اسد در امارات و زنجیر «اصول» بر پای سیاست خارجی تهران

28/12/1400 05:49:00 ب.ظ

یاداشتی و تحلیل: جمهوری اسلامی به جای نگاه به معادلات جاری منطقه و آموختن از آن در جهت تغییر سیاست‌ها، روزبه‌روز با پایبندی لجوجانه به «اصول» خود ایران را به قهقرای بیشتر می‌برد.

یاداشتی و تحلیل: جمهوری اسلامی به جای نگاه به معادلات جاری منطقه و آموختن از آن در جهت تغییر سیاست‌ها، روزبه‌روز با پایبندی لجوجانه به «اصول» خود ایران را به قهقرای بیشتر می‌برد. رویکردهایی که جمهوری اسلامی با آنها بیگانه است محمدجواد ظریف، وزیر خارجه سابق ایران، سال ۱۳۹۶ در...

رویکردهایی که جمهوری اسلامی با آنها بیگانه است محمدجواد ظریف، وزیر خارجه سابق ایران، سال ۱۳۹۶ در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سؤال که «مردم می‌پرسند این‌همه کشور در دنیا روابط خوبی با دیگر کشورها دارند و فشاری روی‌شان نیست، چرا فشار روی ایران است؟»، گفته بود که «یک دلیل وجود دارد و این است که ما خودمان انتخاب کردیم یک جور دیگر زندگی کنیم».

اعتراض‌های گسترده از همه سو سبب شد که او بعداً کمی از این جمله عقب بنشیند، ولی همچنان سکان‌دار سیاست خارجی که به گفته خامنه‌ای «میدان» محور و خط‌دهنده آن بود، باقی ماند. ۱۰ روز پیش، حرف‌های ظریف را علی‌اکبر صالحی، سلف او در وزارت خارجه، به بیانی دیگر بر زبان آورده است: «ما در سیاست‌ به یک اصولی پایبند هستیم و این را جامعه جهانی می‌داند، برخی از کشورها سیاست‌هایی دارند که دائماً در حال تغییر است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و بستنی فروشی در یک نقطه توریستی شیراز فرستاده است. در تصاویر برچسب پلمب دیده می‌شود. فرستنده ویدیو می‌گوید این مغازه‌ها به دلیل باز بودن و فروش خوراکی در ماه رمضان (پیش از افطار) پلمب شده‌اند. پیشتر اداره تعزیرات شهرهای مختلف از پلمب ده‌ها مغازه به دلیل فروش خوراکی پیش از افطار خبر داده بودند.'‎

9,165 Likes, 479 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و ...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

امریکا تحریم سپاه را برمی دارد امارات اسد را با پول دادن تشویق به بیرون کردن سپاه از سوریه می کند سیستم بانکی جهودی در جهان در حال سقوط است و اسرائیل نیز همراه آن از نفوذش در ایران و جهان باز خواهد ماند. 🥳🙏

تاثیرات حمله روسیه به اوکراین در فضا؛ آژانس فضایی اروپا سفر به مریخ را لغو کرداروپا از پرتاب نخستین مریخ‌نورد خود به فضا در سال جاری میلادی به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین صرف نظر کرد بیشتر بخوانید🔽 بهتره بگی می‌خواست بده روس‌ها براش پرتاب کنند ولی دیگه جنگ شد و قضیه مالید. خودشون هم که نمیتونن!

میزان «سعادت» در جهان؛ فنلاند بار دیگر در صدر و ایران در رتبه ۱۱۰بر اساس گزارش سازمان ملل متحد از بررسی وضعیت سعادتمندی در ۱۴۶ کشور جهان، فنلاند برای پنجمین بار متوالی، در جایگاه نخست قرار گرفت و افغانستان آخرین رتبه را به خود اختصاص داد.

بازتاب نقض گسترده حقوق بشر در ایران در نشست تازه سازمان مللجاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، روز پنج‌شنبه ۲۶ اسفند خواستار پاسخگویی مقام‌های جمهوری اسلامی به جامعه جهانی در قبال نقض گسترده حقوق بشر در... پس چرا عربستان نه در حکومت دینی، فقط «بنده» و برده وجود دارد. سازمان ملل تلاش می‌کند به عوام بباوراند که احکام توحش دین، با حقوق انسانی هیچ تضادی ندارد. گوه خوردن با کارمندان کونی رادیو فردا 🍆🍆🍆

اصابت چهار موشک به پایگاه میزبان پیمانکاران آمریکایی در شمال بغدادخبرگزاری دولتی عراق روز پنج‌شنبه گزارش داد که چهار موشک به مناطق اطراف پایگاه هوایی بلد اصابت کرده است اما هیچ خسارت یا تلفات جانی بر جای نگذاشته است. پایگاه بلد در شمال... حق آمریکاییان است چون در همه چیز غیر_مسئولانه عمل کردند، البته منظورم دستیابی به تکنولوژی پیشرفته بوده که بعد از یازده_سپتامبر تجاری شد و در این راستا به دوستان آزاد فروخته شد و به دشمنانش از طریق بازار سیاه فروخته شد. پهباد موشک_نقطه_زن دوربین _دید_در_شب فقط بخشی است.

ترافیک نیمه سنگین در محورهای منتهی به شمال کشوررییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در دومین روز از اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها را تشریح کرد.

کاهش «۵۰ درصدی» فروش آجیل در ایران در مقایسه با سال گذشتهرئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار از کاهش ۵۰ درصدی فروش خشکبار در مقایسه با سال گذشته خبر داد.