اسرائیل یک پهپاد را در مرز با لبنان سرنگون کرد

04/11/1399 08:29 ق.ظ

اسرائیل یک پهپاد را در مرز با لبنان سرنگون کرد العربية

در تحولی نسبتا خطرناک و فضایی پر تنش میان دو طرف، ارتش اسرائیل جمعه 22 ژانویه 2021 از سرنگونی یک در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که نیروهای پدافند اسرائیل طی این حادثه یک پهپاد را سرنگون کرده‌اند. ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرد که «به اقدامات خود جهت جلوگیری از هر تلاشی برای نقض حاکمیت اسرائیل، ادامه خواهد داد».

در همین راستا خبرنگار «العربیه» توضیح داد که این پهپاد که به عمق 150 متری وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود پس از آ‌ن‌که از مرز گذشته و به آسمان شهرک «حانیتا» وارد شده تحت کنترل الکترونیکی ارتش اسرائیل درآمده و منهدم نشده است.

این حادثه پس از آن روی می‌دهد که اسرائیل پیش‌تر هشدار داده بود که هر تعدی حزب‌الله لبنان به حاکمیت این کشور ضربات سختی در پی خواهد داشت. یک منبع نظامی اسرائیلی نیز هفته گذشته تاکید کرده بود که نیروهای اسرائیلی به حالت آماده‌باش درآمده و آماده واکنش به هر تحرک حزب‌الله در مرزهای این کشور با لبنان هستند. headtopics.com

این منبع همچنین گفته بود:« هر عملیات حزب الله با ضرباتی علیه بانکی کامل از اهداف در لبنان مواجه خواهد شد». این منبع نظامی اسرائیلی افزود که «حزب‌الله در تلاش است تا یک سرباز اسرائیلی را به ازای مسئولی که در حملات هوایی سپتامبر گذشته در داخل سوریه کشته شده برباید تا از این طریق و از داخل خاک لبنان به عملیات هدف قرار گرفتن عناصر آن در سوریه، پاسخ دهد».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفتهتنها در یک ماه گذشته ۶ میلیون نفر در این کشور گرفتار کووید شده‌اند. 🤦‍♂️😥😥💔 مرزهای وحشت رو جابجا کرد یهو بیدادگاه

ارتش اسرائیل «یک فروند پهپاد متعلق به لبنان» را سرنگون کردموساد چقدر با جاسوس خبرنگاران وطن فروش فارسی زبان آناتولی هماهنگ هستند که به موقع خبرهای منطقه بر علیه محور مقاومت و ایران با آناتولی در میان می گذارند همان صهیونیست های که با پول خانه خدا قدس شریف را از ترک‌ها خریدن چون پول ناموس و شرف بی شرفی ترک های ترکیه است هههه محور مقاومت لعنت الله رسول بر آخوند های جنایتکار ایران و حسن خرس الله لبنان و حامیان شان

پلیس هند از وقوع یک انفجار کوچک در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی‌نو خبر دادکارشناسان پلیس هند برای یافتن نمونه‌های مواد منفجره در صحنه حاضر شده‌اند و پلیس درصدد است تا از طریق دوربین‌های مداربسته در منطقه، سرنخ‌هایی از عاملان این حادثه به دست آورد. با آمدن دموکراتهای احمق ماشین ترور آخوندا راه افتاد اين هم از خرابكاريهاى حكومت ايران است كه غيرمستقيم با دادن بول به يك عده أحمق ميخواهد ايجاد رعب و وحشت كند. جمهورى اسلامى ديكر بايد بروى به جهنم.

ده‌ها کشته و زخمی در جریان یک مراسم مذهبی در اسرائیل | DW | 30.04.2021در ازدحام ناشی از برگزاری یک جشن مذهبی در شهر مرون در شمال اسرائیل دستکم ۳۸ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ تن زخمی شدند. این بزرگ‌‌ترین مراسم مذهبی است که پس از واکسیناسیون جمعیت اسرائیل علیه بیماری کرونا برگزار می‌شد. در ماله کشی تک هستید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این ها افراد متدین اسرائیل هستند واز مخالفین ماسک و واکسن حتی در اوج کرونا در اسرائیل دولتشون حریفشون نشد. از کرونا نمردن زدن همدیگه رو کشتن😕😕😕 خدا رحمتشون کنه و به خانواده هاشون صبر بده اما یاد اونایی افتادم که توو منا همدیگه رو له کردن ..... ایشالله که بهشتی باشه و اونا الان اونجا باشن وگرنه چیزی به اسم مذهب خیلی تهوع آوره

آماده‌باش در ایسلند در پی بیدار شدن یک منطقه آتش‌فشانی در نزدیکی پایتختشبه جزیره ریکیانس واقع در جنوب غربی ایسلند و نزدیکی ریکیاویک، پایتخت این کشور طی هفته‌های گذشته شاهد وقوع بیش از بیست هزار زمین‌لرزه بوده است. مادرشون ماییدس دم عیدی

پهپاد که از جنوب لبنان به حریم هوایی اسرائیل وارد شده بود، خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که نیروهای پدافند اسرائیل طی این حادثه یک پهپاد را سرنگون کرده‌اند.

ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرد که «به اقدامات خود جهت جلوگیری از هر تلاشی برای نقض حاکمیت اسرائیل، ادامه خواهد داد».

در همین راستا خبرنگار «العربیه» توضیح داد که این پهپاد که به عمق 150 متری وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود پس از آ‌ن‌که از مرز گذشته و به آسمان شهرک «حانیتا» وارد شده تحت کنترل الکترونیکی ارتش اسرائیل درآمده و منهدم نشده است.

این حادثه پس از آن روی می‌دهد که اسرائیل پیش‌تر هشدار داده بود که هر تعدی حزب‌الله لبنان به حاکمیت این کشور ضربات سختی در پی خواهد داشت.

یک منبع نظامی اسرائیلی نیز هفته گذشته تاکید کرده بود که نیروهای اسرائیلی به حالت آماده‌باش درآمده و آماده واکنش به هر تحرک حزب‌الله در مرزهای این کشور با لبنان هستند.

این منبع همچنین گفته بود:« هر عملیات حزب الله با ضرباتی علیه بانکی کامل از اهداف در لبنان مواجه خواهد شد».

این منبع نظامی اسرائیلی افزود که «حزب‌الله در تلاش است تا یک سرباز اسرائیلی را به ازای مسئولی که در حملات هوایی سپتامبر گذشته در داخل سوریه کشته شده برباید تا از این طریق و از داخل خاک لبنان به عملیات هدف قرار گرفتن عناصر آن در سوریه، پاسخ دهد».

شایان ذکر است که از اوایل ژانویه جاری اسرائیل ضمن اعلام آماده‌باش نیروهایش هر گونه تحرک در نزدیکی حصار مرزی با لبنان را ممنوع و شهرک «المطله» نزدیک به مرز با لبنان را بدون ارائه جزئیات بیشتری «منطقه نظامی بسته» اعلام کرد.

این در حالی است که اغلب مردم لبنان که کشورشان در سایه پاندمی کرونا و نابسامانی‌های سیاسی و امنیتی در ورطه بحران بی‌سابقه اقتصادی گرفتار شده از وقوع هر گونه رویارویی میان شبه‌نظامیان حزب‌الله و اسرائیل در مرزهای جنوبی این کشور به شدت نگرانند.