استفاده از وسایل یک‌بار مصرف پلاستیکی در اروپا ممنوع می‌شود | DW | 02.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنا بر قانون مصوب سال ۲۰۱۹ از روز شنبه سوم ژوئیه فروش و استفاده از ظروف_یک‌بار_مصرف در اتحادیه_اروپا ممنوع خواهد بود. این قانون شامل نی‌نوشیدنی، گوش پاک‌کن، قاشق و چنگال یک بار مصرف و سایر ظروف پلاستیکی می‌شود.

در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا از روز شنبه سوم ژوئیه تولیدات یک بار مصرف پلاستیکی از دسترس خارج خواهند شد. این امر بر اساس دستورالعمل اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۱۹ تصویب و موعد اجرای آن برای روز سوم ژوئیه ۲۰۲۱ تعیین شد، صورت می‌گیرد.

این قانون شامل اقلام یک بار مصرف از جمله قاشق و چنگال و بشقاب پلاستیکی، لیوان پلاستیکی، نی‌نوشیدنی، گوش پاک‌کن و چوب‌های پلاستیکی متصل به بادکنک می‌شود. همچنین قطعاتی که برای نگهداشتن لیوان قهوه و لیوان‌های نوشیدنی که از پلیمرهای مصنوعی تهیه شده‌اند نیز دیگر به بازار عرضه نخواهند شد. فروشندگانی که با این وسایل سرو کار دارند موظفند جایگزین قابل بازیافت برای آنها پیدا کنند. تولیدات یک بار مصرف که از قبل در انبارها موجود هستند اما می‌توانند همچنان فروخته شوند. انجمن صنفی فروشندگان ظروف پلاستیکی در آلمان تخمین می‌زند که مقادیر زیادی از این اقلام هنوز در دسترس است که باید به فروش برسند اما رقم دقیقی برای آن اعلام نشده است.علاوه بر این وسایل، ظروف یک بار مصرفی که از مواد پلاستیکی بیولوژیک یا طبیعی هم تهیه شده‌اند ممنوع خواهد بود.

رعایت این مقررات برای تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجباری است. اطلاعات کامل‌تر برای چگونگی اجرای این مصویه بعد از روز سوم ژوئیه اعلام خواهد شد.در آلمان علاوه بر ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی، بر روی اقلامی که هنوز جایگزینی برای آنها پیدا نشده نیز، باید برچسب مخصوص زده شود. این اقلام شامل وسایل بهداشتی، لیوان‌های پلاستیکی و سیگارهایی می‌شوند که فیلتر آنها حاوی مواد پلاستیکی است.

وزیر محیط زیست آلمان از این قانون استقبال کرده و گفته است: «این ممنوعیت خیلی زود باعث می‌شود تا محصولات خلاقانه‌تر و سازگارتر با محیط زیست تولید شده و راه حل‌های مناسب عملی شوند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

می شه یه جوری مسئولین چندبار مصرف در ایران مثل رئیسی و اژه ای و بخصوص مسئولین دایم العمر مثل خامنه‌ای و جنتی کلا از رده خارج بشن؟ کافیه اتحادیه اروپا چشمش رو به روی آپارتاید اسلامی نبنده و از فروش اسلحه و ارسال مستشار به کشورهای عربی بگذره. EuStopSupportingMullahs

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خطر استفاده روزافزون از پهپادهای جنگی در منطقه خاورمیانه | DW | 01.07.2021هدف تازه‌ترین حمله‌های آمریکا به مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در عراق و سوریه پیش از هر چیز زرادخانه پهپادی آنها بود. این حمله‌ها نشان می‌دهند پهپادها در جنگ قدرت در خاورمیانه چه نقش مهمی پیدا کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ژوئن از خونین‌ترین ماه‌های جنگ ۲۰ ساله افغانستان؛ چند ولسوالی از طالبان پس گرفته شدمقامات محلی ولایت هرات روز پنجشنبه اعلام کردند که گروهی از نیروهای طالبان به بازار قدوس‌آباد در اسلام‌قلعه واقع در نزدیکی مرز افغانستان با ایران حمله کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیش از 100 هکتار از زمین‌های جنگل میانکاله در آتش سوخترضا احمدی، رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان بهشهر، اعلام کرد آتش‌سوزی‌هایی که از چهارم تا هفتم تیرماه سال جاری در محدوده «میانکاله» واقع در استان مازندران رخ
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جریان اصلاحات از فرصت دوری از قدرت برای بازسازی خود استفاده کند/ باید در دوره همکاری با میانه‌روها میزان مسئولیت اصلاح‌طلبان را مشخص می‌کردیمصادقی در گفت‌‌وگو با ایلنا: جریان اصلاحات از فرصت دوری از قدرت برای بازسازی خود استفاده کند/ باید در دوره همکاری با میانه‌روها میزان مسئولیت اصلاح‌طلبان را مشخص می‌کردیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ناگفته‌های یکی از مسافران اتوبوس مرگناگفته‌های یکی از مسافران اتوبوس مرگ: مسئولان همراه با ماشین شاسی‌بلند جلوتر از اتوبوس در حرکت بودند به راننده می‌گفتند تندتر برو فریاد زد کمربندها را ببندید چپ و راست خودم را نگاه کردم و دیدم کمربندی وجود ندارد یکی گفت احتمال انفجار اتوبوس وجود دارد یعنی چی احتمال انفجار اتوبوس بوده؟؟؟؟؟؟؟ از این مسئولین هر چیزی بر میاد، ولی واقعا میشه که عمدی اینارو کشته باشن؟ من که فکر نمی کنم اصلا تو کتم نمیره هر روز اینهمه آدم کشته می شوند آیا اینطوری پیگیری میکنید یا چون ماله کش های صنف خودتون به گا رفتن خودتان را دارید جر می دهید؟ خیلی تهوع آورید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید آلمان و اسرائیل بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی | DW | 01.07.2021رئیس جمهوری آلمان در سفر به اورشلیم اطمینان داد که دوستی با اسرائیل پس از دوران آنگلا مرکل هم برقرار می‌ماند. فرانک والتر اشتاین‌مایر در این سفر با همتای اسرائیلی خود، جانشین او و نخست‌وزیر اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کرد. یه روز ننه یهودی هارو گ..ا...ی ..ی...دید امروز طرفدارشونید ....شما دیگه چه حروم زاده هایی هستید آلمانی های وحشی اسرائیل رژیمی جعلی و بی ریشه است جنایات هیتلر،توجیه کننده رژیم یهودی در سرزمینی که متعلق به مردم فلسطین است،نیست راه حل مساله فلسطین،بازگشت آوارگان فلسطینی به فلسطین و برگزاری رفراندوم تعیین حکومت است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »