اسرائیل تعداد شهرک‌‌نشین‌های بلندی‌های جولان را دو برابر می‌کند | DW | 27.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت اسرائیل می‌خواهد شهرک‌سازی در بلندی‌های جولان در سوریه را گسترش دهد و ساکنان این شهرک‌ها را دو برابر کند. بر اساس قوانین بین‌المللی بلندی‌های جولان سرزمین‌های تصرف شده اسرائیل در سوریه محسوب می‌شوند.

اسرائیل می‌خواهد شهرک‌سازی در بلندی‌های جولان را به شکل قابل توجهی گسترش دهد و موقعیت خود را در منطقه‌ای که بیش از پنج دهه پیش به تصرف درآورده بود، تثبیت کند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه ۲۶ دسامبر در جلسه ویژه کابینه در یک "کیبوتص"‌ اسرائیلی در بلندی‌های جولان گفته است که ساکنان شهرک‌‌های اسرائیلی در این منطقه باید دو برابر شوند. قرار است دو منطقه جدید در کاتزرین و دو شهرک جدید به نام‌های آصف و مطر در بلندی‌های جولان ساخته شود. اسرائیل ۲۸۰ میلیون یورو برای این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند.بنت گفته است که بلندی‌های جولان باید به مرکز فناوری اسرائیل برای انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل شود.

سوریه اما مدعی مالکیت بلندی‌های جولان است و ساخت این شهرک‌ها صلح با سوریه را دشوارتر می‌کند. تاگس‌شاو، وبسایت شبکه یک تلویزیون آلمان نوشته است که طبق قوانین بین‌الملل، این مناطق به عنوان"قلمرو سوریه تحت اشغال اسرائیل" شناخته می‌شود و اکثریت جامعه بین‌المللی این الحاق را به رسمیت نمی‌شناسند. با این حال، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در مارس ۲۰۱۹ بلندی‌های جولان را به‌عنوان کشور اسرائیل به رسمیت شناخت و چراغ سبز را به اسرائیل برای توسعه بیشتر شهرک‌سازی در این منطقه داد.

بنت گفته است که اسرائیل پروژه چند صد میلیون دلاری خود را آغاز می کند، زیرا ظاهرا دولت بایدن قصد ندارد در حال حاضر تصمیم ترامپ را لغو کند. او عنوان کرد که جنگ داخلی در سوریه کنترل بلندی‌های جولان توسط اسرائیل را برای متحدان این کشور قابل قبول‌تر کرد. بلندی‌های جولان با ۶۰ کیلومتر طول و ۲۵ کیلومتر عرض منطقه‌ای استراتژیک در خاورمیانه به شمار می‌رود. در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار نفر در آنجا زندگی می‌کنند که بیش از ۲۰ هزار نفر آنها اسرائیلی هستند. بقیه دروزی و یک اقلیت کوچک علوی نیز ساکن این منطقه‌اند. برخی از روستاهای دروزی با کنترل بلندی‌های جولان توسط اسرائیل مخالفند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مردم ایران بلندیهای گولان را جزو خاک اسراییل می دانند

مارکسیسم افیون توده هاست

دم اسراییل گرم👏 تا چشم شما مادرجندها در بیاد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل از برنامه خود برای دو برابر کردن تعداد شهرک‌نشین‌ها در بلندی‌های جولان خبر دادبرای احداث ۷۳۰۰ خانه و زیربناهای لازم مانند جاده، تاسیسات بهداشتی و آموزشی، یک میلیارد «شکل»، معادل ۳۲۰ میلیون دلار، اختصاص یافته است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جروزالم‌پست: اسرائیل در 3 سال گذشته ده‌ها موضع حزب‌الله را در سوریه هدف قرار داده استروزنامه «جروزالم‌پست» به نقل از برخی مقامات ارشد اسرائیلی خبر داده است، تل‌آویو در سه‌سال گذشته مواضع لجستیکی و عملیاتی حزب‌الله لبنان در سوریه را ده‌ها حزب شیطان در لبنان حذف خواهد شد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ده‌ها حمله اسرائیل در سه سال‌ گذشته به مواضع حزب‌الله در سوریه | DW | 26.12.2021به گفته یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل ارتش این کشور در سه سال گذشته بارها مواضع حزب‌الله در سوریه را هدف قرار داده است. حزب‌الله تاکنون واکنشی نشان نداده، اما احتمال می‌رود دست به اقدامی تلافی‌جویانه بزند. بزودی موشک باران را خواهند دید ! ازاين خالى بنديهازياد شنيديم كه رژيم صهيونيستى چنين و چنان كرده،ولى مردم عاقل ميدونن كه دروغه. جرات شوندارن.ميدونن كه يه دونه بزنن ده تاميخورن.چندى پيش يه غلطى كردن،سيد حسن يه تَشَر زد؛ تاسه كيلومترازمرزبا جنوب لبنان رفتن داخل فلسطين اشغالى،از ترس حزب الله.صهيونيستهاخيلى ترسواند نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتصاب غذای رهبران حماس در زندان‌های اسرائیلرهبران جنبش حماس در بند اسرائیل در اعتراض به اعمال فشار و خشونت علیه اسرای فلسطینی دست به اعتصاب غذا زدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جروزالم پست: حزب‌الله لبنان به حملات اسرائیل به مواضعش در سوریه واکنش نشان نمی‌دهدجروزالم پست به نقل از مقا‌م‌های ارشد امنیتی نوشت٬ اسرائیل تاکنون ده‌ها موضع حزب‌الله لبنان را در سوریه هدف قرار داده٬ اما این گروه به این حملات پاسخ نداده است. برای اینکه خایه ندارند همشون مزدورند حرمزادها چون حزب الله توان ، پول مفت و از همه مهمتر خایه درگیری در جبهه جنوبی را ندارد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نقش واکسن آسترازنکا در مقابله با اومیکرون در کشورهای فقیر | DW | 26.12.2021واکسن آسترازنکا که کشورهای پیشرفته از آن چندان استقبال نمی‌کنند می‌تواند برای مقابله با سویه اومیکرون تعیین‌کننده باشند. کارشناسان معتقدند این واکسن به خصوص در کشورهای فقیر می‌تواند مانع گسترش پاندمی و نجات دهنده باشد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »