اسرائیل از ارسال سوخت به غزه به دلیل حمله «بالن‌های آتش‌زا» جلوگیری می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اسرائیل از ارسال سوخت به غزه به دلیل حمله «بالن‌های آتش‌زا» جلوگیری می‌کند جزئیات بیشتر🔽

اسرائیل امروز پنجشنبه ۱۳ اوت اعلام کرد که مانع از رسیدن سوخت به نوار غزه خواهد شد. مقامات اسرائیلی می‌گویند این تازه‌ترین مجازات علیه بالن‌های آتش‌زایی است که از سوی کرانه غربی به سمت اسرائیل فرستاده می‌شوند.

وزارت دفاع اسرائیل این خبر را ساعاتی پس از آن اعلام کرد که جت‌های جنگی و تانک‌های ارتش اسرائیل به اهدافی در نوار غزه حمله کردند.در آخرین دور از خصومت‌ها، برخی از فلسطینیان ساکن نوارغزه بالن‌های آتش‌زایی را به سمت اسرائیل می‌فرستند که باعث آتش سوزی‌هایی در زمین‌های کشاورزی اسرائیل شده است.نوار غزه که سرزمینی کوچک دربرگیرنده بیش از دو میلیون فلسطینی است از سال ۲۰۰۷ در محاصره زمینی، دریایی وهوایی اسرائیل با همراهی مصر است.

اسرائیل امروز همچنین اعلام کرده است که راه را بر عبوریک محموله تجاری به غزه بسته و همچنین منطقه مجاز ماهیگیری در ساحل غزه را نیز از ۱۱ کیلومتر به ۸ کیلومتر کاهش داد. تحلیلگران فلسطینی می گویند که ارسال بالن‌های آتش‌زا از غزه عمدتا با هدف فشار بر اسرائیل برای دادن مجوز دریافت کمک‌های قطر و کاهش محاصره است. اکثریت جمعیت نوار غزه در فقر به سر می‌برند.هم‌رسانی این مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از کارگری تا جنگ با داعش؛ از لشکر فاطمیون تا بازگشت به کارگری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به از مرز 226 هزار نفر عبور کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از 900 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رای عدم اعتماد مجلس به مدرس خیابانی به نشانه میل به استیضاح روحانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه+عکس- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز، چهارشنبه بار دیگر نوار غزه را هدف قرار دادند جنگنده‌های اسرائیلی پایگاه «بدر» وابسته به مقاومت را در جنوب غزه و یک پایگاه دیگر مقاومت را در غرب شهر غزه بمباران کردند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ظریف به شایعه‌ پیشنهاد کاهش تحریم‌های آمریکا از سوی آلمانواکنش ظریف به شایعه‌ پیشنهاد کاهش تحریم‌های آمریکا از سوی آلمان: *کل این شایعه غیرتخصصی و معلوم است که برای اهداف غیر سیاسی مطرح شده است *آدم سیاسی چنین شایعه‌ای را نمی‌سازد *معلوم است که این شایعه دارای هدفی اقتصادی یا اهدافی از این دست است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »