ممنوعیت فروش خز, اسرائيل, خز طبیعی

ممنوعیت فروش خز, اسرائيل

اسرائيل فروش خز طبیعی را ممنوع کرد | DW | 10.06.2021

اسرائیل نخستین کشوری است که فروش خز در صنعت مد را ممنوع کرده است. سازمان‌های مدافع حقوق حیوانات از این اقدام استقبال کرده و آن را 'نقطه‌عطفی تاریخی' نامیده‌اند.

4 ساعت پیش

اسرائیل نخستین کشوری است که فروش خز در صنعت مد را ممنوع کرده است. سازمان‌های مدافع حقوق حیوانات از این اقدام استقبال کرده و آن را 'نقطه‌عطفی تاریخی' نامیده‌اند.

اسرائیل نخستین کشوری است که فروش خز در صنعت مد را ممنوع کرده است. سازمان‌های مدافع حقوق حیوانات از این اقدام استقبال کرده و آن را 'نقطه‌عطفی تاریخی' نامیده‌اند.

اسرائيل فروش خز طبیعی را ممنوع کرداسرائیل نخستین کشوری است که فروش خز در صنعت مد را ممنوع کرده است. سازمان‌های مدافع حقوق حیوانات از این اقدام استقبال کرده و آن را"نقطه‌عطفی تاریخی" نامیده‌اند.گیلا گاملیل، وزیر محیط زیست اسرائيل پس از امضای اصلاحیه قانون مربوط به ممنوعیت فروش خز طبیعی گفت: «صنعت خز باعث کشتار میلیون‌ها حیوان در سراسر دنیا و ظلم و رنجی غیر قابل وصف می‌شود.»

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد اعلام حمایت علما و شیوخ اهل تسنن استان بوشهر از آیت‌الله رئیسی / "سیدابراهیم نگاه ویژه‌ای ‌به قومیت‌ها و مذاهب دارد"- اخبار بوشهر - اخبار استانها تسنیم | Tasnim به‌رغم هشدار آمریکا؛ ناوگروه ایران وارد اقیانوس اطلس شد

البته استفاده از پوست حیوانات برای تحقیقات علمی، امور آموزشی، اهداف مذهبی و سنتی از این ممنوعیت که شش ماه دیگر به اجرا در خواهد آمد مستثنی است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداستثناهامسئولیت واردات و صادرات خز حاصل از پوست حیوانات وحشی بر عهده اداره طبیعت و پارک‌های اسرائيل است که همچنان به صدور مجوزهای ویژه ادامه می‌دهد.

از جمله استثناهای این قانون، استفاده از خز حیوانی در کلاه سنتی یهودیان بسیار مذهبی است. این‌ها از مشتریان اصلی صنعت خز در اسرائيل هستند.تلاش‌هایی که پیش از این برای منع قانونی فروش خز انجام شده بود به دلیل مخالفت احزاب مذهبی ناکام ماند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید headtopics.com

حمایت سازمان‌های مدافع حقوق حیواناتسازمان‌های مدافع حقوق حیوانات مانند سازمان"حیوانات اکنون" و PETA ممنوعیت فروش خز طبیعی را"نقطه‌عطفی تاریخی" نامیده و از آن استقبال کرده‌اند.آن‌ها کشتار حیوانات برای تولید خز را محکوم کرده و خواستار ممنوعیت آن در سراسر جهان شده‌اند.

سازمان PETA با اشاره به جهش ویروس کرونا در مزارع پرورش راسو در چند کشور، از جمله دانمارک، هلند و لهستان خواستار تعطیلی مزارع پرورش خز شده است.این سازمان می‌گوید، میلیون‌ها حیوان به دلیل جهش ویروس کرونا در این مزارع معدوم شده‌اند. PETA هشدار داده که حیوانات بیمار و تحت استرس که تحت شرایط غیر بهداشتی در مکان‌هایی تنگ پرورش می‌یابند زمینه‌ای مناسب را برای شیوع بیماری‌های مهلک فراهم می‌آورند.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندفک‌ها در زمان یخ‌بندان چه می‌کنند؟فک‌ها با ایجاد لایه‌ای ضخیم از چربی در زیر پوست، بدن خود را در مقابل سرما حفظ می‌کنند. آن‌ها با یخ زدن آب سوراخ‌های بینی‌شان را از آب خارج می‌کنند تا بتوانند هوای کافی به بدن خود برسانند.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندپوست کلفتبسیاری از حیوانات بخصوص در طول زمستان لباسی گرم برتن می‌کنند. پوست این حیوانات در زمستان کلفت‌تر از حد معمول می‌شود. این شترهای مناطق خشک آسیای مرکزی پوست‌شان با سردشدن هوا ضخیم می‌شود تا بتوانند سرمای زمستانی ۳۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر را تحمل کنند. headtopics.com

