استولتنبرگ: سطح همکاری ناتو با آنکارا گسترده‌تر از قرارداد اف-35 است

27/04/1398 10:36:00 ق.ظ

دبیرکل ناتو در واکنش به خرید اس-400 توسط ترکیه تاکید کرد سطح همکاری ناتو با آنکارا، عمیق‌تر و گسترده‌تر از قرارداد اف-35 است.

Hakan Çopur,Zeynep Akman | Washington DC واشنگتن/ هاکان چوپور/ خبرگزاری آناتولی ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» طی اظهاراتی درباره خرید سامانه پدافند هوایی اس-400 روسی از سوی ترکیه، گفت:"سطح همکاری ناتو با آنکارا، عمیق‌تر...

Hakan Çopur,Zeynep Akman | Washington DC واشنگتن/ هاکان چوپور/ خبرگزاری آناتولی ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» طی اظهاراتی درباره خرید سامانه پدافند هوایی اس-400 روسی از سوی ترکیه، گفت:"سطح همکاری ناتو با آنکارا، عمیق‌تر و گسترده‌تر از قرارداد جنگنده‌های اف-35 است. موضوع اس-400 را دست‌کم نمی گیرم اما ترکیه به عنوان متحد ناتو فراتر از این پدافندهاست".

دبیرکل ناتو امروز در نشست سالانه امنیتی که باهمت موئسسه «اسپن» در ایالت کلرادوی آمریکا برگزار شد، شرکت کرده و در ادامه سخنانش افزود:"خرید سامانه پدافند هوایی اس-400 روسی توسط ترکیه را از نزدیک پیگیری کرده و با مقامات مربوطه در تماس هستیم".

وی همچنین با تاکید بر اینکه"هر کشور حق انتخاب سامانه‌های دفاع موشکی خود را دارد"، تصریح کرد:"آنچه که برای ما اهمیت دارد، سازگاری این سیستم‌ها با ناتو است. سامانه اس-400 نمی‌تواند در سامانه دفاع هوایی ناتو قرار داشته باشد، زیرا این‌ها باهم سازگار نیستند. لذا ترکیه نیز چنین درخواستی نداشته است". headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

کمالوندی:نیازی به غنی سازی در سطح 20 درصد نداریم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«کمالوندی: نیازی به غنی_سازی در سطح ۲۰ درصد نداریم؛ درحال حاضر سطح غنی‌سازی ایران ۴.۵ درصد است» قرار ما این نیست که از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور کنیم، فعلاً در این سطح می‌مانیم. غنی سازی همانند قطاری سریع السیر است که ایستگاه بعد از ۴.۵ درصد ۲۰ درصد است

کشور در حال حاضر نیازی به غنی سازی در سطح ۲۰ درصد نداردسخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: قرار ما این نیست که از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور کنیم، فعلا در این سطح می‌مانیم. غنی سازی همانند قطاری سریع السیر است که ایستگاه بعد از ۴.۵ درصد، ۲۰ درصد است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران: سطح غنی‌سازی ایران 4.5 درصد استسخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، میزان انباشت اورانیوم غنی‌سازی شده را بیش از 300 کیلوگرم دانست و در

انگلیس: سطح کلی نیروهایمان در خلیج فارس افزایش نمی‌یابدانگلیس: سطح کلی نیروهایمان در خلیج فارس افزایش نمی‌یابد سفارت انگلیس در ایران تاکید کرد، اعزام کشتی توسط دولت انگلیس به خلیج فارس مطابق یک رویه چرخشی مشخص و برای جایگزین کشتی‌های دیگر این کشور است و سطح کلی نیروهای انگلیسی در منطقه افرایش نمی‌یابد.

پرونده قتل میترا استاد از نظر موضوعیت اجتماعی و سطح انتشار در جامعه مورد توجه عموم استوکیل مدافع نجفی گفت: در پرونده قتل میترا استاد ابهاماتی داریم که اگر دادگاه موافقت کند یک تیم کارشناسی و کمیسیون پزشکی قانونی در رابطه با صحنه جرم و کارشناسی تشکیل و بررسی‌ها انجام شود. شاید باب برای مطالبی باز شود که راه برای تغییر دادرسی فراهم شود.

ایران فعلاً از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور نمی‌کندتهران- ایرنا- سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: قرار ما این نیست که از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور کنیم، فعلاً در این سطح می‌مانیم.