اسرائیل به مواضع حزب الله در لبنان حمله کرد

05/06/1399 08:58 ق.ظ

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این حمله «به تلافی شلیک گلوله به سمت نیروهایش از طرف لبنان» انجام شده است.

براساس این خبر در تیراندازی‌هایی که از طرف مرز لبنان به سمت نیروهای اسرائیلی صورت گرفته، هیچ نظامی اسرائیلی آسیب ندیده است.حزب الله لبنان تا به این لحظه واکنشی به بیانیه اسرائیل نشان نداده است.تنش در مرز لبنان و اسرائیل در ماه‌های اخیر شدت یافته است. اسرائیل ماه گذشته ادعا کرد که اعضای سازمان حزب‌الله لبنان که از حمایت ایران برخوردار است در پی نفوذ به اراضی تحت کنترل اسرائیل بوده‌اند، ادعایی که حزب‌الله آن را رد کرد.

حزب الله لبنان تا به این لحظه واکنشی به بیانیه اسرائیل نشان نداده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

متهم حمله به مساجد نیوزیلند می‌خواست به یک مسجد دیگر هم حمله کند - BBC News فارسیدر جلسه محاکمه مردی که در سال ۲۰۱۹ با حمله به دو مسجد در نیوزیلند ۵۱ نفر را به قتل رساند، گفته شد در زمان حمله، او قصد داشت یک مسجد دیگر را هم هدف قرار دهد.

حماس از واکنش مراکش به توافق امارات-اسرائیل استقبال کردجنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» ضمن استقبال از واکنش رباط به توافق‌نامه عادی سازی روابط ابوظبی-تل‌آویو از نخست‌وزیر مراکش قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

همزمان با ورود پمپئو به سودان؛ خارطوم: فعلا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیمسودان در جریان سفر وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است که مساله عادی سازی روابط با اسرائیل فعلا در دستور کار دولت انتقالی قرار ندارد و این دولت نمی‌تواند تا پیش از انتخابات سال ۲۰۲۲ و نهایی شدن روند انتقال قدرت به غیرنظامیان، اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

مشاور ترامپ: توافق با اسرائیل، فروش اف-35 به امارات را بیشتر کرده استداماد و مشاور رئيس جمهور آمریکا تاکید کرد که توافق ابوظبی با تل‌آویو، احتمال فروش اف-35 به امارات متحده عربی را بیشتر کرده است. - خبرگزاری آناتولی

رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راه تهران؛ سفر پومپئو به اسرائیل - BBC News فارسیمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در آستانه سفر رافائل گروسی، رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به تهران گفت این سفر هیچ ارتباطی به 'مکانیسم ماشه' ندارد. این نخستین بار است که رافائل گروسی پس از انتخاب به عنوان مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران سفر می‌کند. همزمان اعلام شده مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در آغاز سفر پنج روزه خود به خاورمیانه، وارد اسرائیل شده است. هدف از این سفر گفت‌وگو درباره امنیت خاورمیانه و پرونده هسته‌ای ایران اعلام شده است.

اسرائیل فروش نرم‌افزار جاسوسی به کشورهای خلیج فارس را «تسهیل کرده است»این نرم‌افزار می‌تواند محتویات گوشی را ضبط کند و همچنین کنترل میکروفن و دوربین آن را به دست بگیرد.

براساس این خبر در تیراندازی‌هایی که از طرف مرز لبنان به سمت نیروهای اسرائیلی صورت گرفته، هیچ نظامی اسرائیلی آسیب ندیده است.

حزب الله لبنان تا به این لحظه واکنشی به بیانیه اسرائیل نشان نداده است.

تنش در مرز لبنان و اسرائیل در ماه‌های اخیر شدت یافته است. اسرائیل ماه گذشته ادعا کرد که اعضای سازمان حزب‌الله لبنان که از حمایت ایران برخوردار است در پی نفوذ به اراضی تحت کنترل اسرائیل بوده‌اند، ادعایی که حزب‌الله آن را رد کرد.