چهار ماه زندان برای مردی که به مکرون سیلی زد | DW | 10.06.2021 وال استریت ژورنال: بایدن تحریم چندین شرکت و مقام سابق ایرانی را لغو کرد دختر قاسم سلیمانی در لیست اصول‌گرایان برای شورای شهر تهران | DW | 10.06.2021

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندگرم و سفیداین نوع سمورها با سردشدن هوا علاوه بر ضخیم‌تر شدن پوست‌، رنگ‌شان نیز از قهوه‌ای به سفید تبدیل می‌شود تا بتوانند به راحتی خود را در برف پنهان کنند.حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندخواب زمستانی خرس‌ها

خرس‌های قهوه‌ای با سرد شدن هوا به خواب زمستانی می‌روند. آن‌ها خود را در غارهایی پنهان کرده، به خواب می‌روند. برای مصرف کمتر انرژی ضربان قلب آن‌ها آهسته‌تر می‌شود و سوخت‌و‌ساز بدن‌شان نیز کند می‌شود. خرس‌های ماده توله‌های خود را در زمان استراحت زمستانی به دنیا می‌آورند.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندخارپشت‌های خواب‌آلودهخارپشت‌ها نیز در زمستان به خوابی عمیق فرومی‌روند. حرارت بدن آن‌ها به شدت کاهش می‌یابد و طی خواب زمستانی هیچ‌چیز نمی‌خورند. آن‌ها در این مدت از انرژی چربی‌های ذخیره شده در پوست خود استفاده می‌کنند. آزار حیوانات در هنگام خواب زمستانی می‌تواند به مرگ آن‌ها منتهی شود.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندموش خرماخواب زمستانی موش خرما تا شش‌ماه یا بیشتر طول می‌کشد. آن‌ها در حفره‌های زیرزمینی به صورت گروهی در کنار هم به خواب می‌روند. موش‌های خرما به هنگام خواب زمستانی تنها دوبار در دقیقه نفس می‌کشند و گرمای بدن‌شان نیز تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد. معده و روده آن‌ها نیز نصف اندازه اصلی می‌شود. headtopics.com

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندخواب زمستانی خفاش‌هاخفاش‌ها تمام فصل زمستان را به سقف غارها می‌چسبند. آن‌ها نیز به خواب زمستانی فرو می‌روند. خفاش‌ها برای گرم ماندن بدن شان طی خواب زمستانی در کنار هم می‌خوابند.حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنند

نوازش در برابر سرماگرم کردن متقابل راه حلی است که بسیاری از حیوانات برای جلوگیری از سرما می‌یابند. این روش تنها مخصوص حیواناتی نیست که به خواب زمستانی می‌روند. این حیوانات آفریقایی که در باغ وحشی در آلمان نگهداری می‌شوند، برای حفظ خود در مقابل سرمای زمستان به هم می‌چسبند.

بیداد گرانی در فاصله دو انتخابات؛ قدرت خرید ایرانی‌ها در چهار سال گذشته چقدر کم شد؟ یک جهش اجباری: وقتی مدیر مدرسه پرونده تحصیلی‌ام را پاره کرد در ادامه نزاع‌های انتخاباتی؛ روحانی حمله به مراکز دیپلماتیک را احمقانه دانست

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندتعطیلات زمستانی در آفریقابا سرد شدن هوا پرندگان مهاجر خود را به مناطقی گرم‌تر می‌رسانند. این لک‌لک‌ها تعطیلات زمستانی خود را در آفریقا می‌گذرانند. مسیر پرواز این لک‌لک‌ها از مناطق سردسیر به مناطق گرم‌سیر گاهی تا ۱۰ هزار کیلومتر می‌رسد.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندتعطیلات زمستانی در آلمانبسیاری از پرندگان نیز از سرمای قطب شمال فرار می‌کنند و خود را در ماه‌های سرد به آلمان می‌رسانند. هزاران غاز وحشی در ماه‌های زمستان خود را به مناطق رود راین می‌رسانند. مهاجرت این پرندگان حتی به جاذبه گردشگری مهمی برای این منطقه تبدیل شده است.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندذخیره غذایی برای زمستانسنجاب‌ها در فصل پائیز ذخیره غذای زمستانی خود را فراهم می‌کنند. آن‌ها این ذخیره زمستانی خود را بخصوص در زیرزمین پنهان می‌کنند. سنجاب‌ها با حس بویایی قوی خود می‌توانند در فصل زمستان این مخفی‌گاه‌های زیرزمینی را بار دیگر بیابند.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندکمک خارجیحیواناتی که به خواب زمستانی نمی‌روند باید در فصل سرد سال برای حفظ درجه حرارت بدن خود انرژی جمع‌آوری کنند. خوردن از مهم‌ترین راه‌های تنظیم انرژی بدن این حیوانات است. در آلمان و بسیاری مناطق دیگر دنیا علاقمندان به پرندگان، غذای مورد نیاز آن‌ها را در گوشه‌ای آویزان کرده و در اختیارشان می‌گذارند.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندحرارت از بالامسئولان باغ وحش‌های آلمان معمولا با سرد شدن هوا به کمک حیواناتی می‌آیند که برای گرم کردن خود با مشکل روبرو شده‌اند. قرار دادن لامپ‌های حرارتی برای گرم کردن حیواناتی که از آفریقا آورده شده‌اند یکی از این راه‌هاست.

حیوانات چگونه با سرمای زمستان مقابله می‌کنندلباس گرم راه حل اضطراری برای گرم کردن حیواناتحیوانات خانگی زندگی راحت‌تری دارند. آن‌ها می‌توانند به همراه صاحب‌شان در ماه‌های سرد زمستانی در درون خانه بمانند و سرمای شدید را احساس نکنند. برای قدم زدن زمستانی نیز برخی از آن‌ها ژاکت گرم مخصوص به تن می‌کنند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

اریک کارل، خالق «کرم ابریشم خیلی گرسنه» درگذشت

کتاب «کرم ابریشم خیلی گرسنه» در سال ۱۹۶۹ منتشر شد و در مجموع بیش از ۵۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفت. این کتاب تاکنون به ۶۲ زبان جهان از جمله فارسی ترجمه شده است.

ملت مظلوم فلسطين را زنده زنده میخورد. حالا شدن حامی حیوانات!!!

آمریکا همزمان با گزارش فاکس‌نیوز از «سایت‌هسته‌ای سنجریان»:انتخابات ایران مذاکرات را پیچیده کرده استوندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه گفت مذاکرات بین ایران و قدرت‌های جهانی در مورد چگونگی احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ از اواخر هفته از سر گرفته می‌شود.

همتی: قهر با انتخابات فرصت دادن به افرادی است که زنان و جوانان را محدود می‌کنندکاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر با انتخابات قهر کنید زمین بازی در اختیار کسانی خواهد بود که محدودیت‌های زیادی برای زنان و جوانان ایجاد خواهند کرد. بله، بله در دروانی که شما بودید قیمت ارز گل و بلبل بود و ریال بالا ترین ارزش خودش رو داشت همتی_دولت_سوم_روحانی راست میگه ولی خودش و طیفش هم چیز جذابی برای مردم ندارند همتی درست می گوید و آرا او نیز رشد چشمگیری داشته است اما ما هنوز دلیل تعلل نخبگان از او را نمی دانیم.

اردوغان: تحولات اخیر بار دیگر چهره تاریک فتو را نشان داده استرئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که تحولات اخیر بار دیگر چهره تاریک گروه تروریستی فتو را نشان داده است. - خبرگزاری آناتولی

فاکس‌نیوز: تصاویر ماهواره‌ای از تاسیسات هسته‌ای ایران نگرانی‌ها را افزیش داده استشبکه تلویزیونی فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد به تصاویر ماهواره‌ای از سایت سنجریان در ایران دست یافته است که تحولاتی «مشکوک» در آن را نشان می‌دهد. حالا هی عکس میندازن دلشوره‌شون بدتر بشه. یه موشک کروز بزنین خلاص. حزب دموکرات و اسلیپی جو تحویل بگیر. اروپایی های ماله کِش همچنین شما. دلار برجامی ب این رژیم برسه هزینه حلال شیعی و جنگ های نیابتی و سرکوب ملت ایران و صدور انقلاب اسلامی ب آمریکا کانادا لندن و تسلیحات سازی خواهد شد. وقتی لندن پاتوق اسلام گراها و تروریستها بشود همین میشه وضع🤚🏻

فاکس‌نیوز: تصاویر ماهواره‌ای جدید از تاسیسات هسته‌ای ایران نگرانی‌ها را افزایش داده استفاکس‌نیوز: تصاویر ماهواره‌ای از تاسیسات هسته‌ای ایران نگرانی‌ها را افزایش داده است شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد به تصاویر ماهواره‌ای از سایت سنجریان در ایران دست یافته است که تحولاتی «مشکوک» در آن را نشان می‌دهد. Shabnam_shj لوکیشنشو بدید دست F35های اسرائیل. جای نگرانی نداره که به شما چه خالم از اینهمه وطن فروشی بهم میخوره هرچی خاله زنک اونورآبی بیشتر میشه من تصمیم میگیرم کنار همین حکومت باشم تا اونور آب یک کلام: به تو چه؟! هر وقت کشور های غربی هسته‌ای رو گذاشتن کنار بیان بگن تا ماهم راجبش فکر کنیم

اسکوچیچ: با وجود فشار روانی زیاد،‌ بحرین را شکست دادیم/ نباید کامبوج را دست کم بگیریماسکوچیچ: *با وجود فشار روانی زیاد،‌ بحرین را شکست دادیم *از بازیکنانم می‌خواهم که بازی با بحرین را فراموش کنند *نباید کامبوج را دست کم بگیریم *به دنبال حداکثر امتیازات هستیم