استقبال همراه با تردید عراقچی از پیوستن شش کشور به اینستکس | DW | 30.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عباس عراقچی پیوستن شش کشور اروپایی به ساز و کار اینستکس را 'ارزشمند' خواند اما در مورد کارآمدی آن ابراز تردید کرد. سفیر آمریکا در آلمان از همزمانی این تصمیم کشورهای اروپایی با سرکوب معترضان در ایران به شدت انتقاد کرد.

عباس عراقچی پیوستن شش کشور اروپایی به ساز و کار اینستکس را"ارزشمند" خواند اما در مورد کارآمدی آن ابراز تردید کرد. سفیر آمریکا در آلمان از همزمانی این تصمیم کشورهای اروپایی با سرکوب معترضان در ایران به شدت انتقاد کرد.

لارس نوردروم، سفیر اسلو در تهران روز جمعه در یک پیام توئیتری خبر داد که نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند، بلژیک و هلند آماده پیوستن به سازوکار مالی اینستکس هستند. عراقچی اعتقاد دارد که در شرایط تحریم، اینستکس می‌تواند نزدیک به بیست درصد روابط تجاری جمهوری اسلامی با کشورهای دیگر را پوشش دهد. آمریکا اردیبهشت سال پیش و پس از خروج از توافق هسته‌ای، تحریم‌های لغو یا تعلیق شده علیه جمهوری اسلامی را دوباره اعمال کرد. هدف از این تحریم‌ها که در ماه‌های گذشته تشدید شده وارد کردن فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره و دست یافتن به یک توافق جدید عنوان شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این اقدام اروپایی ها یه اقدام سمبلیک هستش اخه وقتی جمهوری اسهالی نفت نمیتونه بفروشه چه پولی میخواد از اینستکس برای ایران تو جریان بیوفته

قدردانی کشورهای اروپائی از رژیم تبهکار باپیوستن شش کشور دیگر به ساز و کار مالی و بی تفاوتی آنها به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از جوانان ایران زمین باعث شگفتی است.اروپا با این تصمیم لکه ننگی دیگر را در کارنامه خیانتهای خود به ملت ایران را اضافه کرد.

🔴اروپای دو رو و منفعت گرا و دروغگو

هفته آخر آبان اتحادیه اروپا تعطیل بود؟؟؟سیاستمدارآ کلا گند زدن به دنیا،باید جمع شیم یه راه دیگه باسه گردوندن کشورها پیدا کنیم.

اروپایی ها کثافت وسط باااز ...

هرچه به سر مردم ایران میاید از انفعال و ریا کاری و دورویی این کشورهای اروپایی است مخصوصا انگلیس و فرانسه آلمان که همیشه در بزنگاه های مهم پشت این مردم را خالی کردن .واقعا تنگ بر این سیاستمداران .تاریخ و مردم ایران هیچگاه این خیانتها را فراموش نمیکند .

متاسفم برای اروپا که دم از حقوق بشر می زنه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان زلزله آلبانی با کشف جسد مادری با ۳ فرزندش به ۴۶ نفر رسیدامدادگران که در حال جستجو در شهر «دورس» در غرب آلبانی بودند با جسد این مادر، دو فرزند دوقلوی ۲ ساله و پسر ۷ ساله‌شان مواجه شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ: تا رسیدن به توافق با طالبان در افغانستان خواهیم ماندرئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که حضور سربازان این کشور در افغانستان تا زمان حصول توافقی با طالبان ادامه خواهد یافت. - خبرگزاری آناتولی چی نسیب ما و همسایمون میشه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سعودی حمله با چاقو به رهگذران در «لندن بریج» را محکوم کردوزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 29 نوامبر 2019 حادثه حمله با سلاح سرد به رهگذران بر پل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تخصیص مکان ویژه به معترضین در آینده نزدیک در شهر مشهدتخصیص مکان ویژه به معترضین در آینده نزدیک در شهر مشهد استاندار خراسان رضوی: ما در شورای تامین تصویب خواهیم کرد تا مکانی مناسب برای مردم تعیین شود که اعتراضشان را در یک محل با امنیت خوب و بدون تعرض بگویند، مسئولین نیز پاسخگو باشند. درحال حاضرتنها نقطه باامنیت خوب وبدون تعرض در جمهوری اسلامی توالت خانه هاست، جای خوبی برای اعتراض انتخاب کردید تو شهر تهران میتونید برید تو جاده ساده یه سوله خالی هست اونجا اعتراض بکنید هم سقف داره هم جای دنجیه هم مزاحم کسی نمیشید زباله های ج.ا. و آخوند، بلای بدی در انتظارتونه. خیلی بد. 💩
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهدی کروبی در واکنش به اعتراض‌های اخیر ایران: از سکوت رجال سیاسی در عجبممهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که از ۱۰ سال پیش در حصر خانگی است در پیامی در واکنش به اعتراض‌های خونین اخیر در ایران گفت: «ریشه و بستر اعتراضات اخیر را باید در فساد، تحقیر، تبعیض و نابرابری حاکم جستجو کرد نه در آن سوی آب‌ها.» مظلوم ظالمیه که زورش نمیرسه این دجال سر پست و قدرت بود چیکار کرد ؟ گوه خورد گفت . آخوند آخونده . تازه این معتقد به نظام جمهوری اسلامیه اینک گوه خورد مثل خاتمی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روز خونین در عراق؛ شمار کشته‌شدگان در سه شهر به ۳۵ تن رسیددست‌کم ۳۵ معترض عراقی در جریان ناآرامی‌های این کشور در روز پنجشنبه ۲۸ نوامبر (هفت آذر) در سه شهر نجف، ناصریه و بغداد کشته شدند. می‌خواد رکورد ما رو بزنه اما نمی‌تونه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »