استقبال یهودیان از ممنوع شدن انکار هولوکاست در فیسبوک | DW | 13.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فیس‌بوک اعلام کرد که قصد دارد انکار هولوکاست را در پیام‌های این شبکه ممنوع کند. اسرائیل و یهودیان از تصمیم فیس‌بوک استقبال کرده و گفته‌اند، انکار هولوکاست نه یک مبحث تاریخی بلکه نوعی از تبلیغات ضدیهودی است.

وزارت خارجه اسرائيل روز سه‌شنبه در حساب کاربری خود در ستایش از تصمیم اخیر فیس‌بوک نوشت: «انکار هولوکاست یک مبحث تاریخی نیست، بلکه نوع بدخیمی از تبلیغات ضدیهودی است».

روز قبل مارک زاکربرگ، بنیادگذار فیس‌بوک اعلام کرده بود که به نظر او گرایش‌های ضدیهودی بالا گرفته است. در کشورهایی که انکار هولوکاست امری غیرقانونی است، این شبکه اجتماعی نیز از اظهارات ضدیهودی جلوگیری می‌کند. پینچاس گلدشمیت، خاخام ارشد مسکو، در کنفرانس روحانیان کلیمی اروپا، اظهار امیدواری کرد که تصمیم فیس‌بوک با اقدامات بیشتری تکمیل شود.او گفت که به ویژه در دورن بحران کرونا گرایش‌های راست افراطی و اظهارات ضدیهودی در شبکه‌های اجتماعی رواج یافته و فضای همبودی اجتماعی را مسموم می‌کند. او از فیس‌بوک و سایر رسانه‌های سایبری خواست که با نفرت‌پراکنی در دنیای مجازی مقابله کنند.

کریستوف هویبنر، معاون اجرایی کمیته بین‌المللی آشویتس نیز اقدام فیس‌بوک را"با توجه به گرایش فزاینده به خشونت در میان افراد ضدیهودی" یک گام نمادین پراهمیت دانست. او گفت خوشحال است که"زاکربرگ سرانجام به قدرت و برد شبکه خود و حضور، نفوذ و بهره‌گیری جریان‌های راست‌گرای افراطی و ضدیهودی از آن پی‌برد".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آزادی بیان در حد فیس بوک فکر کنم اگه شارلی ابدو هم از هولوکاست صحبت کنه درشو گل میگیرن

دروغ_هولوکاست

ای کاش تبلیغات ضد ایرانی و ضد اسلامی رو هم ممنوع میکردن

لطفآ برای دوستان شر کنید تشکر

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد تند کیهان از پخش فیلم داریوش مهرجویی در تلویزیون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نجات بهرامی از زندان آزاد شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در واتیکان: دولت پرزیدنت ترامپ از آزادی بین‌المللی مذهبی دفاع می‌کند🔺سفیر آمریکا در واتیکان: دولت پرزیدنت ترامپ از آزادی بین‌المللی مذهبی دفاع می‌کند ⚡️سفیر آمریکا در واتیکان می‌گوید که دولت پرزیدنت ترامپ اهمیت ویژه‌ای برای آزادی_مذهبی در جهان قائل است و پاسداری از آزادی‌ مذهبی را سنگ بنای دیپلماسی آمریکا می‌‌داند. لعنت به ترامپ و دولت تزویر و دروغگو ترامپ . تو دشمن اصلی اسلام و مسلمانها هستی چطور دم از آزادی مذهب میزنی .تو علاوه بر مذهب ستیززی نژاد پرست هم هستی بشدت درحال سرکوب سیاه پوستان و رنگین پوستان و حتی مخالفان خود هستی تبلیغات انتخاباتی است! واتیکان و پاپ،مایک پمپئو را نپذیرفتند!😇 دولت پرزیدنت ترامپ یک دولت تروریست است و از مذهب و خدا استفاده ابزاری می کند برای فریب مردم امریکا فعلا کرونا می گوید من بالاترین مذهب هستم و حق نفس‌کشیدن آزاد را هم حتی با هم ندارید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گارد ساحلی ترکیه 25 پناهجو را از خطر مرگ نجات داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مشارکت بیش از ۱۰ میلیون آمریکایی‌ در رای‌گیری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوریبیش از ۱۰ میلیون نفر از رای دهندگان آمریکایی تاکنون آرای خود را در رای‌گیری زودهنگام به صندوق‌های رای ریخته‌اند، این در حالیست که ۴ سال قبل تا همین زمان تنها حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در رای‌گیری زودهنگام شرکت کرده بودند. حماسه حضور تجدید بیعت با ارمان های ابراهام لینکن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ده سال از در گذشت مرضیه گذشت - BBC News فارسیامروز، ۲۱ مهرماه، همزمان است با دهمین سالگرد درگذشت مرضیه، یکی از مشهورترین خوانندگان معاصر ایران. هنرمندی ارزنده. حیف در اواخر عمر رفت دور اون سازمان بیخود مجاهدین و خودش را آلوده سیاست اونها کرد. بهاره جان یادت نره به مریم رجویشون هم تسلیت بگی حیف این زن در آخر عمری رفت در آغوش مجاهدین و در کمپ اشرف روی تانگ برنامه اجرا کرد . بعد رفتارهای مناسب با اونداشتند و حقش بود . زیرا یک هنرمند قاطی سیاست نمیشه ما هنرمند هایی داشتیم با مقام شخصیتی و مبرا از سیاست...
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »