اسرائیل و مراکش در راستای عادی‌سازی روابط تفاهم‌نامه دفاعی امضا‌ کردند

04/09/1400 03:05 ق.ظ

🔺 اسرائیل و مراکش در راستای عادی‌سازی روابط تفاهم‌نامه دفاعی امضا‌ کردند ▪ این تفاهم‌نامه که در پی عادی‌سازی روابط میان دو کشور حاصل شده، شامل همکاری‌های امنیتی، همرسانی اطلاعات، و توافق‌های فروش تسلیحات در آینده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

سفر بنی گانتز به مراکش نخستین سفر یک وزیر دفاع اسرائیل به این کشور است.آقای گانتز با صدور بیانیه‌ای در این رابطه گفت که این تفاهم‌نامه‌ای «بسیار مهم است و به ما اجازه می‌دهد ایده‌هایمان را مبادله کنیم، پروژه‌های مشترک انجام دهیم، و صادرات نظامی اسرائیل [به مراکش] را به میسر کنیم.

آقای گانتز با صدور بیانیه‌ای در این رابطه گفت که این تفاهم‌نامه‌ای «بسیار مهم است و به ما اجازه می‌دهد ایده‌هایمان را مبادله کنیم، پروژه‌های مشترک انجام دهیم، و صادرات نظامی اسرائیل [به مراکش] را به میسر کنیم.»

سفر ماه اوت یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، به مراکش نخستین سفر یک وزیر خارجه اسرائیل به آن کشور از سال ۲۰۰۳ بود. مراکش برای مدت چند قرن و تا قبل از تشکیل کشور اسرائیل، میزبان یکی از بزرگترین و مرفه‌ترین جوامع یهودیان در شمال آفریقا و خاورمیانه بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

زنده باد یهودی، پاینده اسرائیل 🇮🇱

باقری: توافق کردیم صفحه جدیدی در روابط ایران-امارات گشوده شودمعاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در توییتی محور گفت‌وگوهای خود با مقامات ارشد اماراتی را تشریح کرد. یعنی صفحه قبلی پر شده بود؟! معلوم نیست از چه چیز ایران این بار مایه گذاشتند؟ این باقری مثل اینکه مشنگه شده مثل ولایتی پرستوی مهاجر هی اینور اونور میره عکس یادگاری میگیره مثلا فعاله

حزب‌الله لبنان اقدام استرالیا را در قرار دادن این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم کردجنبش حزب‌ الله لبنان امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار بیانیه‌ای اقدام استرالیا را در قرار دادن کلیت این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی» محکوم کرد. چرا فرانسه آلمان بریتانیا سازمان حزب الله و سپاه پاسداران تروریست و بیت خامنه ای را در لیست سیاه همچنان قرار نداده اند ! چرا ب هزاران نفر از فرزندان و عوامل شیعه اَقامت و امکانات داده اند ! آیا فرانسه آلمان بریتانیا از تاریخ عبرت نگرفته اند ک با اسرائیل شَفاف نمیباشند🤔 فرانسه همان دولتی است ک از آخوند جنایتکار خمینی و خلخالی تروریست و امثال آن تروریست ها حَمایت کرد و ب فرزندان حکومتی ها اَقامت داد. همان کشوری ک عاشق برجام ننگین است بخاطر منافع توتال و پژو. برجام ناقص نزد اسرائیل مُرده است.یا با اسرائیل یا باج ب رژیم یاغی و عواقب آن👎🏻 پس میخواستی تشکر کنه؟

خشونت علیه زنان در آلمان در حال افزایش است | DW | 24.11.2021بر اساس آمار رسمی به طور متوسط در هر ساعت ۱۳ زن در آلمان مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند. صدمات خطرناک بدنی، تجاوز جنسی، محرومیت از آزادی، فحشای اجباری و قتل، از جرایم مشمول این آمار هستند. Nimaaei 😢💔 آمار مردانی که مورد خشونت خانگی قرار میگیرند رو دارید؟

شکست در تهران، اختلاف در وین؛ رابطه ایران و آژانس به کجا می‌رسد؟

آمریکا: در صورت عدم شفافیت ایران در مذاکرات به «راه‌های دیگر» روی می‌آوریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی این وزارت‌خانه گفت، اگر مقامات ایران در وین نشان دهند که گفتار و رفتار آن‌ها فاقد «حسن نیت» است، باز دوباره دولت بایدن و این مترسک،ند پرایس، حرف مفت زدند. شماها قند تو دلتون آب میشه اگه بتونید با ج.ا سفاک قرارداد امضا کنید. دنیا میدونه ج.ا محل صدور تروریست و نا آرامی هست و فقط آمریکا و اتحادیه اروپا خودشون رو به خواب زدند و لحظه به لحظه از قرارداد حرف می‌زنند. عجب! روی میز .؟...... مثلا چه راهی ؟ دموکراتهای آمریکا فقط حرف میزنند 😂

رتبه اول بیمارستان‌های ترکیه در تحول دیجیتال در سطح اروپابیمارستان‌های ترکیه که موفق به اتمام روند تحول دیجیتال خود شده اند در سطح اروپا مقام نخست را به خود اختصاص دادند. - خبرگزاری آناتولی

سفر بنی گانتز به مراکش نخستین سفر یک وزیر دفاع اسرائیل به این کشور است.

آقای گانتز با صدور بیانیه‌ای در این رابطه گفت که این تفاهم‌نامه‌ای «بسیار مهم است و به ما اجازه می‌دهد ایده‌هایمان را مبادله کنیم، پروژه‌های مشترک انجام دهیم، و صادرات نظامی اسرائیل [به مراکش] را به میسر کنیم.»

سفر ماه اوت یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، به مراکش نخستین سفر یک وزیر خارجه اسرائیل به آن کشور از سال ۲۰۰۳ بود.

مراکش برای مدت چند قرن و تا قبل از تشکیل کشور اسرائیل، میزبان یکی از بزرگترین و مرفه‌ترین جوامع یهودیان در شمال آفریقا و خاورمیانه بود.

در حال حاضر حدود سه هزار یهودی در مراکش زندگی می‌کنند و صدها هزار شهروند اسرائیلی هم می‌گویند که اجدادشان مراکشی بودند.