استفاده مؤثر اپوزیسیون بلاروس از شبکه تلگرام برای سازماندهی خود | DW | 21.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اپوزیسیون بلاروس برای سازماندهی مبارزات علیه لوکاشنکو شبکه‌ای وسیع و پیچیده در فضای مجازی ایجاد کرده‌ تا امکان شناسایی منشا اخبار و تصاویر را از نهادهای امنیتی بلاروس و روسیه بگیرد. بیشترین استفاده از تلگرام است.

در شب انتخابات بلاروس و چندین روز پس از آن اینترنت در بلاروس قطع شد و کاربران تنها به شکل محدود به آن دسترسی داشتند. برای بسیاری از شهروندان تنها امکان ارتباط با یکدیگر و جهان خارج کانال پیام‌رسانی تلگرام بود. زیرا اپ تلگرام راهی برای دور زدن فیتلرینگ دولت را یافته بود.

اپ روسی تلگرام به نام"NEXTA" بیشترین نقش را در انتشار اخبار مبارزات اپوزیسیون بلاروس برعهده دارد. نکستا به مهم‌ترین کانال خبررسانی مخالفان آلکساندر لوکاشنکو تبدیل شده است. چند بلاگر جوان در محلی مخفی در نزدیکی ورشو پایتخت لهستان این کانال را هدایت می‌کنند.اما نکستا که توسط استفان پوتیلو، یک دانشجوی ۲۲ ساله بلاروسی اداره می‌شود و دو میلیون و ۱۰۰ هزار فالوور دارد، تنها نوک کوه یخ است.

فعالان جنبش هم‌چنین با استفاده از تلگرام از امنیت یکدیگر حفاظت می‌کنند. مثلا به محض ورود نیروهای پلیس به یک محله به منظور خانه‌گردی خبر آن را سریع روی شبکه‌ها مخابره می‌کنند تا امکان گریز برای کسانی که در خطر هستند فراهم باشد.اما این فقط اپوزیسیون بلاروس نیست که خود را در فضای مجازی سازماندهی کرده است. آلکساندر لوکاشنکو، مستبد بلاروس نیز تلاش می‌کند حضوری فعال در شبکه‌های اجتماعی داشته باشد. به عبارتی شبکه‌های اجتماعی محل برخورد و کشاکش سخت میان نیروهای مخالف و موافق دولت است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلاروس 'شورای هماهنگی اپوزیسیون' را دادگاهی می‌کند | DW | 20.08.2020دادستان کل بلاروس 'شورای هماهنگی اپوزیسیون' این کشور را به تلاش برای غصب قدرت و آسیب رساندن به امنیت ملی متهم کرده است. اعترضات مردمی پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست‌جمهوری بلاروس هر روز گسترده‌تر می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامزد انتخاباتی مخالفان در بلاروس از اتحادیه اروپا می‌خواهد نتایج انتخابات را رد کندنامزد انتخاباتی مخالفان در بلاروس از اتحادیه اروپا می‌خواهد نتایج انتخابات را رد کند سیتوانا تیخانوسکایا، رهبر مخالفان در بلاروس، از اتحادیه اروپا خواسته است آن چه او «انتخابات تقلبی» هفته گذشته در کشورش خواند را به رسمیت نشناسد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

لوکاشنکو: از اپوزیسیون جدید به دادگاه شکایت می‌کنیمالکساندر لوکاشنکو روز گذشته تظاهرکنندگان را «بازیچهٔ غرب» خواند و گفت معترضان به انتخاب مجددِ خود را از خیابان‌های کشورش «جارو» خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استفاده از صدای ضربان قلب در موسیقی ایرانی - BBC News فارسیشایان شکرآبی، آهنگساز و نوازنده پیانو عضو گروه موسیقی دال که پزشک هم هست از صدای ضربان قلب در عارضه‌های مختلف قلب، در تنظیم آهنگ‌های شناخته شده ایرانی استفاده کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گازرسانی به ۱۷ هزار روستا بدون استفاده از منابع دولتیتهران – ایرنا – تا سال ۹۲ در مجموع ۱۴هزار و ۴۱۹ روستا در کشور گازرسانی شده بود که این رقم با رشدی ۱۱۷ درصدی در پایان خرداد امسال به ۳۱ هزار و ۳۲۵ روستا رسید. نکته مهم اما آن است که برای گازرسانی ۱۷ هزار روستا در هفت سال گذشته،‌ از منابع دولتی استفاده نشده و تامین هزینه آن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت بوده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »