استفاده از پوست سیب‌زمینی برای حذف سموم و آلاینده‌ها از آب

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محققان با استفاده از پوست‌ سیب‌زمینی نقاط کوانتومی کربنی تولید کردند، این نقاط برای حذف آلاینده‌هایی نظیر سموم دفع آفات و رنگ‌ها از آب قابل استفاده هستند.

به گزارش ایسنا، جایزه نوبل ۲۰۲۳ شیمی به نقاط کوانتومی اعطا شد، ماده‌ای که می‌تواند در حوزه‌های مختلف از الکترونیک گرفته تا فناوری ضدجعل قابل استفاده است. از نقاط کوانتومی غیرسمی می‌توان برای حوزه‌هایی نظیر پزشکی و محیط‌زیست استفاده نمود.

نقاط کوانتومی کریستال‌های مصنوعی نیمه هادی در مقیاس نانومتر هستند که نور تولید می‌کنند. آنها در کاربردهای مختلف از جمله سلول‌های خورشیدی و نمایشگرهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نقاط کوانتومی بسیار کوچک بوده و قطری در حد چند ده اتم دارند. به دلیل ابعاد بسیار کوچکی که دارند خصوصیات کوانتومی در آنها بروز می‌کند که در اجسام بزرگتر دیده نمی‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فتوکاتالیستی برای حذف سریع‌ و کارآمد برخی رنگ‌های سمی از آبمحققان با استفاده از خوشه‌های طلا و ذرات دی‌اکسیدتیتانیم، فتوکاتالیستی ساختند که می‌تواند به زدایش برخی سموم از آب کمک کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توصیه‌هایی برای مراقبت از پوست در روزهای «خانه تکانی»یک متخصص پوست به ارائه توصیه‌هایی برای مراقبت از پوست در روزهای پایانی سال که معمولا افراد به دلیل خانه تکانی بیشتر از مواد شوینده استفاده می کنند، پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ساخت سلاح لیزری برای مقابله با آفت های دهانمحقق ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا و همکارانش با استفاده از نانو ذرات و لیزر سلاحی برای از بین بردن بیوفیلم‌ها و باکتری‌های دندان و پیشگیری از زخم‌های دهانی ساختند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ساخت سلاح لیزری برای از بین‌ بردن باکتری‌های دندانمحقق ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا و همکارانش با استفاده از نانو ذرات و لیزر سلاحی برای از بین بردن بیوفیلم‌ها و باکتری‌های دندان و پیشگیری از زخم‌های دهانی ساختند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رژیم صهیونیستی از آب به عنوان سلاح کشتار جمعی استفاده می‌کندوزیر نیرو با اشاره به استقبال ایران از انتخاب شعار جهانی «آب برای صلح»، گفت: رژیم صهیونیستی از آب به عنوان سلاح کشتار جمعی علیه مردم مظلوم غزه استفاده می‌کند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

چند راه موثر برای افزایش عمر تلفن همراهاستفاده از قاب گوشی مناسب، به روز رسانی و حذف برنامه‌ها و تمیز نگه‌داشتن صفحه نمایش برخی از روش‌هایی است که می‌تواند در افزایش طول عمر تلفن همراه موثر باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »