و امنیتی میان دو کشور خواهد بود» و «امکان صادرات تجهیزات نظامی اسرائیل به مراکش را فراهم می‌کند.»به گفته برخی مقام‌های اسرائیلی، امضای این پیمان امنیتی و نظامی، به طور قابل توجهی دستیابی مراکش به فناوری‌های صنایع نظامی اسرائیل را تسهیل می‌کند.

یک مقام دفاعی اسرائیل که خواست نامش فاش نشود، گفت: «روابط ما با مراکش بر اساس فروش تسلیحات نیست، بلکه بر پایه تقویت بلندمدت روابطمان در منطقه است که سنگ بنای امنیت اسرائیل است.» اسرائیل و مراکش در دهه ۱۹۹۰ از روابط دیپلماتیک سطح پایینی برخوردار بودند اما رباط پس از وقوع قیام فلسطینیان در سال ۲۰۰۰ رابطه‌اش را با تل‌آویو قطع کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

زنده باد یهودی، پاینده اسرائیل ✡✌🏻🇮🇱

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردن و اسرائيل توافقنامه تبادل انرژی خورشیدی و آب شیرین امضا کردنداین توافقنامه در حاشیه اکسپو دبی و با حضور جان کری نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا رد امور تغییرات اقلیمی به امضا رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرمان بایدن مبنی بر آزادسازی ۵۰ میلیون بشکه از ذخایر راهبردی؛ قیمت نفت کاهش یافتکاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که آمریکا و شماری از کشورهای دیگر از جمله چین برای مقابله با افزایش قیمت نفت بخشی از ذخایر راهبردی نفت خود را استفاده خواهند کرد. جزئیات بیشتر🔽 کاخ سفید از جانب خودش حرف بزند. دیگر کشورها خودشان زبان دارند. این خبر صلیبچیها از بیخ و بن کذب و دروغه.هند و چین و دیگر کشورهای پر مصرف و ذخیره کنندگان نفت، همه به درخواست آمریکا جواب رد دادند. Please expel SIV applicants from Afghanistan before they are killed by the Taliban please help us🙏🏻🙏🏻🙏🏻😭😭😭 POTUS KamalaHarris SecBlinken USEmbassyKabul US4AfghanPeace
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بحران اقتصادی در ایران؛ هر دلار آمریکا به 29 هزار تومان افزایش یافتپس از افزایش تدریجی قیمت ارزهای خارجی طی هفته‌های گذشته در ایران، ارزش هر دلار آمریکا در 24 ساعت گذشته افزایشی 400 تومانی داشته و به بیش از 29 هزار تومان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل: پهپادهای ایران از چابهار و قشم به اهداف دریایی حمله می‌کنندبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل گفت که پهپادهای ایران از پایگاه‌هایی واقع در چابهار و جزیره قشم، حملاتی را علیه اهداف دریایی آغاز کرده است.به گزارش تا زمانی که اسرائیل در جهان وجود دارد، صلحی در جهان وجود نخواهد داشت جمهوری اسلامی باید از روی کره زمین محو شود آفرین به ایران :)
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بحران اقتصادی در ترکیه؛ کاهش دوباره ارزش لیر در پی اظهارات اردوغانساعتی پس از سخنرانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه،‌ ارزش لیر باز هم سقوط کرد و هر دلار آمریکا معادل 11.46 لیر ترکیه شد.اردوغان، شامگاه دوشنبه، اول خاشوخچی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری در مخالفت با اجرای پروژه‌های انتقال آب تجمع کردندتجمع جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری در مخالفت با اجرای پروژه‌های انتقال آب جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری امروز با هدف اعلام مخالفت با اجرای پروژه‌های انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به استان‌های کویری، در محل امامزادگان دو خاتون شهرکرد تجمع کردند انتقال آب چاره کار نیست استانها را نباید درگیر هم کرد چاره کار کشیدن آب از دریای عمان و خیلج فارس و شیرین کردن هست یا صنایع را از اصفهان برد به سواحل دریا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »