استفاده از وسایل یک‌بار مصرف پلاستیکی در اروپا ممنوع می‌شود | DW | 02.07.2021

11/04/1400 05:59:00 ب.ظ

بنا بر قانون مصوب سال ۲۰۱۹ از روز شنبه سوم ژوئیه فروش و استفاده از ظروف_یک‌بار_مصرف در اتحادیه_اروپا ممنوع خواهد بود. این قانون شامل نی‌نوشیدنی، گوش پاک‌کن، قاشق و چنگال یک بار مصرف و سایر ظروف پلاستیکی می‌شود.

بنا بر قانون مصوب سال ۲۰۱۹ از روز شنبه سوم ژوئیه فروش و استفاده از ظروف یک بار مصرف در اتحادیه اروپا ممنوع خواهد بود. این قانون شامل نی‌نوشیدنی، گوش پاک‌کن، قاشق و چنگال یک بار مصرف و سایر ظروف پلاستیکی می‌شود. این قانون شامل اقلام یک بار مصرف از جمله قاشق و چنگال و بشقاب پلاستیکی، لیوان پلاستیکی، نی‌نوشیدنی، گوش پاک‌کن و چوب‌های پلاستیکی متصل به بادکنک می‌شود.

همچنین قطعاتی که برای نگهداشتن لیوان قهوه و لیوان‌های نوشیدنی که از پلیمرهای مصنوعی تهیه شده‌اند نیز دیگر به بازار عرضه نخواهند شد.

فروشندگانی که با این وسایل سرو کار دارند موظفند جایگزین قابل بازیافت برای آنها پیدا کنند. تولیدات یک بار مصرف که از قبل در انبارها موجود هستند اما می‌توانند همچنان فروخته شوند. انجمن صنفی فروشندگان ظروف پلاستیکی در آلمان تخمین می‌زند که مقادیر زیادی از این اقلام هنوز در دسترس است که باید به فروش برسند اما رقم دقیقی برای آن اعلام نشده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید علاوه بر این وسایل، ظروف یک بار مصرفی که از مواد پلاستیکی بیولوژیک یا طبیعی هم تهیه شده‌اند ممنوع خواهد بود. این ظروف شامل لیوان‌های کاغذی که تنها بخش کوچکی از آنها از پلاستیک است یا با پلاستیک پوشانده شده نیز می‌شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

خطر استفاده روزافزون از پهپادهای جنگی در منطقه خاورمیانه | DW | 01.07.2021هدف تازه‌ترین حمله‌های آمریکا به مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در عراق و سوریه پیش از هر چیز زرادخانه پهپادی آنها بود. این حمله‌ها نشان می‌دهند پهپادها در جنگ قدرت در خاورمیانه چه نقش مهمی پیدا کرده‌اند.

ژوئن از خونین‌ترین ماه‌های جنگ ۲۰ ساله افغانستان؛ چند ولسوالی از طالبان پس گرفته شدمقامات محلی ولایت هرات روز پنجشنبه اعلام کردند که گروهی از نیروهای طالبان به بازار قدوس‌آباد در اسلام‌قلعه واقع در نزدیکی مرز افغانستان با ایران حمله کرده‌اند.

بیش از 100 هکتار از زمین‌های جنگل میانکاله در آتش سوخترضا احمدی، رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان بهشهر، اعلام کرد آتش‌سوزی‌هایی که از چهارم تا هفتم تیرماه سال جاری در محدوده «میانکاله» واقع در استان مازندران رخ

جریان اصلاحات از فرصت دوری از قدرت برای بازسازی خود استفاده کند/ باید در دوره همکاری با میانه‌روها میزان مسئولیت اصلاح‌طلبان را مشخص می‌کردیمصادقی در گفت‌‌وگو با ایلنا: جریان اصلاحات از فرصت دوری از قدرت برای بازسازی خود استفاده کند/ باید در دوره همکاری با میانه‌روها میزان مسئولیت اصلاح‌طلبان را مشخص می‌کردیم

ناگفته‌های یکی از مسافران اتوبوس مرگناگفته‌های یکی از مسافران اتوبوس مرگ: مسئولان همراه با ماشین شاسی‌بلند جلوتر از اتوبوس در حرکت بودند به راننده می‌گفتند تندتر برو فریاد زد کمربندها را ببندید چپ و راست خودم را نگاه کردم و دیدم کمربندی وجود ندارد یکی گفت احتمال انفجار اتوبوس وجود دارد یعنی چی احتمال انفجار اتوبوس بوده؟؟؟؟؟؟؟ از این مسئولین هر چیزی بر میاد، ولی واقعا میشه که عمدی اینارو کشته باشن؟ من که فکر نمی کنم اصلا تو کتم نمیره هر روز اینهمه آدم کشته می شوند آیا اینطوری پیگیری میکنید یا چون ماله کش های صنف خودتون به گا رفتن خودتان را دارید جر می دهید؟ خیلی تهوع آورید

تاکید آلمان و اسرائیل بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی | DW | 01.07.2021رئیس جمهوری آلمان در سفر به اورشلیم اطمینان داد که دوستی با اسرائیل پس از دوران آنگلا مرکل هم برقرار می‌ماند. فرانک والتر اشتاین‌مایر در این سفر با همتای اسرائیلی خود، جانشین او و نخست‌وزیر اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کرد. یه روز ننه یهودی هارو گ..ا...ی ..ی...دید امروز طرفدارشونید ....شما دیگه چه حروم زاده هایی هستید آلمانی های وحشی اسرائیل رژیمی جعلی و بی ریشه است جنایات هیتلر،توجیه کننده رژیم یهودی در سرزمینی که متعلق به مردم فلسطین است،نیست راه حل مساله فلسطین،بازگشت آوارگان فلسطینی به فلسطین و برگزاری رفراندوم تعیین حکومت است