استفاده از موکب‌های اربعین برای پولشویی در ایران

15/10/1400 05:37:00 ب.ظ

محمد جعفرزاده، نماینده دادستان در دادگاه علی حیدریان، شهردار سابق لواسان، که متهم به فساد_اقتصادی است گفته که حیدریان از حساب‌های پوششی مربوط به مواکب اربعین برای پولشویی استفاده کرده است.حیدریان اتهامات خود را رد کرده است. اخبار_ایران موکب_اربعین

نماینده دادستان در اولین جلسه دادگاه شهردار سابق لواسان، اتهامات او را دریافت رشوه به مبلغ ۲۲...

نماینده دادستان در اولین جلسه دادگاه شهردار سابق لواسان، اتهامات او را دریافت رشوه به مبلغ ۲۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان و دریافت ۸۲ سکه بهار آزادی و ۳۵ هزار و ۲۰۰ دلار اعلام کرد. در این پرونده علاوه بر علی حیدریان، برای ۵۱ نفر دیگر با اتهامات واسطه‌گری و کارچاق‌کنی کیفرخواست صادر شده است.

نماینده دادستان در جلسه دادگاه گفت: متهمان در این پرونده به غیر از تشکیل شبکه فساد اقدامات دیگری را داشته اند. لواسانات از لوکس ترین و گران ترین مجموعه های کشور است و شگردشان این بوده که پلیس نظارت می آمده و ساختمان ها را شناسایی و به مافوق خود در شهرداری گزارش می داده و مافوق برآورد می کرده و در قالب دلار و سکه و با تعبیر "گیلاس و خرمالو بگیر و نادیده بگیر" کار را پیش می بردند و به همان روال در کمیسیون ماده ۱۰۰ کمک می کرده اند.

جعفرزاده افزود: استفاده از حساب های پوششی هم در پرونده بوده و به نام موکب اربعین انجام می دادند و در بانک ملی حساب افتتاح کردند و پول ها را واریز می کردند. ما قبلا شنیده بودیم از راه سینما و ... وارد می کنند ولی از راه امام حسین نشنیده بودیم. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مهاجرت غیر قانونی از طریق کانال مانش سه برابر شدە است | DW | 04.01.2022تعداد مهاجرانی کە بە طور غیر قانونی از طریق کانال مانش خود را به بریتانیا رساندەاند، در سال ٢٠٢١ سه برابر شده است. وزارت کشور بریتانیا می‌گوید، سال گذشته بیش از ٢٨٣٠٠ نفر از این طریق وارد این کشور شده‌اند.

دپوی خودروها موجب التهاب در بازار می‌شود/ شکایت از بازیگران در مرحله تحقیقات استسخنگوی قوه قضاییه: *جرمی که عادل کیانپور مرتکب شده بود به هیچ وجه سیاسی نبود *این فرد محکومیت مالی داشت *این شخص در حال اعتصاب غذا نبود *در پرونده ترور شهید سلیمانی به موردی که عامل داخلی باشد، برنخوردیم *شکایت از بازیگران در مرحله تحقیقات است اگر عامل داخلی نبود چرا موسوی مجد رو اعدام کردید

واکنش معاون شهردار به استفاده از ظرفیت مساجد برای اسکان افراد بی‌سرپناه/ 'اتوبوس‌خوابی' اپیدمی نشده است/ حضور خانوادگی در گرمخانه‌ها عمومیت نداردمعاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: باید اصل موضوع بی.آر.تی خوابی را کنکاش کنیم و ببینیم چقدر واقعیت دارد، باید کشف کنیم که اساسا با چند عکس می‌توانیم بگوییم چنین چیزی اپیدمی شده و انقدر گسترده است؟ یا دو سه عکس گرفته شده و روی آن مانور داده می‌شود. به نظر من اپیدمی نشده و به این گستردگی نیست، ولی نسبت به همین میزان کم هم وظیفه داریم و شایسته نیست.

وضعیت زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی بحرانی استمحسن پیرهادی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با اشاره به وضعیت نابسامان حمل و نقل عمومی کشور، خواستار بازبینی در لایحه بودجه 1401 در جهت حمایت از مدیریت شهری و عموم شهروندان شد.

برای پیگیری بین‌المللی پرونده ترور شهید سلیمانی کار جدی انجام نشده استمعاون حقوقی سپاه پاسداران: برای پیگیری بین‌المللی پرونده ترور شهید سلیمانی کار جدی انجام نشده است این بدلیل ملاحظات دولتمردان سابق بوده است در خود آمریکا می‌شود به نیابت از خانواده‌ها شکایت ثبت کرد و شاید حتی رسیدگی هم نشود، اما حداقل ما سند تولید کردیم تخصص دولتمردان ما درین چهل و چندساله آب در هاون کوفتن بوده

افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است🔺افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است ▪️محمدحسین سرمست گفت تنها از یک درصد موارد مثبت کرون، تست امیکرون گرفته می‌شود و‌ این یک مورد، «به معنی وجود ۱۰۰ مورد ابتلا به امیکرون در این استان است.»