اسرائیل بیش از ۱۲ درصد از جمعیت خود را طی دو هفته واکسینه کرد

15/10/1399 04:25 ق.ظ

اسرائیل بیش از ۱۲ درصد از جمعیت خود، حدود یک میلیون نفر، را طی دو هفته واکسینه کرد. هدف اسرائیل این است که تا اوایل بهار اکثریت مردم این کشور واکسن کرونا را دریافت کنند.

اسرائیل بیش از ۱۲ درصد از جمعیت خود، حدود یک میلیون نفر، را طی دو هفته واکسینه کرد. این کشور کوچک – با جمعیت حدود ۹ میلیون نفر، با سرعت قابل توجهی برنامه واکسیناسیون شهروندانش را پیش برده است.

اسرائیل پس از دریافت اولین محموله‌های واکسن فایزر، از ۲۰ دسامبر برنامه واکسیناسیون خود را از کارکنان بخش بهداشتی و افراد بالای ۶۰ سال شروع کرد.

بر اساس آماری که گروه تحقیقاتی مستقر در دانشگاه آکسفورد منتشر کرد، سرعت واکسیناسیون اسرائیل تقریبا چهار برابر سریعتر از بحرین، دومین کشور سریع در خلیج فارس است. یولی ادلشتاین، وزیر بهداشت اسرائیل به وال استریت ژورنال گفت: «سیستم بهداشتی ما در حال اثبات کارایی خود است.» اسرائیل دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی پیشرفته است که به موجب قانون همه شهروندان این کشور از خدمات آن به‌صورت یکسان استفاده می‌کنند.

بر اساس دستورالعمل کمپانی فایزر ، واکسن این شرکت که با همراهی بیونتک تولید شده است، باید در دمای پایین نگهداری شود. اسرائیل برای کنار آمدن با این مشکل و رساندن واکسن به مناطق کم‌جمعیت، برخی از محموله های واکسن هزار تایی فایزر را به محموله‌های کوچکتر تقسیم کرده و در محموله‌های صد تایی جابه‌جا می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
IranIntl »

شلیک بیش از ۱۰۰ راکت به خاک اسرائیل؛ نتانیاهو: حماس از «خط قرمز» عبور کردجنبش مقاومت اسلامی‌ فلسطین، حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد اعلام کرد که این راکت‌ها به تلافی حملات هوایی شامگاه دوشنبه اسرائیل صورت گرفته که به گفته مقامات فلسطینی به کشته شدن دست کم ۲۰ نفر از جمله ۹ کودک منجر شد. جزئیات بیشتر🔽 نه تورو خدا نگو ک ترسیدیم مردک فک کردی اگه داعش تو افغانستان و صدر تو عراق شلوغکاری کنه مردم از قدس غافل میشن؟ نه واللاه الموت لاسرائیل ععسرائیل هرغلطی خواست کرد فقط فلسطین حق دفاع نداره؟ کاش یه روزی یکی واسه همین اروپاییا قلدری کنه

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

بیش از 100 فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیل زخمی شدندنظامیان اسرائیل با یورش به قدس اشغالی 105 فلسطینی را زخمی کردند. - خبرگزاری آناتولی

ارتش اسرائیل: بیش از 500 هدف را در نوار غزه مورد حمله قرار دادیمارتش اسرائیل: بیش از 500 هدف را در نوار غزه مورد حمله قرار دادیم

وزیر دفاع آمریکا در اسرائیل؛ گانتز: در توافق با ایران حفاظت از اسرائیل باید لحاظ شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ایران و اسرائيل همواره یار و یاور یکدیگرند! غمت مباد، آقا نبات 😋 برای توافق با جمهوری اسلامی، باید تاسیسات اتمی‌اش دفن شود تا دست از ساختن سلاح هسته‌ای بردارد. نه_به_جمهورى_اسلامى رای_بی_رای

هدف اسرائیل این است که تا اوایل بهار اکثریت مردم این کشور واکسن کرونا را دریافت کنند. اسرائیل در درصد جمعیتی که واکسن دریافت کرده‌اند از دیگر کشورهای جهان بالاتر ایستاده و از نظر تعداد افراد واکسینه شده، سومین کشور بعد از چین و آمریکاست.

این کشور کوچک – با جمعیت حدود ۹ میلیون نفر، با سرعت قابل توجهی برنامه واکسیناسیون شهروندانش را پیش برده است.

اسرائیل پس از دریافت اولین محموله‌های واکسن فایزر، از ۲۰ دسامبر برنامه واکسیناسیون خود را از کارکنان بخش بهداشتی و افراد بالای ۶۰ سال شروع کرد.

بر اساس آماری که گروه تحقیقاتی مستقر در دانشگاه آکسفورد منتشر کرد، سرعت واکسیناسیون اسرائیل تقریبا چهار برابر سریعتر از بحرین، دومین کشور سریع در خلیج فارس است.

یولی ادلشتاین، وزیر بهداشت اسرائیل به وال استریت ژورنال گفت: «سیستم بهداشتی ما در حال اثبات کارایی خود است.» اسرائیل دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی پیشرفته است که به موجب قانون همه شهروندان این کشور از خدمات آن به‌صورت یکسان استفاده می‌کنند.

بر اساس دستورالعمل کمپانی فایزر ، واکسن این شرکت که با همراهی بیونتک تولید شده است، باید در دمای پایین نگهداری شود.

اسرائیل برای کنار آمدن با این مشکل و رساندن واکسن به مناطق کم‌جمعیت، برخی از محموله های واکسن هزار تایی فایزر را به محموله‌های کوچکتر تقسیم کرده و در محموله‌های صد تایی جابه‌جا می‌کند.

وزیر بهداشت اسرائیل خبر داد که این اقدامات درون فریزرهای بزرگی انجام شده و قبل از اجرا توسط شرکت داروسازی فایزر نیز تایید شده است.

اسرائیل همچنین سیاستی را تصویب کرد که در مراکز واکسن اگر بعد از تزریق به گروه‌های ضروری، واکسن مازاد باقی بماند، هر کس را که حاضر باشد، واکسینه خواهند کرد. این سیاست موجب شد که گروهی از از شهروندان جوان و میانسال در مراکز واکسن در صف بایستند و منتظر باشند که شاید بتوانند تزریق زودهنگام دریافت کنند.

از سوی دیگر اسرائیل هم‌اکنون در سومین قرنطینه سراسری و ملی خود قرار دارد. تصمیم برای اعمال قرنطینه جدید در اواخر دسامبر گرفته شد که میزان جدید ابتلای روزانه در اسرائیل به بیش از سه هزار مورد رسیده بود.

بنابر آخرین آمار جانز هاپکینز، تاکنون سه هزار و ۴۱۷ نفر در کشور اسرائیل بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.